Finał Szlachetnej Paczki 2016: Marzenia się spełniają w...

  Finał Szlachetnej Paczki 2016: Marzenia się spełniają w Weekend Cudów

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Granda

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Finał Szlachetnej Paczki 2016
  1/39
  przejdź do galerii

  Finał Szlachetnej Paczki 2016 ©Katarzyna Granda

  Te święta dla pana Rafała z Katowic jak i dla blisko 19 tys. rodzin w całej Polsce będą spokojniejsze i z pewnością bogatsze. Wszystko za sprawa Szlachetnej Paczki. Trwa Weekend Cudów czyli wielki finał akcji.
  W sobotę w sztabie Szlachetnej Paczki w Katowicach od rana panował ruch. Roiło się tu od wolontariuszy i darczyńców, którzy przyjeżdżali z paczkami. Chwilę później już wyjeżdżali, aby dostarczyć paczkę wybranej rodzinie. - Wszystko zależy od zgody obdarowanego i darczyńcy. Jeśli wyrażą chęć osobistego kontaktu, wówczas w obecności wolontariusza, następuję przekazanie paczki i otwarcie - tłumaczy Małgorzata Czora, koordynator ds. promocji programu Szlachetna Paczka w woj. śląskim.

  Tak było właśnie w przypadku pana Rafała z Katowic. Wraz z darczyńcami i wolontariuszami udaliśmy się do jego domu, aby przekazać prezenty.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI NA ŻYWO


  - Wielka radość. Dzięki tym prezentom nasze święta, będą na pewno lepsze niż w ubiegłym roku. Nie będą takie skromne. Dzieci są zadowolone. Nie spodziewałem się takiej pomocy. Aż tylu prezentów – mówił wzruszony.
  Pan Rafał sam wychowuje dwójkę swoich dzieci - ośmioletnią Julkę i sześcioletniego Michała. Nie ma stałej pracy. Boryka się z problemami finansowymi. Do akcji zgłosiła go szkolna pedagog. Jak mówi, nie wiedział wcześniej o tej inicjatywie. Wolontariuszom Szlachetnej Paczki zgłaszał, że jego rodzina najbardziej potrzebuje brykietu do opalenia pieca kaflowego i pralki, bo stara niedawno się popsuła. Mówił, że będzie też wdzięczny za wszelką żywność długoterminową.

  W te święta rodzina pana Rafała nie będzie musiała martwić się brakiem tych przedmiotów. Otrzymali to i dużo więcej. W paczce przygotowanej przez darczyńcę - firmę Moto-Profil znalazła się nie tylko nowa pralka, brykiet i szafa. Były zabawki i przybory szkolne dla dzieci - dla Juli z Krainą Lodu, a dla Michałka ze Spider-Manem. Rodzina otrzymała też ubrania, buty, środki czystości, żywność.
  « 2

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Murale w Hawanie. Zaułki starego miasta kryją arcydzieła

  Murale w Hawanie. Zaułki starego miasta kryją arcydzieła

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA