Festiwal Ryśka 2013: Dżem, TSA w sobotę, Perfect w niedzielę...

  Festiwal Ryśka 2013: Dżem, TSA w sobotę, Perfect w niedzielę RELACJA LIVE + ZDJĘCIA

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Festiwal Ryśka 2013:
  1/48
  przejdź do galerii

  Festiwal Ryśka 2013: ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Festiwal Ryśka 2013:

  NIEDZIELA  AKTUALIZACJA GODZ. 22.27
  Grzegorz Markowski zachęcił, by osoby, które skończyły 18 lat wypiły toast za Perfect. - Razem mamy już 430 lat - stwierdził Markowski.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  PERFECT NA SCENIE, POD SCENĄ SZALEŃSTWO - DUŻO ZDJĘĆ
  Wokalista zdradził też, że w przyszłym roku ukaże się nowa płyta Perfectu.

  AKTUALIZACJA GODZ. 22.19
  Festiwal im. Ryśka Riedla wkroczył w ostatnią fazę. Perfect rozpoczął koncert. Grzegorz Markowski wzbudzał ogromne zainteresowanie na zapleczu, wymienił szybkie serdeczności z Ewą Śnieżanką i Mietkiem Jureckim i szybko został zgarnięty w stronę sceny.

  Koncert rozpoczął mocnym akcentem, jako pierwsza pojawiła się "Biała mysz".

  AKTUALIZACJA GODZ. 21.09
  Festiwal mocno podkręcił tempo. Za nami już koncert grupy Zemollem, w której muzyce można znaleźć poza bluesem i rockiem, także bardziej rozbujane brzmienia. Jeszcze większą energię serwuje Riders, który właśnie prezentuje się na scenie. Duża w tym zasługa świetnej wokalistki.

  ZOBACZCIE KONIECZNIE:
  ZDJĘCIA Z NIEDZIELI NA FESTIWALU RYŚKA


  Coraz więcej też ludzi. A za niespełna godzinę, na festiwalu zagra Perfect

  AKTUALIZACJA GODZ. 19.26
  Słońce nieco nam odpuściło, a swój festiwalowy koncert gra już pARTyzanT, dobrze znamy fanom Ryśka, Z Ryśkiem był bardzo zaprzyjaźniony, jak wieść gminna niesie, to był jedyny człowiek, który mógł z Riedlem spać w jednym pokoju.
  Festiwalowy koncert przyniósł niezłą energię, trochę improwizacji, a na dodatek wokalista pokusił się o stworzenie piosenki na festiwalu, m.in. o tym jak "Adam Antosiewicz stworzył jezioro, które potem zostało zakopane i teraz jesteśmy tu". - Robimy piosenkę, nie puszczą jej w radiu - śpiewał artysta. zachęcał też, by pożegnać słoneczko. - Podziękujmy, wygoniliśmy je spać - dodał wokalista. Opowiadał też historie swojego kapelusza, który kupił w Czechach, gdy wybrał się tam w czasach studiów w Cieszynie.
  A przed nami jeszcze Zemollem, Riders i na koniec Perfect.

  AKTUALIZACJA GODZ. 18.13
  Na festiwalowej scenie jest już zespół Ścigani. Swój koncert rozpoczęli wyjątkowym repertuarem, bo piosenkami Dżemu. Najpierw zagrali "Wehikuł czasu" w bardziej akustycznej wersji i z piękną skrzypcową wstawką Janka Gałacha. Drugim utworem z kolei był "Detox". Ścigani sięgnęli też po własne piosenki. na "riedlowskim" festiwalu zagrali m.in. swój przebój "Niby razem", którym swego czasu zachwycił się nawet Zbyszek Hołdys. A tymczasem przestrzeń przed sceną sukcesywnie zapełnia się kolejnymi festiwalowiczami.

  AKTUALIZACJA GODZ. 17.22
  39 stopni Celsjusza, tyle dokładnie wskazują termometry na chorzowskich Polach Marsowych. W takich dość tropikalnych warunkach upływa drugi dzień festiwalu im. Ryśka Riedla. Zapewne to warunki pogodowe spowodowały, że pod sceną znajduje się póki co niewielka ilość, kilkudziesięciu fanów, którzy jednak nie rezygnują z zabawy. Na scenie za to swój koncert ma obecnie redakcja. Zespół, w którym gra Darek Dusza (tekściarz Irka Dudka, członek Shakin' Dudi), a śpiewa Adam Antosiewicz junior. - Jesteście twardzielami - skomentował żywiołowe reakcje publiczności wokalista.

  Drugi dzień festiwalu rozkręca się dość leniwie. Część osób śpi na polu namiotowym, część się opala, inni korzystają z kurtyny wodnej przy wejściu na teren imprezy, a jeszcze inni odpoczywają przy oczku wodnym, gdzie można zapalić świeczkę dla Ryśka Riedla.

  Przed nami jeszcze koncerty m.in. zespołów pARTyzant, Zemollem, Riders, Ścigani, zaś o godzinie 22.00 wielki finał i występ Grzegorza Markowskiego z grupą Perfect.

  AKTUALIZACJA GODZ. 15.30
  15. edycja festiwalu imienia Ryśka Riedla skłania też do pewnych wspomnień i podsumowań. Tym razem Marek Piekarczyk, wokalista TSA, który jest jednym z najczęstszych gości na festiwalu im. Ryśka Riedla.
  CZYTAJ KONIECZNIE I ZOBACZ ZDJĘCIA:
  MAREK PIEKARCZYK OCENIA FESTIWAL RYŚKA 2013

  « 2 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TwojaKultura.pl

  Kamyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 142 / 122

  Tutaj kolejna setka zdjęć: http://twojakultura.pl/zdjecia-xv-festiwal-im-ryska-riedla-dzien-pierwszy.html

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo