Falun 2015: Ten medal smakuje najlepiej! WIDEO Kowalczyk i Jaśkowiec o sprincie drużynowym

Redakcja
Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym na Mistrzostwa Świata w narciarstwie Falun 2015. Ten medal smakuje najlepiej, bo siłą tej dyscypliny jest drużyna - powiedziała uradowana Justyna Kowalczyk /Foto Olimpik/x-news
Falun 2015: Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym na Mistrzostwa Świata w narciarstwie Falun 2015. Ten medal smakuje najlepiej, bo siłą tej dyscypliny jest drużyna - powiedziała uradowana Justyna Kowalczyk ZOBACZ WIDEO

Falun 2015:

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO ZE SPRINTU DRUŻYNOWEGO:
FALUN 2015: BRĄZOWY MEDAL DLA KOWALCZYK I JAŚKOWIEC

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zdobyły brązowe medale mistrzostw świata w Falun. Polki zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym techniką dowolną. Złoto - z czasem 14.29,57 - wywalczyły Norweżki, a srebro gospodynie zawodów - Szwedki. - Czasami emocje mnie niszczą, ale czasami wywożą na szczyt, tak jak dzisiaj - mówiła po biegu szczęśliwa Kowalczyk.

KLIKNIJ I ZOBACZ PROGRAM FALUN 2015:
FALUN 2015: TERMINARZ STARTÓW POLAKÓW + PROGRAM MISTRZOSTW ŚWIATA

- Po dwunastu wcześniejszych [medalach olimpijskich i mistrzostw świata - przyp. red.] ten smakuje jeszcze lepiej, bo siłą tej dyscypliny, dyscypliny której właściwie nie ma [w Polsce - przyp. red.], jest drużyna - powiedziała Justyna Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk wspólnie z Sylwią Jaśkowiec zajęła trzecie miejsce w sprincie drużynowym na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Falun. Kowalczyk dodała, że kibice mogą się spodziewać dobrego występu kobiecej sztafety.

- Cieszę się, że mogłam pomóc Sylwii. Następny krok należy do pana prezesa [Polskiego Związku Narciarskiego - przyp. red.]. Jestem pewna, że po sukcesie drużynowym już na pewno i w końcu będziemy mieli trasę nartorolkową - stwierdziła z przekąsem mistrzyni olimpijska z Soczi. - Prosimy media o wsparcia - dodała Jaśkowiec.

- Nikt nam tego medalu nie dał przed biegiem, a szkoda. Same go sobie wzięłyśmy - żartowały Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec.

Polskie narciarki zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym techniką dowolną na mistrzostwach świata w Falun. Kowalczyk i Jaśkowiec zaznaczyły, że dobry rezultat nie był kwestią przypadku lub szczęścia.