Festiwal FIlmowy Dziwne Kino. 48 filmów w jeden weekend

  Festiwal FIlmowy Dziwne Kino. 48 filmów w jeden weekend

  AO

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Festiwal FIlmowy Dziwne Kino. 48 filmów w jeden weekend
  1/5
  przejdź do galerii

  ©archiwum prywatne, grzegorz hille, Mariia Snisarenko

  W miniony weekend w Pabianicach odbywał się festiwal filmowy, podczas którego bezpłatnie w kinie Tomi można było obejrzeć filmy...dziwne.
  Podczas czterech dni wyświetlonych zostało aż 48 spośród 68 nadesłanych produkcji, w tym 14 powalczy w bloku konkursowym o statuetki Złotego Mola. Organizatorem jest Dawid Gryza, który w plebiscycie naszej gazety otrzymał tytuł Człowieka Roku w kategorii „kultura”, właśnie za stworzenie w Pabianicach tej niezwykłej filmowej uczty. Festiwal wystartował w czwartek i potrwa do niedzieli. Są też imprezy towarzyszące.

  - W czwartek były dwa bloki pozakonkursowe - 19 filmów. Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 18 odbędzie się wernisaż plakatów filmowych z Ghany poprzedzony prelekcją o tradycji zachodnioafrykańskiego plakatu - wylicza Dawid Gryza. - O godz. 22.30 w pubie Black Hole będzie koncert instrumentalnej muzyki elektronicznej w wykonaniu artysty KATOD, a o godz. 20.30 w kinie Tomi zobaczymy pierwszy w Polsce pokaz ugandyjskiego filmu akcji „Bad Black” w reżyserii Nabwana I.G.G. W
  - To niepowtarzalna szansa zobaczenia kondycji polskiego kina offowego. Wielu z tych filmów próżno szukać nawet w internecie, a sala kinowa i możliwość wspólnego przeżywania zapewni niezapomniane wrażenia - zachęca Dawid Gryza.
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo