Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Castorama wspiera ośrodki pomocy w Pszczynie i Dąbrowie Górniczej

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Fundacja Castorama wspiera ośrodki ze Śląska
Fundacja Castorama wspiera ośrodki ze Śląska Marzena Bugala Polska Press
Fundacja Castorama wspiera ośrodki pomocowe w województwie śląskim. W ostatnim czasie wolontariusze z Fundacji Castorama pomogli wyremontować m.in. łazienki oraz salę terapeutyczną o ośrodku pomocy w Pszczynie i Dąbrowie Górniczej.

Fundacja Castorama dla śląskich ośrodków pomocy

Fundacja Castorama pomogła w przeprowadzeniu prac remontowych w Ośrodku Psychoterapeutycznym „Dom Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy” w Pszczynie. Projekt ten został zgłoszony przez sklep Castorama Bielsko-Biała. W pszczyńskiej placówce na co dzień mieszka 20 osób, a w ramach terapii dziennej z pomocy korzysta od 50 do 100 osób. Prace rozpoczęły się na początku roku, jednak ze względu na obecną sytuację epidemiczną trwały dłużej niż było to planowane, a same prace wykonywali w ramach resocjalizacji i przyuczenia do zawodu, podopieczni ośrodka. W obiekcie wyremontowane zostały łazienka i sala terapeutyczna, wymieniono także piec.

- Mieliście Państwo bezpośredni wpływ na poprawę jakości życia nie tylko podopiecznych naszego ośrodka, ale również na jakość życia okolicznych mieszkańców a wiąże się to ściśle z wymianą pieca węglowego na nowy gazowy. To taki najbardziej spektakularny udział Państwa w naszych przedsięwzięciach z racji tego też, że staliśmy się dzięki temu ekologiczni i przyjaźni środowisku – dziękowała Fundacji koordynatorka prac remontowych Agnieszka Sady, z Ośrodka Psychoprofilaktyki Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż

Nie przeocz

Z kolei, pracownicy sklepu Castorama Sosnowiec postanowili pomóc Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Dąbrowie Górniczej. Ośrodek pilnie potrzebował przede wszystkim remontu łazienki i wykonania prac elektrycznych.

- Do wyboru tego projektu w dużej mierze przekonało nas to, że w projekcie wykonanym dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej mogliśmy pomóc większej liczbie dzieci. Z łazienki korzystało 11-cioro dzieci w wieku szkolnym, a jej stan nie spełniał żadnych norm – była wadliwa instalacja elektryczna i sporo problemów z kanalizacją. Dzieci korzystały z łazienki, która znajdowała się w piwnicy, a jej stan był opłakany podobnie jak tej, którą mieliśmy wyremontować – mówi Agnieszka Wlazeł, Asystentka Handlowa w sklepie Castorama Sosnowiec.

Do pomocy w projekcie zgłosiło się wielu chętnych, spośród których wybrano 16 pracowników, z największym doświadczeniem. Wszyscy pracowali w ramach wolontariatu. Przeprowadzono kapitalny remont łazienki. Prace rozpoczęły się w grudniu, a zakończyły w lutym.

Co zostało zrobione?

  • Wyburzono ściany,
  • skuto kafelki
  • i usunięto sanitariaty,
  • zamontowano instalację wodno-kanalizacyjną,
  • poprawiono elektrykę
  • i wymieniono okna z ościeżnicami.
  • Na koniec pozostało podwieszenie sufitów
  • i wygładzenie ścian
  • oraz montaż armatury.

- Przez cały czas remontu mieliśmy na uwadze dobro dzieci. Nasza ekipa pracowała w godzinach od 8.00 – 15.00, tak aby nie przeszkadzać w momencie, kiedy dzieciaki wracają do domu i chcą zjeść obiad, odrobić lekcje, wypocząć. Nasi Koledzy ze sklepu włożyli w ten remont dużo pracy, ale również serca. Satysfakcją było dla nich stworzenie dzieciom bezpiecznego, komfortowego miejsca. Wszyscy podchodzili do sprawy obowiązkowo, często podsuwali nowe rozwiązania. Bez tej super ekipy naszych fachowców przeprowadzenie remontu byłoby niemożliwe. Pragniemy również podziękować Fundacji za pomoc i wsparcie w kwestiach formalnych – powiedziała Agnieszka.

Musisz to wiedzieć

Fundacja Castorama działa od 2019 roku

Fundacja powstała, żeby wspierać projekty, które pozwalają poprawić warunki mieszkaniowe. Teraz też Fundacja Castorama jako partner dla wielu mniejszych organizacji może angażować się w lokalne inicjatywy i być jeszcze bliżej osób najbardziej potrzebujących.

Prośby o pomoc dla swoich podopiecznych mogą zgłaszać wszystkie organizacje charytatywne, chcące pomagać w poprawie warunków życia osób. Formularz dostępny jest na stronie www.castorama.pl w zakładce Fundacji.

- Oprócz wsparcia finansowego wprowadziliśmy program wolontariatu pracowniczego. Zachęcamy do aktywnego udziały we wszystkich akcjach finansowanych przez Fundację. Każdy pracownik w ramach swojego czasu pracy może poświęcić 24 godziny w roku na pomoc w dowolnym przedsięwzięciu charytatywnym. Jesteśmy też otwarci na inicjatywy pracownicze. Efekt skali jest oczywisty i imponujący, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że mówimy o potencjale ponad 12 tys. osób w całym kraju - mówi Paweł Świętochowski z Fundacji Castorama.

O Fundacji Castorama
Fundacja Castorama została ustanowiona przez Castorama Polska Sp. z o.o. w 2019 roku. Powołana organizacja ma za zadanie wspierać inicjatywy, których celem jest pomoc potrzebującym przy tworzeniu dobrych domów oraz przystosowaniu i poprawie przestrzeni społecznej. Wszystkie projekty realizowane są we współpracy z organizacjami, których celem jest zapewnienie poprawy warunków mieszkaniowych potrzebującym oraz zapobieganie bezdomności.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera