Finał konkursu „Bezpiecznie TU i TAM” – 10 tysięcy złotych dla NGO ze Śląska

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
Fundacja „Kapitan Światełko” z Zabrza została jednym z sześciu laureatów konkursu grantowego „Bezpiecznie TU i TAM”, realizowanego przez Polską Spółką Gazownictwa. Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przeznaczona zostanie na realizację projektu „Bezpieczny przebieg – multiplatformowa broszura dla mieszkańców Zabrza”.

Konkurs grantowy „Bezpiecznie TU i TAM” jest inicjatywą PSG z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), mającą na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych. Do konkursu, objętego honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, projekty zgłosiło ponad 100 organizacji pozarządowych z całej Polski.Ich zadaniem było opracowanie autorskich projektów w zakresie poprawy bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych. Aby skuteczniej ocenić wpływ projektów na region i jego mieszkańców, Polska Spółka Gazownictwa zaprosiła do jury przedstawicieli władz samorządowych.

– W naszej działalności dbamy o bezpieczeństwo, podejmujemy działania o charakterze ogólnopolskim, ale staramy się także docierać jak najbliżej ludzi. W tym celu współpracujemy z władzami lokalnymi oraz organizacjami pozarządowymi, takimi jak Fundacja „Kapitan Światełko”, które są niezbędne dla zwiększenia stopnia bezpieczeństwa w danym regionie – podkreślił Prezes Zarządu PSG, Sylwester Bogacki.

Wśród zwycięzców znajdują się NGO’s działające na terenie wszystkich sześciu Oddziałów Spółki: Fundacja na rzecz Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Wspomagania Ofiar Wypadków „Kapitan Światełko” z Zabrza, Fundacja Szpitala św. Jana ze Starogardu Gdańskiego, Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Stowarzyszenie „Siecieborzyce – aktywni razem” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Przelewicach.

Projekt „Bezpieczny przebieg – multiplatformowa broszura dla mieszkańców Zabrza” zakłada przygotowanie wieloplatformowej, multimedialnej broszury, ułatwiającej wstępne diagnozowanie usterek w samochodzie, analizę jego stanu technicznego oraz zapamiętywanie podstawowych terminów związanych z zapewnieniem dobrego stanu technicznego pojazdu. Dodatkowo powstanie aplikacja na telefony, zawierająca dane z broszury.

–Otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń z całej Polski. Projekt Fundacji „Kapitan Światełko” spełnia najważniejsze kryterium – gwarantuje realny wpływ na podniesienie bezpieczeństwa.Dodatkowo, zakłada wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą dotrzeć do szerokiego grona obiorców – oceniła Katarzyna Wróblewicz, Kierownik Biura CSR Polskiej Spółki Gazownictwa.
Jury postanowiło dodatkowo przyznać wyróżnienia siedmiu innym projektom. Po uroczystości wręczenia nagród, dla zwycięskich i wyróżnionych organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli władz samorządowych, przeprowadzone zostało szkolenie pt. "W jaki sposób mierzyć efekty działań społecznych?".

– Konkurs Bezpiecznie TU i TAM okazał się bardzo dużym sukcesem. Liczba zgłoszeń oraz ich zasięg terytorialny dowodzą jak potrzebną był on inicjatywą. Już teraz mogę z dumą zapowiedzieć, że będziemy kontynuować ten projekt – dodał Sylwester Bogacki.

PSG, czołowy dystrybutor gazu w Polsce, zamierza w dalszym ciągu współdziałać z organizacjami pozarządowymi. – Będziemy pogłębiać partnerstwo z NGO’s, tworząc długofalowe, trwałe relacje. Chcemy wspólnie pracować na rzecz społeczności lokalnych, rozwijając tym samym naszą działalność w obszarze społecznego zaangażowania biznesu – podsumowała Katarzyna Wróblewicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni