Expo 2020 w Dubaju. Zobacz, jak to będzie wyglądało

  Expo 2020 w Dubaju. Zobacz, jak to będzie wyglądało

  Marcin Kasprzyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wizualizacje obiektów na Dubai Expo 2020.
  1/6
  przejdź do galerii

  Wizualizacje obiektów na Dubai Expo 2020.

  Światowa wystawa Expo 2020 odbędzie się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Będzie to pierwsza wystawa na Bliskim Wschodzie. Skorzystać ma na tym przede wszystkim gospodarka ZEA. Znając dotychczasowy rozmach miejscowych inwestorów i inżynierów, którzy byli w stanie zbudować wyspy na wodach i Burj Khalifa, najwyższy budynek świata, powstaną kolejne bajkowe obiekty. Zobaczcie, jak to będzie wyglądać.
  Hasło przewodnie Dubaj World Expo brzmi „Łączenie umysłów”. Organizatorzy oczekują, że Expo w okresie od 20 października do 10 kwietnia 2021 przyciągnie 25 milionów odwiedzających z czego ponad 70 procent będą stanowili goście z zagranicy. Będzie to również początek obchodów 50 rocznicy powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich, najważniejszego święta w tym kraju. Już teraz na oficjalnej stronie wystawy i w serwisach internetowych gazet można oglądać bajkowe wizualizacje obiektów, które powstaną specjalnie na tę okazję.

  Być może do tego czasu gotowy będzie m.in. projekt Mall od The World – największe centrum handlowe na świecie, które ma złamać wyobrażenie o galerii handlowej każdego kto kiedykolwiek i gdziekolwiek projektował obiekty handlowe. Ciągi sklepów mają mieć 7 kilometrów długości. W centrum ma znaleźć się 100 hoteli, apartamentowce, teatry, centra rozrywki.

  W ZEA oczekują również, że wystawa będzie silnym zastrzykiem dla i tak świetnie prosperującej gospodarki Emiratów. Expo ma zwiększyć o 1,5 proc. produkt krajowy brutto.

  - Nie ma wątpliwości, że Expo 2020 będzie mieć znaczący wpływ na rozwój Dubaju. Zadziała jak katalizator, dodatkowo zasilając niektóre filary gospodarki m.in.: hotele, ośrodki turystyczne i handel. Spodziewamy się, że inwestycje wokół Expo spowodują przyrost nowych miejsc pracy, konsumpcji i inwestycji - powiedział dla Gulf News dr Garbis Iradian, zastępca dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu w Instytucie Finansów Międzynarodowych. Szacuje się, że Dubaj i całe Emiraty na projektach infrastrukturalnych planowanych na potrzeby Expo zyskają 6,9 mld dolarów – pisze Gulf News.

  Za pierwszą międzynarodową wystawę światową uznaje się Wielką Wystawę w Londynie w 1851. Expo to zawsze okazja do współzawodnictwa. W 1889 na paryską Wystawę Światową zbudowano Wieżę Eiffla, która miała zademonstrować rozmach możliwości technicznych i inżynierskich. Cokolwiek zostanie po Expo 2020 - nie ma wątpliwości, że będzie zapierać dech w piersiach.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Expo - warto pojechać !

  Warsztat Podróży (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  warto pojechać - zobaczcie relację z ostatniego Expo w Mediolanie:
  https://warsztatpodrozy.com/2018/02/01/zobaczyc-swiat-w-jeden-dzien/

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo