Fabio Cannavaro poprowadzi Udinese Calcio. Czeka go nietypowy debiut

Bartosz Głąb
Fabio Cannavaro (nowy trener Udinese Calcio)
Fabio Cannavaro (nowy trener Udinese Calcio) Anne Christine Poujoulat / AFP / East News
Fabio Cannavaro po ponad roku przerwy wrócił na ławkę trenerską. Były mistrz Świata z reprezentacją Włoch i zdobywca Złotej Piłki podpisał kontrakt z Udinese Calcio. Celem 50-latka jest utrzymanie włoskiego klubu w Serie A. Jego debiut w nowym zespole przypadnie na dokończenie spotkania z AS Romą, które w pierwotnym terminie zostało przerwane.

Fabio Cannavao wrócił na ławkę trenerską

Włoski obrońca w 2006 roku wygrał z reprezentacją Włoch Mistrzostwa Świata w Niemczech, a niewiele później został uhonorowany Złotą Piłką. Były piłkarz między innymi Juventusu i Realu Madryt piłkarską karierę zakończył w 2012 roku i zdecydował się podjąć pracę trenera.

Swój debiut na ławce trenerskiej zaliczył w chińskim klubie GZ Evergrande, a potem pracował nawet w reprezentacji narodowej tego kraju. W pewnym momencie Fabio Cannavaro był nawet kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski, ale skończyło się na włoskim Benevento, w którym grał Kamil Glik. Cannavaro został zwolniony w lutym, gdy zespół był na ostatnim miejscu w tabeli Serie B. Teraz 50-latek wróci na ławkę trenerską poziom wyżej.

Glik dostał szansę wyjazdu na Euro 2024. Piłkarz podjął decyzję

Fabio Cannavaro został trenerem Udinese Calcio

Fabio Cannavaro został ogłoszony nowym szkoleniowcem Udinese Calcio. W ostatnią sobotę drużyna z Udine przegrała w Weronie z Hellas 0:1, notując tym samym czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa w Serie A. Udinese zrównało się punktowo z będącym w strefie spadkowej Frosinone i władze włoskiej drużyny zdecydowały się pożegnać z dotychczasowym szkoleniowcem Gabriele Cioffim.

Zadaniem legendarnego Włocha będzie utrzymanie klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Szansę dość nietypowego debiutu dostanie już w najbliższy czwartek. Udinese tego dnia dokończy przerwany mecz z AS Romą. W pierwotnym terminie arbiter w porozumieniu z oboma zespołami zdecydował się na przerwanie spotkania po tym, jak na boisku przytomność stracił obrońca rzymian - Evan Ndicka. Do rozegrania pozostało około 19 minut. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godzinie 20:00.