MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Eurowybory 2014: Tadeusz Cymański straszy pakietem klimatycznym w Jastrzębiu-Zdroju

KASIA
Konferencja Solidarnej Polski w Jastrzębiu-Zdroju
Konferencja Solidarnej Polski w Jastrzębiu-Zdroju Katarzyna Spyrka
Tadeusz Cymański w Jastrzębiu-Zdroju poparł reprezentantki ziemi jastrzębskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego - Iwonę Domagałę. Oprócz tego, europoseł Solidarnej Polski, mówił o skutkach wprowadzenia pakietu klimatycznego dla Polski.

Europoseł Tadeusz Cymański wraz Iwoną Domagałą (członek SP Jastrzębie, a także od dziś kandydat z ziemi jastrzębskiej w wyborach do PE) i radnym Jackiem Miketą (radny Żor, Szef SP w okręgu rybnickim) wzięli udział w zwołanej w Jastrzębiu konferencji prasowej poświęconej zapowiedzi kolejnego pakietu klimatycznego.

- Pakiet klimatyczny może znacząco wpłynąć na efektywność i rentowność górnictwa, przez co wiele osób może stracić pracę. Uznaję to za obłęd klimatyczny, który zagraża najważniejszym interesom Polski i spowoduje ogromne problemy gospodarcze i społeczne. W szczególności zagraża to polskiemu bezpieczeństwu energetycznemu i skazuje nasz kraj na jeszcze większe uzależnienie od gazu rosyjskiego, co w kontekście wydarzeń na Ukrainie może być szczególnie niebezpieczne. Pakiet klimatyczny ograniczający emisję CO2 o 43% z pewnością przyczyni się do horrendalnych podwyżek prądu dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, a także likwidacji tysięcy miejsc pracy i wyprowadzenie ich poza strefę Unii Europejskiej, gdzie przecież ograniczenia emisji nie obowiązują. Polska energia pochodzi w ok. 90% z elektrowni cieplnych, w których spalany jest węgiel z polskich kopalń. Warto dodać, że inne kraje, takie jak Chiny czy USA (najwięksi emitenci gazu) nie przystąpili do globalnego porozumienia i nie podjęli znaczących redukcji CO2, a to jak wiadomo było to warunkiem polskiej strategii i warunkiem na dalsze redukcje. Dlatego nie ma mowy o kolejnych zobowiązaniach dotyczących ograniczenia węgla jako źródła energii - przedstawił swoje stanowisko Tadeusz Cymański.

Z kolei Iwona Domagała, kandydatka ziemi jastrzębskiej w wyborach do PE dodała, że jako jastrzębianka wychowująca się w rodzinie o silnych tradycjach górniczych wie, że może być to silny cios w naszą gospodarkę. Niestety, w najgorszym scenariuszu możemy mieć do czynienia ze śmiercią naszego miasta, gdyż Jastrzębie węglem stoi. Musimy o tę sprawę solidarnie i rozsądnie walczyć w Europie - apelowała Domagała.


*Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
*Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
*Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
*Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni