Finał "Bake Off – Ale Ciacho!" - kto został mistrzem...

  Finał "Bake Off – Ale Ciacho!" - kto został mistrzem wypieków? Sprawdź, kto wygrał Bake Off?

  KL

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bake Off! Kto wygrał finał Bake Off? Sprawdź. Stało się! Za nami decydujące starcie uczestników drugiej edycji "Bake Off – Ale Ciacho!". Do ostatecznej rozgrywki przeszło trzech najlepszych cukierników-amatorów wyłonionych w półfinale. Wśród nich znalazła się Justyna Pszczółka z Siemianowic Śląskich. Kto zwyciężył i wraz z tytułem Polskiego Mistrza Wypieków zgarnął 50 tys. zł?
  Finał "Bake Off – Ale Ciacho!" - kto został mistrzem wypieków? Sprawdź, kto wygrał Bake Off?
  1/14
  przejdź do galerii

  ©TVP

  W kulinarnym programie telewizyjnej Dwójki wzięło udział 12 uczestników. Do finału dotarli ci, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Piekli słodkie bezy, serniki i torty oraz wytrawne tarty. Jury brało pod uwagę smak i wygląd wypieków, a także technikę przygotowania poszczególnych potraw.

  W finale wystąpiły Agata Stankiewicz, Justyna Pszczółka oraz Małgorzata Nagat.
  Uczestniczki musiały wykorzystać całą swoją wiedzę, wszystkie umiejętności i wykazać się ogromną kreatywnością. W pierwszej konkurencji przygotowywały tort komunijny, a w drugiej swój popisowy wypiek. Smak, wygląd i wykonanie oceniało jury w osobach: Gosia Molska i Krzysztof Ilnicki.
  Rywalizacji przyglądali się prowadzące program Marcelina Zawadzka i Dorota Czaja oraz rodziny finalistów i pozostali uczestnicy programu, którzy nie dotarli do finałowego odcinka.  Na wykonanie drugiego, autorskiego zadania dziewczyny miały 4 godziny. Tutaj panowała już pełna dowolność, jedynym warunkiem było to, aby tort liczył trzy piętra. Było to bardzo wymagające zadanie, szczególnie Agata i Gosia nie były zadowolone ze swojej pracy. Uważały, że ich torty są brzydkie i nieudane. Na szczęście później humory się poprawiły i każda z dziewczyn uważała, że jej tort jest wart nie 50000 zł, lecz milion! Do tego wraz z końcem zadania polały się łzy...  Ostatecznie wygrała Małgorzata Nagat! Z wykształcenia jest plastykiem-kulturoznawcą. Współpracuje z agencją eventową, jako animator. Nie jest wielbicielką cukru, więc stając przed ciężkim wyborem - pizza czy ciasto zawsze wybierze pizzę. Do swoich słodkości przemyca wytrawne elementy i stara się z nich stworzyć idealną słodko-słoną kompozycję. Uwielbia połączenia słodyczy z przyprawami, ziołami i kwiatami. W dziedzinie kulinariów jest zupełnym samoukiem.  Pani Małgosia oprócz tytułu Polskiego Mistrza Wypieków otrzymała 50 tysięcy złotych. Gratulujemy!
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo