Garbarnia Kraków - GKS Katowice ZDJĘCIA KIBICÓW Z KATOWIC Przerwali serię Garbarni

Na spotkanie z Garbarnią wybrała się do Krakowa spora grupa kibiców GKS Katowice Oskar Jowak
Spora grupa kibiców GKS Katowice wybrała się do Krakowa na spotkanie 10. kolejki drugiej ligi z Garbarnią. Krakowianie do tej pory na Rydlówce przegrali tylko jedno spotkanie, w inaugurującym meczu z Górnikiem Łęczna. Od tego momenty podopieczni Łukasza Surmy nie przegrali ligowego meczu. Serię przerwali katowiczanie.

W poprzedni sezonie Garbarnia tak jak GKS Katowice grała w I lidze. Swoje mecze jednak rozgrywała ba stadionie Wisły Kraków. Obiekt przy ul. Rydlówka nie spełnia wymogów licencyjnych. Przede wszystkim brakowało tam zadaszenia na co najmniej 500 osób i sztucznego oświetlenia. Po spadku do II ligi klub z Krakowa wrócił na swój obiekt.

Do tej pory piłkarze Łukasz Surmy spisywali się doskonale na zapleczu Ekstraklasy. Nie przegrali od ośmiu spotkań, znakomitą serię przerwał GKS Katowice wygrywając z Garbarnia 3:1. Wszystkie bramki padły po przerwie. GKS prowadził 2:0 strzelając bramki w odstępie trzech minut. Gospodarze strzelili kontaktowego gola pięć minut przed regulaminowymi 90 minutami. Garbarnię dobił Urynowicz w doliczonym czasie gry.

Na poprzedni mecz wyjazdowy z Garbarnią pojechało 209 kibiców z Katowic. teraz ta liczba była o wiele większa.