Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa 1:1. Sędzia w roli głównej

Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa 1:1
Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa 1:1 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa 1:1. Seria zwycięstw i to bez straty gola Rakowa Częstochowa dobiegła końca. Dwa punkty urwała liderowi ostatnia w tabeli Garbarnia Kraków.

Raków Częstochowa przyjechał do Krakowa z serią pięciu kolejnych meczów ygranych do zera. Ten drugi element passy został przerwany w 26 minucie spotkania , gdy Dawid Nowak sprytnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego a pierwszy po ostatnim gwizdku sędziego oznaczającym, że lider sensacyjnie zremisował z ostatnim zespołem tabeli.

Lubelski sędzia miał zresztą na końcowe rozstrzygnięcie spory wpływ. W 38 minucie to on zaliczył asystę drugiego stopnia, odbijając piłkę wykopywaną z pola karnego Garbarni, dzięki czemu dopadł do niej Igor Sapała. Potężny strzał częstochowianina odbił przed siebie Marcin Cabaj i Szymon Lewicki bez problemu zamienił tę interwencję w wyrównującą bramkę.
Po raz drugi kluczową rolę Mateusz Złotnicki odegrał w 87 minucie. Michał Wrześniewski zapaśmiczym chwytem sfaulował Tomasa Petraska, co oznaczało rzut karny dla Rakowa. Dariusz Formella strzelił słabo, Cabaj piłkę odbił, ale arbiter nie zauważył, że bramkarz wyszedł daleko przed linię bramkową.

Nie zmienia to faktu, że Garbarnia na remis z liderem zasłużyła. Krakowski beniaminek na stadionie użytkowanym na co dzień przez Wisłę, zagrał bardzo dobre spotkanie, neutralizując atuty gości i w dużych fragmentach przeważając w środku boiska. Tym niemniej zmarnowana jedenastka sprawiła, że to lider opuszczał murawę z większym niedosytem. Z drugiej jednak strony rywale też mieli okazje, by zgarnąć całą pulę, chociażby wtedy gdy Petrasek interweniował w taki sposób, że piłka szczęśliwie dla niego minęła słupek po lewej ręce Michała Gliwy.

Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa 1:1 (1:1)