Filmowy wieczór w Fabryce Porcelany.

redakcja
Już jutro (7 lipca) czeka nas pierwszy pokaz filmu w ramach KINO Arthouse - Summer Film Festival 2017 w Fabryce Porcelany w Katowicach.

Podczas pierwszego filmowego wieczoru pokazany zostanie film ,,Johnny Mad Dog”. W jednym z państw zachodniej Afryki od wielu lat trwa wojna domowa. Rebelianci próbują przejąć kontrolę nad krajem. Tytułowy bohater, ,,Wściekły pies”, to nastoletni chłopak, dowodzący partyzanckim oddziałem złożonym z tzw. ,,dzieci-żołnierzy”. Dziecięca armia wykorzystywana jest przez siły antyrządowe w działaniach pomocniczych, w tym również do prześladowania ludności cywilnej. Młodociani bojownicy nie ustępują dorosłym pod względem bezwzględności i okrucieństwa. Nie mają rodzin - wychowali się na wojnie. Nie pamiętają swoich imion - zamiast nich używają pseudonimów. Nie chodzą do szkoły, nie potrafią czytać, za to od wczesnego dzieciństwa uczyli się zabijać i nienawidzić. Film pokazywany był miedzy innymi na festiwalu Sundance. Dla widzów o mocnych nerwach.

Start o godz. 21.00 wprowadzeniem i kilkoma słowami o filmie, konkursem z atrakcyjnymi nagrodami. Projekcja filmu rozpocznie się o godz. 21.30. Wstęp wolny.

Wideo