Galeria połączonych nitką w Rybniku na rynku. Nietypowa...

  Galeria połączonych nitką w Rybniku na rynku. Nietypowa akcja krwiodawstwa ZDJĘCIA

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Galeria połączonych nitką w Rybniku
  1/26

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Aleksande Król

  Na rynku w Rybniku od rana powstaje "Galeria połączonych nitką". To wyjątkowa akcja krwiodawstwa, na którą zaprosił poseł Marek Krząkała wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.
  Krew daje życie i nie można jej niestety w żaden sposób wyprodukować. Tradycyjnie w okresie wakacji zaczyna jej brakować w centrach krwiodawstwa. Ci, którzy oddają systematycznie wyjeżdżają na wakacje. Niestety mamy też do czynienia ze zwiększona liczbą wypadków drogowych związanych z podróżami Polaków. Dlatego od lat, pod koniec lipca wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza poseł Marek Krząkała organizuje wydarzenie promujące oddawanie krwi oraz honorowe krwiodawstwo.

  Zobacz galerię
  W tym roku akcji towarzyszy fotobudka i event pod nazwą "Galeria połączonych nitką". Animatorzy zapraszają mieszkańców do robienia sobie zdjęć na rybnickim rynku – pojedynczo, w parach, bądź w grupach. Zdjęcia są zawsze drukowane z logo akcji i z motywem czerwonej nitki. Obok fotobudki została ustawiona prosta konstrukcja, na której można zawiesić jedno z wybranych zdjęć. W ten sposób powstaje galeria osób wspierających ideę krwiodawstwa. Całej akcji towarzyszy ambulans w którym można oddać krew i uratować nie jedno ludzkie istnienie.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »