Gdzie jest burza w Polsce? Aktualna mapa burzowa Warszawa,...

  Gdzie jest burza w Polsce? Aktualna mapa burzowa Warszawa, mazowieckie. RADAR IMGW Ostrzeżenia, pogoda na 28.08, 29.08, 30.08, sierpień 2018

  Janusz Szmit, wideo: gloswielkopolski.pl/x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Gdzie jest burza w Polsce? Czy najbliższe dni mogą przynieść opady deszczu i burze? Oto ostrzeżenia IMGW, radar i prognoza pogody na 28.08, 29.08 i 30.08. Zobacz, jak wygląda aktualna mapa burzowa dla Polski na sierpień 2018!
  Gdzie jest burza w Polsce? Aktualna mapa burzowa Warszawa, mazowieckie. RADAR IMGW Ostrzeżenia, pogoda na 28.08, 29.08, 30.08, sierpień 2018
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Dariusz Bloch

  Gdzie jest burza? Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW - sierpień 2018


  Gdzie jest burza w Polsce? Aktualnie brak ostrzeżeń meteorologicznych IMGW dotyczących burz lub burz z gradem. Szczegółowe komunikaty IMGW można znaleźć na stronie pogodynka.pl Poniżej prognoza IMGW na 28.08, 29.08 i 30.08.

  Mapa ostrzeżeń IMGW. Stan na 28.08.2018, godz. 21.00
  Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW. Legenda:


  Kolor pomarańczowy (ostrzeżenie 2. stopnia): Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

  Kolor pomarańczowy (ostrzeżenie 1. stopnia): Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Tak wyglądała Warszawa po burzach i nawałnicach z 2017 roku  Prognoza IMGW - od 28.08 godz. 19:30 do 29.08 godz. 19:30


  W nocy zachmurzenie małe, tylko na wschodzie i północnym wschodzie umiarkowane i duże oraz zanikające słabe opady deszczu. Nad ranem na wschodzie i południu kraju mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9°C na północnym wschodzie, 10°C, 13°C w głębi kraju, do 14°C nad morzem. Chłodniej w rejonach podgórskich: od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na północnym wschodzie i wschodzie północno- zachodni.

  W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C na Suwalszczyźnie, wschodnim wybrzeżu i w miejscowościach podgórskich Karpat, 23°C w centrum, do 26°C na zachodzie kraju. Wiatr słaby, zmienny.

  Gdzie jest burza? Prognoza pogody TVN Meteo (od 29.08 do 31.08)


  Źródło: TVN  Prognoza IMGW - od 29.08 godz. 19:30 do 30.08 godz. 19:30


  W nocy zachmurzenie małe, na zachodzie i Pomorzu stopniowo wzrastające do umiarkowanego, lokalnie na zachodzie do dużego. Na wschodzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9°C na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich, 10°C, 13°C w głębi kraju, do 15°C na zachodzie i na wybrzeżu. Chłodniej na Podhalu: 8°C. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni.

  W dzień zachmurzenie umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a na południowym zachodzie także burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21°C na zachodzie, około 24°C w centrum, do 26°C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

  Niż Thekla w Polsce


  Już w piątek do Polski dotrze niż Thekla. Przyniesie do nas zimne, arktyczne powietrze, ulewne deszcze i burze, którym lokalnie może towarzyszyć grad. Synoptycy przewidują, że temperatura może spać nawet o 10 stopni C.

  PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Niż Thekla w Polsce. Burze i ulewne deszcze. Pogoda na koniec wakacji: "Rózga burzowa" przyniesie arktyczne powietrze. IMGW Ostrzega  Gdzie jest burza? Interaktywna mapa burzowa dla Polski


  Sytuację burzową można śledzić na bieżąco w internecie dzięki interaktywnym mapom. Poniżej mapa burzowa dla Polski, mapa burzowa dla Warszawy i mapa burzowa dla Europy z serwisu windy.com Aktualizowany radar burzowy publikują także m.in. serwisy burze.dzis.net i lowcyburz.pl Śledzenie wyładowań na żywo w czasie rzeczywistym umożliwia serwis lightningmaps.org/blitzortung/

  Radar burz 2018. Aktualna mapa wyładowań z ostatnich 2 godzin  Źródło: blitzortung.org/CC BY-SA 4.0


  Gdzie jest burza w Polsce? Interaktywna mapa burzowa dla Polski
  Gdzie jest burza w Polsce? Interaktywna mapa burzowa dla Warszawy
  Gdzie jest burza w Europie. Aktualna mapa wyładowań
  Gdzie jest burza? Interaktywna mapa burz dla Europy
  Mapa opadów z prognozą pogody


  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Radar burz

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Aktualny radar burz na żywo. Wyładowania atmosferyczne dostępne na mapie burzowej Polski i Europy, warto sprawdzić gdzie jest teraz burza oraz gdzie pada deszcz na https://radarburz.pl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pogoda na Śląsku...bo to mnie interesuje!!!!! A niy pogoda kaj indziy!!!!

  Juras (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Na Śląsku mie interesuje pogoda , a niy w góralski!!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo