MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festyn Rodzin Zastępczych w Rudzie Śląskiej

MM, UM
Festyn Rodzin Zastępczych w Rudzie Śląskiej
Festyn Rodzin Zastępczych w Rudzie Śląskiej FB Ruda Śląska
Za nami kolejny Festyn Rodzin Zastępczych. Impreza od lat cieszy się olbrzymią popularnością, dlatego też w tym roku zorganizowano ją już po raz dziewiąty! Uczestnicy wydarzenia mieli okazję spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej koła fortuny. Przygotowano także bogaty program artystyczny. Były występy wokalne, zabawy przygotowane przez młodzież z ZHP, a także malowanie twarzy, czy nauka alfabetu morsa oraz mierzenie busolą.

Imprezę zorganizowano w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny, w ogrodach Miejskiego Centrum Kultury. Hasłem towarzyszącym wydarzeniu było „Rodzina jest najważniejsza”. W spotkaniu wzięły udział osoby pełne pasji, zorientowane na pomaganie innym i kochające dzieci.

– W przyszłym roku czeka nas dziesiąta, jubileuszowa edycja festynu – zaznaczał Krystian Morys, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Wszystkie nasze rodziny są wspaniałe. To nasi partnerzy, dlatego też chciałbym im serdecznie podziękować za stwarzanie dzieciom tak cudownych warunków do rozwoju – podkreślał.

Swoje rodzinne święto obchodzili dzisiaj m.in. państwo Pakura, którzy do ogrodu Miejskiego Centrum Kultury przyprowadzili troje dzieci. - Wychowywanie dziecka biologicznego, czy przysposobionego wydaje się niemal niczym nie różnic. Dzieci kocha się równie mocy i tak samo traktuje – mówiła pani Joanna. – Myśmy czekali dziewięć lat na naszego syna, tak więc to pragnienie posiadania większej ilości dzieci przeważyło – podkreślała.

- Najtrudniejszym jest rozstanie. Już pierwsza adopcja za nami i przygotowujemy się do kolejnej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że dla dziecka to najlepsze co może otrzymać – mamę i tatę – dodał pan Bogusław Pakura.

W Rudzie Śląskiej opiekę nad dziećmi sprasowują łącznie 202 rodziny zastępcze, które można podzielić na spokrewnione i niezawodowe oraz zawodowe. Pierwsza grupa liczy 188 rodzin, druga natomiast 14. Są też trzy rodzinne domy dziecka. – Należy pamiętać, że rodzina zastępcza nie jest docelowa. Rodziny niejednokrotnie tylko chwilowo zabezpieczają dzieci, tak by po spełnieniu odpowiednich warunków przez rodziny naturalne, mogły do nich wrócić lub zostać zaadoptowane. Te rozstania są niezwykle trudne, dlatego za tą odwagę należy im się szczególne uznanie – zaznaczał dyrektor MOPS.

- W rodzinie tkwi siła, z której dzieci powinny czerpać dobre wzorce zachowań. Jej wartość jest fundamentalna. Cieszę się, że mogę tutaj być i towarzyszyć Wam na Waszej drodze – podkreślała podczas dzisiejszego festynu prezydent Grażyna Dziedzic.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!