Finał 6. edycji świątecznej akcji "Uskrzydlamy" Domu Aniołów...

  Finał 6. edycji świątecznej akcji "Uskrzydlamy" Domu Aniołów Stróżów ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Finał 6. edycji świątecznej akcji "Uskrzydlamy" Domu Aniołów Stróżów
  1/22

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karina Trojok

  Ponad 135,5 tys. zł udało się zebrać w ramach 6. edycji świątecznej akcji "Uskrzydlamy" Domu Aniołów Stróżów. Jej podsumowanie miało miejsce podczas finału, który w piątek, 25 stycznia, odbył się w klubokawiarni Strefa Centralna na Placu Sejmu Śląskiego. W ramach akcji zostało wypieczonych 12 tys. pierników!
  To już koniec świątecznej akcji Domu Aniołów Stróżów "Uskrzydlamy".

  Zobaczcie zdjęcia z zakończenia akcji:

  Zobacz galerię

  W grudniu w ponad 100 punktach w regionie można była nabyć w formie cegiełki pyszne pierniki i kartki Aniołów. W ten sposób każdy mógł pomóc podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

  Zakończyła się 6. edycja świątecznej akcji "Uskrzydlamy" Domu Aniołów Stróżów. Finał akcji odbył się w piąte, 25 stycznia, w klubokawiarni Strefa Centralna na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

  W ramach akcji zostało wypieczonych 12 tysięcy pierników. Świąteczne pierniki, puszki i kalendarze w grudniu można było znaleźć w ponad 100 punktach w regionie. Każdy mógł wziąć taki piernik i wrzucić datek do puszki. W taki sposób można była pomóc ponad 700 podopiecznym stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach.

  W charytatywnym sklepiku Aniołów można było nabyć kartki świąteczne zaprojektowane na bazie rysunków dzieci oraz poszetki i apaszki stworzone w katowickiej manufakturze „Poszetka”. Dodatkowo w zaprzyjaźnionych miejscach można było nabyć Dobrą "Uskrzydloną" Rzecz – danie, napój lub usługę, z której cały lub część dochodu zostało przeznaczonych na rzecz dzieci.

  - To pod wieloma względami była rekordowa edycja akcji. I to nie tylko jeśli chodzi o ilość zebranych środków. Ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny wspomogła nas aż tyle podmiotów, to wspaniałe uczucie, kiedy ma się świadomość, że wkoło jest aż tylu ludzi dobrej woli. Dzięki temu razem możemy dodawać dzieciom skrzydeł i zmieniać świat na lepszy! - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

  PISALIŚMY:
  Rozpoczęła się coroczna akcja Domu Aniołów Stróżów „Uskrzydlamy” ZDJĘCIA

  W ramach akcji "Uskrzydlamy" Anioły wzięły udział w 12 różnych wydarzeniach, a wśród nich było m.in. dekorowanie pierników w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia, warsztaty w DH Supersam, Bożonarodzeniowa Charytatywna Loteria Fantowa w Silesia City Center, aukcja charytatywna w Radio Katowice, malowanie bombek i licytacja z GKS Katowice, parkrun w Parku Kościuszki, charytatywna metamorfoza od Szabelka Natural Cut Team i przyjaciół czy siatkarski i hokejowy mecz GKS Katowice.

  W szóstej edycji akcji wzięło udział 168 partnerów. Z czego, aż 40 podmiotów zdecydowało się po raz pierwszy dołączyć do akcji "Uskrzydlamy. Z kolei innych 55 jest z Aniołami od co najmniej czterech lat.

  Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin pogórniczych, pohutniczych, wykluczonych społecznie. Środki zebrane w ramach akcji zostaną przeznaczone na rzecz ponad 700 podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, którzy otrzymują wsparcie w świetlicach, klubach terapeutycznych, a także w ramach działań ulicznych w Katowicach Załężu, Chorzowie – Batorym, Chorzowie – Centrum oraz Sosnowcu –Juliuszu.

  W tym na rozszerzenie programu Akademii Rozwoju Talentów, który daje szansę odkrycia mocnych stron i potencjału podopiecznych Aniołów, a także nauki i rozwijania ich pasji. Część zebranych funduszy przeznaczona zostanie na remont dach w Domu Aniołów Stróżów przy ul. Gliwickiej 148 w Katowicach.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn reporterów DZ  Finał akcji DZ "Wybierz sobie Mikołaja"


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA