Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem

Finał LM 1999: Bayern Monachium - Manchester United 1:2

W 1999 r. w finale LM w Barcelonie zmierzyły się zespoły Bayernu i Manchesteru United. Bawarczycy szybko objęli prowadzenie po strzale Mario Baslera z wolnego, a później kontrolowali sytuację mając szanse na kolejne gole. Mehmet Scholl trafił jednak w słupek, a Carsten Jancker przewrotką w poprzeczkę.

Zdesperowany Alex Fergusson zdecydował się na zmiany wpuszczając na boisko w końcówce Teddy’ego Sherinhgama oraz Ole Gunnara Solskjaera. To właśnie rezerwowi Czerwonych Diabłów w doliczonym czasie gry strzelili dwa gole i przerwali trwającą już na trybunach fetę Niemców.

Po centrach z rogu Davida Beckhama najpierw w pierwszej doliczonej minucie piłkę do siatki wepchnął Sheringham, a w ostatnich sekundach trzeciej dodatkowej minuty szalę zwycięstwa na korzyść MU przechylił obecny norweski menedżer Czerwonych Diabłów nazywany “Mordercą o twarzy dziecka”. Anglicy wygrali 2:1, a Fergusson po tym sukcesie otrzymał tytuł szlachecki.

Finał Ligi Mistrzów: Tottenham - Liverpool 0:2. The Reds z Pucharem Europy!