Finał Ligi Mistrzów: Tottenham - Liverpool 0:2. The Reds z Pucharem Europy!

Mohamed Salah wykorzystał rzut karny już w 2. minucie meczu
Mohamed Salah wykorzystał rzut karny już w 2. minucie meczu UEFA Champions League Twitter
W finale Ligi Mistrzów rozegranym na stadionie Metropolitano w Madrycie Liverpool pokonał Tottenham 2-0. The Reds objęli prowadzenie już w 2. minucie po trafieniu Mohameda Salaha z rzutu karnego, a w końcówce o ich zwycięstwie przesądził Divock Origi. Klub z Anfield sięgnął po swój szósty Puchar Europy w historii.

Mecz w Madrycie nie był pasjonującym widowiskiem i zapewne przejdzie do historii jako jeden z najnudniejszych finałów Ligi Mistrzów w historii. To jednak absolutnie nie interesuje Juergena Kloppa i jego piłkarzy, którzy wrócą do Liverpoolu z szóstym w historii klubu Pucharem Europy.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia - już w 23. sekundzie z piłką w polu karnym znalazł się najlepszy w szeregach The Reds Sadio Mane, który próbował podać do jednego z kolegów, ale jego próbę zablokował ręką Moussa Sissoko. Sytuacja była kuriozalna, bo pomocnik Tottenhamu zagrał futbolówkę w momencie, gdy... instruował partnera z drużyny, jak ma się ustawić. Słoweński sędzia słusznie jednak uznał, że ułożenie ręki Sissoko było nienaturalne i podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Mohamed Salah, zdobywając drugą najszybszą bramkę w historii finałów Ligi Mistrzów.

Od tej pory mecz jednak stracił temperaturę. Liverpool oddał piłkę Tottenhamowi, kontrował niedokładnie, ale w szeregach Kogutów było mnóstwo nerwowości. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy zatem ani jednej groźnej sytuacji podbramkowej.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Trochę ożywienia do gry Tottenhamu wniosły zmiany trenera Mauricio Pochettino, który wprowadził na murawę Lucasa Mourę i Erica Diera. Drużyna z Londynu próbowała, groźne uderzenia oddali Lucas i Son Heung-min, ale między słupkami The Reds doskonale spisywał się Allison Becker. W końcówce bohaterami został rezerwowy, ale ten po stronie Liverpoolu. W 87. minucie w wyniku zamieszania po rzucie rożnym Joel Matip zgrał piłkę do Divocka Origiego, a Belg strzałem w długi róg nie dał szans Hugo Llorisowi. Tym samym, po przegranym finale LM z zeszłego roku, Liverpool wrócił na szczyt i po raz pierwszy od 14 lat sięgnął po Puchar Europy.

Tottenham 0-2 Liverpool

Mohamed Salah 2' (k.), Divock Origi 87'

Finał Ligi Mistrzów Tottenham - Liverpool 1.06.2019 ZAPIS RELACJI LIVE

95' KONIEC MECZU! LIVERPOOL WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW!
90' Belg wie, kiedy trafiać do siatki!

88' Zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym Tottenhamu, Matip zdołał zgrać piłkę do Origiego a ten pewnym strzałem po długim słupku zmieścił piłkę w siatce!

87' ORIGI! 2:0! LIVERPOOL SIĘGNIE PO PUCHAR EUROPY!

86' Za Liverpool trzyma kciuki w Los Angeles LeBron James, który jest... akcjonariuszem klubu z Anfield.

85' Coraz bliżej gola Tottenham, ale czy zdążą? Do końca już tylko pięć minut plus to, co doliczy sędzia.

82' Milner ostrym wejściem zatrzymał Rose'a na linii pola karnego. Eriksen strzela z rzutu wolnego i fantastycznie interweniuje Allison, który wyrasta na bohatera Liverpoolu w drugiej połowie!

80' Ależ blisko był Tottenham! Dwa groźne strzały Sona i Lucasa broni Allison Becker!

76' Nasilają się ataki Tottenhamu. Przed chwilą efektowną szarżę Sona w ostatniej chwili w polu karnym zatrzymał Van Dijk.

73' W czterech z ostatnich pięciu finałach LM gole strzelali rezerwowi. Czy dziś któryś z nich przesądzi o wyniku?

69' Ależ blisko gola był Liverpool! Po akcji Mane i zgraniu od Salaha strzelał Milner, piłka minęła słupek o centymetry.

66' Wchodzi na boisko bohater półfinału, Lucas Moura! Brazylijczyk zmienia Winksa.

63' Druga zmiana Juergena Kloppa. Schodzi Wijnaldum, za niego James Milner.

62' Mniej więcej tak jak na razie wygląda obraz meczu w Madrycie...

58' Pierwsza zmiana w ekipie The Reds. Bezbarwnego Roberto Firmino zmienia Divock Origi, bohater rewanżu w półfinale z Barceloną.

54' Odpowiada Liverpool! Świetna centra Robertsona do wchodzącego na piąty metr Mane, w idealnym tempie piłkę zdążył jednak złapać Lloris.

50' Od początku drugiej połowy zdecydowaną przewagę ma Tottenham. Przed chwilą Harry Winks oddał strzał, ale w polu karnym zablokował go Henderson. Obrona Liverpoolu jak na razie jest bezbłędna.

46' Rozpoczynamy drugą połowę!

21:55 Dużo niedokładności po stronie Liverpoolu i mało konkretów w grze Tottenhamu - tak w dużym skrócie można podsumować to, co działo się w pierwszej połowie po rzucie karnym wykorzystanym przez Salaha.

45' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Liverpool prowadzi z Tottenhamem po rzucie karnym podyktowanym w 23. sekundzie gry.

43' W mediach społecznościowych więcej miejsca niż samemu meczowi poświęca się wspomnianej już pani, która wbiegła na murawę w pierwszym kwadransie gry. Okazuje się, że wszystko było zaplanowaną akcją marketingową jednej z firm. Sądząc po rozgłosie - udaną.

38' Aż 65% czasu posiadania piłki po stronie Tottenhamu, ale w grze podopiecznych Mauricio Pochettino jest jak na razie zbyt dużo nerwowości. Po kilku minutach w końcu groźnie zaatakował z kolei Liverpool - strzał Robertsona z dystansu wybronił jednak Lloris.

34' Jak na razie nie wszedł w ten finał Harry Kane. Lider Tottenhamu ma najmniej kontaktów z piłką w swojej drużynie.

27' I rzeczywiście - poza piorunującym początkiem na boisku na razie nie ma fajerwerków.

22' Mecz w Madrycie na moment przerwała niemal... całkowicie naga kobieta, którą z murawy musieli wyprowadzić stewardzi.

20' Rozkręca się Tottenham. Na razie bez sytuacji bramkowej, ale widać, że wczesna strata bramki nie zraziła Kogutów.

17' Groźnie podłączył się do akcji ofensywnej obrońca Trent Alexander-Arnold, ale jego strzał nieznacznie minął słupek bramki Hugo Llorisa.

13' Gol Salaha był drugą najszybciej strzeloną bramką w finale Ligi Mistrzów. Szybszy był jedynie Paolo Maldini w legendarnym finale Milanu z Liverpoolem w 2005 roku w Stambule. Czy dziś czekają nas podobne emocje?

9' Próbuje otrząsnąć się Tottenham. "Koguty" wymienili teraz kilka szybkich podań na połowie Liverpoolu, ale zakończyli akcję bardzo niecelnym strzałem Sissoko.

4' Sytuacja niebywale kuriozalna, bo wydaje się, że Sissoko pokazywał kolegom, jak mają się ustawić, gdy piłka kopnięta przez Salaha trafiła go w rękę. Ależ początek Liverpoolu!

2' GOOOL! SALAH Z JEDENASTU METRÓW DAJE PROWADZENIE THE REDS!

1' - Niesamowite! W 23. sekundzie Sissoko zagrywa ręką w polu karnym po próbie dośrodkowania Mane i mamy rzut karny!

21:02 - ROZPOCZYNAMY FINAŁ LIGI MISTRZÓW!

20:58 - Piłkarze już na murawie. Przed pierwszym gwizdkiem minuta ciszy dla zmarłego dziś tragicznie Jose Antonio Reyesa, byłego piłkarza reprezentacji Hiszpanii i pięciokrotnego zdobywcy Ligi Europy.

20:55 - Tak prezentuje się madrycki stadion na pięć minut przed startem gry!

20:50 - Na wypełnionym po brzegi stadionie Metropolitano w Madrycie trwa ceremonia otwarcia, na scenie występuje zespół Imagine Dragons.

20:45 - Znamy już składy obu zespołów! Od pierwszej minuty w szeregach Tottenhamu wystąpi Harry Kane!

Liga Mistrzów: Najbardziej dramatyczne finały LM [WIDEO]