PROTOKÓŁ
MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK
im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie
20 stycznia 2013 r.
Jury w składzie:
Przewodnicząca: prof. Marta Kierska-Witczak - Akademia Muzyczna
we Wrocławiu,
Członkowie: ks. dr Zenon Kołodziejczak - Uniwersytet Kardynała
Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Instytut Teologiczny w Łodzi.
dr Michał Sławecki - Uniwersytet Muzyczny Fryderyka
Chopina w Warszawie.
Kategoria: Soliści
Dzieci:
Wyróżnienia:
- Solista KRZYSZTOF ZBOROWSKI z Miejskiego Ośrodka Kultury
w Olkuszu,
- Solista ONUFRY DAMEK z Domu Kultury "Włókniarzy" w Bielsku-Białej
3. Nie przyznano
2. Solistka JULIA ZIELIŃSKA z Jasielskiego Domu Kultury - nagroda przenośny radio odtwarzacz CD i MP3 ufundowana przez Wójta Gminy Psary Pana Tomasza Sadłonia,
1. Solistka SABINA POLAK z Suchej Beskidzkiej - nagroda elektroniczny czytnik E-book ufundowana przez Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Pana Zbigniewa Podrazę.
Młodzież:
Wyróżnienia:
- Solistka JOANNA RYBKA z Zespołu Szkól nr 1 im. Bolesława
Krzywoustego w Choszcznie
- Wyróżnienie specjalne dla akompaniatora Piotra Markowskiego
z Lipskiego Centrum Kultury
3. Solista RAFAŁ GAŁKA z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu - nagroda 200 zł. ufundowana przez Radną Rady Miejskiej Będzina Panią Małgorzatę Kiewlicz,
2. Solista HUBERT RECZEK z Jasielskiego Domu Kultury - nagroda gitara akustyczna ufundowana przez Centrum Muzyczne "Lemański" Tadeusz Lemański w Będzinie,
1. Solistka KATARZYNA NALEŚNIK z I Liceum Ogólnokształcącego
w Sanoku - nagroda autokarowa pielgrzymka do Rzymu na kanonizację Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II ufundowana przez TRAVELLER Biuro Pielgrzymkowe w Chrzanowie.
Dorośli:
Wyróżnienia:
- Solistka IRYNA NAVOYEWA z Żytomierskiego Obwodowego Związku
Polaków na Ukrainie,
- Solista KAROL HADRYCH z Poręby.
Kategoria: duety i tercety
3. Duet Weronika Zieleń i Patrycja Śmigała z Ostrowca Świętokrzyskiego - nagroda wieża ufundowana przez Burmistrza Miasta
i Gminy Siewierz Pana Zdzisława Banasia i nagroda książkowa ufundowana przez Posła na Sejm RP Pana Waldemara Andzel,
2. Trio bracia Medyńscy: Paweł, Jakub i Jan z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Równem na Ukrainie - nagroda 500 zł ufundowana przez Prezesa Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia "WSPÓLNOTA POLSKA" Pana Stefana Gajdę i pakiet bestsellerów do nauki języka angielskiego ufundowany przez Prezesa Fundacji "Pomoc Dzieciom Śląska" w Katowicach Panią Jolantę Sikorę,
1. Duet "PAMA" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu - nagroda rzeczowa o wartości 500 zł ufundowana przez Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej NADZIEJA w Będzinie.
Kategoria: dziecięcych chórów i zespołów wokalnych
Wyróżnienia:
- Zespół wokalny "JASKÓŁECZKA" ze Związku Polaków na Ukrainie
oddział w Olewsku - za krzewienie polskiej tradycji kolędowej,
- Zespół wokalny "SŁONECZKO" z Domu Polskiego w Baranowiczach
na Białorusi - za krzewienie polskiej tradycji kolędowej,
- Zespół wokalny "SERDUSZKA" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Dobieszowicach.
3. Zespół wokalny "GAMA" ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie - nagroda 300 zł. ufundowana przez Prezesa Banku Spółdzielczego w Będzinie Pana Ryszarda Olszewskiego,
2. Zespół wokalny "FANTAZJA" ze Studia Piosenki i Tańca "Fart"
w Bielawie - nagroda 500 zł. ufundowana przez Noel Joy Foundation z USA,
1. Chór "KAMERTON" działający przy Szkole Podstawowej w Haczowie, nagroda 1.000 zł ufundowana przez Klub Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radzie Miejskiej Będzina: Sławomira Brodzińskiego, Leszka Dudka, Krzysztofa Dudzińskiego, Szczepana Grymy, Jadwigi Gubały, Krzysztofa Kozieła, Janusza Pańczyka, Mariana Pietrzyka, Grażyny Staroń,
Młodzieżowe Zespoły Wokalne:
Wyróżnienie:
- Dziewczęcy Chór Kameralny "PORTAMENTO" z Młodzieżowego Domu
Kultury w Starachowicach,
3. Zespół wokalny "SCHOCK" z Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej - Dom Kultury w Komorowicach - nagroda 300 zł. ufundowana przez Zarząd Miejskiego Zakładu Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. w Będzinie
i nagroda książkowa ufundowana przez Posła na Sejm RP Pana Waldemara Andzel,
2. Zespół wokalny "AD LIBITUM" z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki w Kielcach - nagroda 500 zł. ufundowana przez rozbudowującą się Będzińską Poliklinikę Stomatologiczną TARABUŁA DENT w Będzinie,
1. Zespół wokalny "SINGERS" z Powiatowego Ogniska Pracy - nagroda rzeczowa o wartości 1.000 zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Sosnowca Pana Kazimierza Górskiego.
Dorosłe Zespoły Wokalne:
Wyróżnienia:
- Zespół wokalny "CANTITO" z Fundacji Artystycznej "Cantito"
w Krakowie za najciekawsze wykonanie współczesnej kolędy "Uciekali"
- Zespół wokalny "CANTUS DELICIUM" z parafii pw. św. Ottona
w Pyrzycach.
3. Zespół wokalny "SREBRNE GŁOSY" z Winnickiego Kulturalno-Oświatowego Związku Polaków na Ukrainie - nagroda 500 zł. ufundowana przez Noel Joy Foundation z USA i pakiet bestsellerów do nauki języka angielskiego ufundowany przez Prezesa Fundacji "Pomoc Dzieciom Śląska" w Katowicach Panią Jolantę Sikorę,
2. Zespół wokalny "CANTITO" z Fundacji Artystycznej "Cantito"
w Krakowie - nagroda rzeczowa o wartości 1.000 zł. ufundowana przez
J. E. Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka i nagroda książkowa ufundowana przez Senatora RP Pana Zbigniewa Meresa,
1. Grupa wokalna "PANIE I PANOWIE" z Czerwionki-Leszczyny - nagroda 1.000 zł ufundowana przez Państwa Urszulę i Emila Wąsaczów.
Kategoria: Schole
3. Schola parafialna "WESOŁE NUTKI ŚW. ANTONIEGO" z parafii
pw. św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim - nagroda 450 zł. ufundowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej im. dr Adama Bilika przy parafii Św. Trójcy w Będzinie wraz z księdzem Grzegorzem Maciejewskim,
2. Schola "PILICA" z parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy - nagroda 500 zł. ufundowana przez Międzyzakładową Organizację Związkową (MOZ) NSZZ Solidarność ArcelorMittal Poland S.A.
w Dąbrowie Górniczej,
1. Schola dziecięca "JEZUSOWE PROMYKI" z parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie - nagroda rzeczowa o wartości 1.500 zł. ufundowana przez Starostę Będzińskiego Pana Krzysztofa Malczewskiego.
Kategoria: dziecięce zespoły wokalno-instrumentalne
Wyróżnienie:
- Międzyszkolny zespół wokalno-instrumentalny "DOMINO" z Zespołu Szkół w Czarnym Lesie - Szkoła Podstawowa w Wierzchowisku.
3. Zespól wokalno-instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 8
w Legionowie - nagroda 500 zł. ufundowana przez Zarząd Przedsiębiorstwa Techniczno-Handlowo-Usługowego "Interpromex" Sp. z o.o. w Będzinie
2. Dwa drugie miejsca:
- Dziecięcy Zespół "JÓZEFOWE KWIATKI" z parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kielcach - nagroda 500 zł. ufundowana przez Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o w Będzinie Pana Rafała Pietrzyka,
- Zespół "LESZCZYNKI" z Miejskiego Przedszkola nr 82 w Katowicach
- nagroda 500 zł. ufundowana przez Towarzystwo Przyjaciół Będzina wraz
z Klubem Radnych Towarzystwa.
1. Nie przyznano
Kategoria: zespoły wokalno-instrumentalne
Wyróżnienie:
- Zespół wokalno-instrumentalny "POSZEDŁEM NA DZIÓB" z Lublińca
- dla pianisty Zespołu wokalno-instrumentalnego "AFTER FIVE" ze Szkoły Muzycznej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach.
3. Zespół Muzyki Dawnej "TIBIARUM SCHOLARES" z Centrum Kultury "Zamek w Toszku" - nagroda 500 zł. ufundowana przez Przewodniczącego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ SOLIDARNOŚĆ Pana Dominika Kolorza,
2. Zespół wokalno-instrumentalny "TAKKK" z Pałecznicy - nagroda 600 zł. ufundowana przez Klub Radnych Platformy Obywatelskiej Rady Miejskiej Będzina: Bogumiły Dudyńskiej, Jerzego Jagieły, Bożeny Łapaj, Tomasza Wacławczyka i albumy płytowe ufundowane przez Posłankę na Sejm RP Panią Beatę Małecką-Libera,
1. Zespół wokalno-instrumentalny "AFTER FIVE" ze Szkoły Muzycznej
w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach
- nagroda 1.000 zł ufundowana przez Stowarzyszenie "Wspólny Powiat" razem z Klubem Radnych "Wspólny Powiat" Rady Powiatu Będzińskiego.
Kategoria: Chóry młodzieżowe
Wyróżnienie:
- Chór "BEL CANTO" z Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze,
3. DZIKI CHÓR z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego
w Kielcach - nagroda 500 zł ufundowana przez Noel Joy Foundation z USA,
2. Zespół wokalny "CHROMATICA" z Zespołu Szkół Publicznych
w Święcicach - nagroda 600 zł ufundowana przez Klub Radnych Komitetu Rozwoju Zagłębia: Rafała Adamczyka, Emila Bystrowskiego, Mariana Kozieła, Mariusza Kozłowskiego, Stanislawa Paksa, Urszuli Płazak
1. Nie przyznano
Dorośli:
Wyróżnienia:
- Chór "SERAF" ze Stowarzyszenia Śpiewaczego z Rybnika,
- Chór "HARMONIA" z Urzędu Gminy Strzelno,
3. Dwa trzecie miejsca:
- Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej - nagroda 500 zł. ufundowana przez Panią Małgorzatę Musiał,
- Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - nagroda 500 zł ufundowana przez Noel Joy Foundation z USA i album płytowy ufundowany przez Posłankę na Sejm RP Panią Beatę Małecką-Libera,
2. Chór Akademicki Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej - nagroda 1.000 zł ufundowana przez Radę Miejską Będzina z Przewodniczącym
Rady Panem Sławomirem Brodzińskim ,
1. Chór "CONCERTO GLACENSIS" z Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji - nagroda 2.000 zł ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego Honorowego Patrona Festiwalu.
Mieszane:
Wyróżnienie:
3. Zespół wokalny "MAYOL" z Klubu Wojskowego w Kołobrzegu - nagroda 500 zł ufundowana przez Noel Joy Foundation z USA,
2. Zespół wokalny "RONDO" ze Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz
z Wrocławia - nagroda 750 zł ufundowana przez Prezesa Elektrociepłowni BĘDZIN S.A. Pana Pawła Orlofa,
1. Chór "KANTYLENA" z Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej, nagroda 2.000 zł ufundowana przez Honorowego Patrona Festiwalu
- Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego
Parafialne:
Wyróżnienie:
- Chór parafialny "ARS CANCICA" z parafii w Nałęczowie,
3. Chór "CANTATE DEO" z parafii pw. Krzyża Świętego w Tychach-Czułowie - nagroda 500 zł ufundowana przez Noel Joy Foundation
z USA,
2. Chór "IUNCTUS" z parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy
- nagroda 1.000 zł ufundowana przez Firmę ANBUD z Będzina,
1. Chór "GŁOS DUSZY" z parafii pw. św. Szymona i Heleny w Mińsku
na Białorusi - nagroda 1.500 zł ufundowana przez proboszcza Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu Księdza Zygmunta Skipirzepę.
Kategoria: Zespoły Regionalne i Folklorystyczne
Wyróżnienia:
- Zespół Regionalny Pieśni i Tańca "GÓRALE ŁĄCCY" przy Gminnym
Ośrodku Kultury w Łącku,
- Zespół Śpiewaczy "ECHO ŁYSICY" z Gminnego Centrum Kultury
i Sportu w Bielinach,
- Zespół wokalny "KAPELA ZWIERZYNIECKA" ze Zwierzynieckiego
Ośrodka Kultury i Rekreacji,
- Niżańska Kapela Ludowa z Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół".
3. Zespół folkowy z Ełku - nagroda 750 zł. ufundowana przez Prezesa Zarządu Polskiej Energii - Pierwsza Kompania Handlowa Sp. z. o. o
w Mysłowicach Pana Ireneusza Żarskiego i nagroda książkowa ufundowana przez Posłankę na Sejm RP Panią Beatę Małecką-Libera,
2. Zespół Regionalny "ISTEBNA" ze Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Istebna" i nagroda za najlepsze wykonanie kolędy tradycyjnej "Tryumfy Króla Niebieskiego" - 2.500 zł od Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" Pana Piotra Dudy Honorowego Patrona Festiwalu
1. Dziecięcy Zespół Regionalny "MAŁY HAŚNIK" z Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka - nagroda 2.000 zł ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego Honorowego Patrona Festiwalu.
G R A N D PR I X
Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie,
nagroda w wysokości 5.000 zł
ufundowana przez Związek Miast Polskich
dla:
Zespołu wokalno-instrumentalnego
"ŚPIEWAJĄCA RODZINKA"
z Wiejskiego Domu Kultury
w Gorzycach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?