Garbarnia - GKS Katowice 0:2 ZDJĘCIA KIBICÓW, RELACJA GieKSa ogrywa spadkowicza i ucieka nad kreskę

Garbarnia Kraków - GKS Katowice zdjęcia z meczu i kibiców z trybun
Garbarnia Kraków - GKS Katowice zdjęcia z meczu i kibiców z trybun Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Garbarnia Kraków - GKS Katowice 0:2 [ZDJĘCIA KIBICÓW, RELACJA] W ostatnim meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi piłkarze GKS Katowice zdobyli cenne trzy punkty pod Wawelem i wydostali się ze strefy spadkowej. Katowiczanie na Stadionie Miejskim w Krakowie pokonali zdegradowaną już do II ligi Garbarnię. Prowadzenie jeszcze przed przerwą zdobył Wojciech Lisowski, a wygraną GieKSy przypieczętował w doliczonym czasie gry Tymoteusz Puchacz. Zobacz zdjęcia i przeczytaj relację z meczu Garbarnia Kraków - GKS Katowice.

Po dwóch kolejnych remisach katowiczanie znów znaleźli się w strefie spadkowej i nie chcąc komplikować sobie życia musieli wygrać mecz z Garbarnią. Było to o tyle łatwiejsze, że po sobotnio-niedzielnych spotkaniach krakowianie stracili już nawet matematyczne szanse na utrzymanie i po roku opuszczają zaplecze elity.

Garbarnia Kraków - GKS Katowice zobacz zdjęcia z meczu i kibiców z trybun

Goście potwierdzili, że znacznie lepiej niż na swoim boisku spisują się na wyjazdach. To było już siódme zwycięstwo katowiczan na obcym stadionie w tym sezonie wobec zaledwie jednej wygrane na Bukowej. GKS wygrywając w Krakowie zrewanżował się Garbarni za październikową przegraną u siebie 1:2.

Pierwszą bramkę na Stadionie Miejskim na co dzień użytkowanym przez Wisłę zdobył pod koniec I połowy Wojciech Lisowski. Obrońca GKS zdecydował się na strzał z 20 m. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi obrońcy Garbarni i wpadła "za kołnierz" Marcina Cabaja wpadła do siatki. Wcześniej Lisowski trafił w słupek.

Jeszcze przed przerwą krakowianie mogli wyrównać, ale piłka wylądowała na poprzeczce bramki GKS. P{o zmianie stron trzy świetne okazje miał Bartosz Śpiączka, ale za każdym razem nie potrafił wygrać pojedynku sam na sam z bramkarzem. W końcówce Garbarnia postawiła wszystko na jedną kartę chcąc przynajmniej zremisować. Atakujący gospodarze zapomnieli o obronie i w doliczonym czasie gry nadziali się na kontrę. Szybki atak skutecznie wykończył rezerwowy Tymoteusz Puchacz.

Po wygranej z Garbarnią GKS, wspierany w Krakowie przez grupę kibiców z Katowic, awansował na 14 miejsce w tabeli Fortuna 1., ale nad strefą spadkową ma tylko punkt przewagi. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki.

Garbarnia Kraków - GKS Katowice 0:2 (0:1)

Bramki 0:1 Wojciech Lisowski (39), Tymoteusz Puchacz (90+3)

Sędziował Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Żółte kartki
Włodyka, Kalemba, Wójcik - Poczobut.

Widzów 411

Garbarnia Cabaj - Górecki, Kalemba, Kostrubała (80. Słoma), Szywacz - Włodyka, Wójcik (87. Lech), Masiuda, Kiebzak - Ogar (87. Piszczek), D. Nowak.

Katowice Baran - Lisowski, Jędrych, Remisz, Wawrzyniak - Tabiś (57. Puchacz), Poczobut, Łyszczarz, Añón (82. Habusta), Błąd - Śpiączka (64. Woźniak).