MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie nie będzie prądu w śląskim? Zobacz, czy są planowane wyłączenia prądu 15.07

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
od 16 lat
Czy są planowane wyłączenia prądu w śląskim 15.07? W artykule znajdziesz listę miejsc, w których mogą nastąpić przerwy w dostawie prądu 15.07. Warto wiedzieć wcześniej o zaistnieniu takiej sytuacji. Szczególnie jeśli pracujesz lub uczysz się zdalnie. Najczęstszą przyczyną planowanych wyłączeń prądu są budowy, remonty oraz modernizacje sieci.

Spis treści

Gdzie obecnie (15.07 16:03) nie ma prądu w śląskim?

Bytom

Katowice ulice: Bogusława Parczewskiego, Brynowska, Dworska, Dziewięciu z , Emila Zegadłowicza, Heleny Modrzejewskiej, J. Gallusa, Kazimierza Kluzika, Kępowa, Lubiny, Połomińska, Środkowa, Tadeusza Kościuszki, Teresy, Wincentego Pola, Załęska
15.07 od godz. 15:35 do 17:45


Chorzów

Krzyżanowice, Rożków, Rudyszwałd
15.07 od godz. 11:46 do 18:00


Mysłowice

Imielin, ul. Modrzewiowa, Miarki, Krótka, Miła, Słoneczna, Wiosenna, Drzymały
15.07 od godz. 14:50 do 16:45


powiat kłobucki

Lelity
15.07 od godz. 15:43 do 17:30


powiat rybnicki

Czernica: Buczyna 1,2, 2A, 3, 6, 6A, 7, 7A, 8, Dębowa 1 do 5, Wolności 77 do 86, Łuków Śląski: Wolności 1, 3, Potokowa 1 do 5.
15.07 od godz. 7:30 do 17:00


Planowane wyłączenia prądu w śląskim

Bielsko-Biała

Bielsko-Biała ulica Kiernika, Bobka, Witosa na odcinku od nr 195 do nr 283, Bojki, Pasażerska,
16.07 od godz. 7:00 do 15:00


Bielsko-Biała ul. 13 Zakrętów nr 14A i 14B, Marynarska od nr 17 do nr 26 i 26A, Janowicka od nr 67 i 82 do nr 112 i 113,
16.07 od godz. 8:30 do 14:00


Bielsko-Biała ul. Bolesława Krzywoustego nr 3, 5, 7 oraz nr 6A, Stwosza od kiosku przy ul. Piastowskiej i nr 16 do ul. Bolesława Krzywoustego wraz nr 31 i 33 - wyłączenie nie dotyczy nr 16A,
17.07 od godz. 8:30 do 14:00


Bielsko-Biała ulica Pod Kasztanem złącze kablowe nr ZK-BBB113844 (obok budynku nr 96A),
18.07 od godz. 7:30 do 15:00


Bielsko-Biała ul. Bestwińska nr 43, 52a,
22.07 od godz. 8:00 do 10:00


Bielsko-Biała ulica Dziewanny nr 74, 76,
28.08 od godz. 8:00 do 15:00


Jaworze ul. Łukowa, Romantyczna, Średnia na odcinku od ul. Wapienickiej do nr 13, Wapienicka na odcinku od ul. Romantycznej do przedszkola (odbiorcy po północnej stronie drogi), Morelowa, Astrów nr 210,
10.12 od godz. 7:30 do 15:00


Bytom

Bytom: Rokitnicka 29, 31, 31A, 35, 36, 38, 40, 42 oraz od 41 do 67, Ignacego Paderewskiego 16 i 24, Zabrze: dr. Henryka Jordana 90 i 111.
16.07 od godz. 8:00 do 14:00


Bytom: Leśna 4-22.
18.07 od godz. 8:00 do 11:00


Częstochowa

Częstochowa: ul. Rocha 249, 258
16.07 od godz. 8:00 do 15:00


Częstochowa: ul. 1go Maja 3/5
16.07 od godz. 8:00 do 18:00


Częstochowa: ul. Orla od 3 do 11A numery nieparzyste, ul. Górników 5/7, 9, 11, 11A.
17.07 od godz. 7:00 do 15:00


Łaziska Górne: Gostyńska 8 do 27.
17.07 od godz. 7:00 do 16:00


Dąbrowa Górnicza ul. Ludowa 6 Plebania Kościół.
17.07 od godz. 8:00 do 15:00


Dąbrowa Górnicza ul. Legionów Polskich odbiorcy zasileni z ZK1721 oraz z ZK 1989
(Żabka, firma AKIRA, Lotto oraz tablica informacyjna przystanek)
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Częstochowa: ul. Szamotowa od 1 do 9 oraz 6, ul. Główna 94
19.07 od godz. 8:00 do 16:00


Siewierz ul. Zagłębiowska, Wiśniowa, Górna, Słoneczna
22.07 od godz. 8:00 do 13:00


Gliwice

Gliwice: Centaura Od 4 do 8.
17.07 od godz. 7:00 do 15:00


Gliwice: Koniczynowa Od 2 do 14 ora od 1 do 21, Świętego Brata Alberta Od 1 do 43 oraz od 2 do 18, Żurawinowa, Knurowska Od 2 do 56 oraz od 1 do 79, Urodzajna, Szparagowa, Gronowa, Jęczmienna, Rolników Od 1 do 33A oraz od 2 do 36, Łąkowa, Chmielna.
17.07 od godz. 8:30 do 15:00


Gliwice: Majowa 16.
19.07 od godz. 8:30 do 15:00


Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój: Olszowa, Wojciecha Korfantego 2, Bukowa.
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Jastrzębie-Zdrój: Rekreacyjna 18, 20.
19.07 od godz. 8:30 do 11:00


Jaworzno

Jaworzno ul. Spokojna nr 1, 1A, 3, 4, 6, odbiorca zasilany z ZK- BDJ/17/5068
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Katowice

Katowice: gen. Władysława Sikorskiego nr 37, 41.
17.07 od godz. 8:00 do 17:00


Katowice: gen. Kazimierza Pułaskiego nr 9.
18.07 od godz. 7:30 do 9:30


Katowice: Józefa Ligęzy od 6 do 14 nr parzyste.
18.07 od godz. 7:30 do 12:00


Katowice: Strzelców Bytomskich 4,6,8
ul. Żniwna 4.
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Katowice: Zygmunta Krasińskiego nr 12 a, b, c, 14 do 14 k, plac budowy, Skowrońskiego nr 2, 2 a, 4.
18.07 od godz. 9:30 do 13:00


Mysłowice

Mysłowice ul. Boliny 3
16.07 od godz. 8:00 do 14:00


Piekary Śląskie

Radzionków: Orzechowska 48-120, Piekary Śląskie: Pod Gajem 10.
16.07 od godz. 8:00 do 15:00


Ruda Śląska

Ruda Śląska: Kokotek 64-66, warsztaty, firmy, producenci gazów.
16.07 od godz. 7:30 do 13:00


Ruda Śląska: Szyb Bartosza 1-2.
18.07 od godz. 7:30 do 13:00


Rybnik

Rybnik: Sosnowa 5.
16.07 od godz. 7:00 do 14:00


Rybnik: Obywatelska.

  • od 16.07 godz. 8:00 do 17.07 godz. 14:00

Rybnik: Tęczowa 11 i 3.
18.07 od godz. 7:00 do 9:00


Rybnik: Maksymiliana Dudka 16, 18, 19.
18.07 od godz. 7:00 do 14:00


Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Jana Matejki nr 3, 3 a, 4, 4 a, 29.
19.07 od godz. 7:30 do 16:00


Siemianowice Śląskie: Władysława Łokietka Łokietka 51, 55.
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Sosnowiec

Sosnowiec ul. Wiejska od nr 52 do nr 107, KWK Kazimierz Juliusz nr 4A, 16, 18, 29, odbiorcy zasilani z ZK-2529, ZK-2530, ZK-4416, ZK-4417, ZK-3709, sygnalizacja świetlna ul. Lenartowicza
18.07 od godz. 8:00 do 17:00


Zabrze

Zabrze: Jana Szymały przepompownia, cała ulica poza numerami 2-10, Józefa Weyssenhoffa, Maksymiliana Filipka, Roberta Miki, Sejmowa 13-37 i 26-54a, Królowej Jadwigi Królowej, Daleka, Toruńska.
16.07 od godz. 8:00 do 12:00


Zabrze: Sportowa 1, sklepy.
17.07 od godz. 8:00 do 14:00


Zabrze: Romualda Traugutta 6.
18.07 od godz. 8:00 do 14:00


powiat bielski

Czechowice-Dziedzice ulica Kościelna do nr 24, Legionów od nr 92, 92A, 92B do nr 124 oraz nr 131 i 135, Chłopska nr 31, 33, 35, 37, 39, 27, Kopernika nr 10 i 10A,
16.07 od godz. 8:00 do 11:00


Buczkowice ulica Pod Akacjami budynki zasilane ze złącza kablowego nr ZK12989
16.07 od godz. 8:00 do 14:00


Szczyrk ulica Myśliwska 67 i 67F
16.07 od godz. 8:00 do 15:00


Oświęcim ulica Krzemieńczyk - boczna od ZK316620 do ZK316638.
16.07 od godz. 8:30 do 14:00


Ligota ul. Zajęcza od nr 21 do nr 27 oraz od nr 28 do nr 56,
17.07 od godz. 9:00 do 17:00


Pisarzowice ul. Starowiejska od ul. Rolniczej do nr 23, 8, Widokowa nr 1A, 2, 2A, 4, 4A, 6A, Na Skowronek od ul. Starowiejskiej do nr 4,
18.07 od godz. 8:00 do 18:00


Pisarzowice ul. Starowiejska od ul. Rolniczej do nr 23, 8, Krajobrazowa, Rolnicza, Widokowa od nr 1B, 6 do nr 7, 28, Na Skowronek od ul. Starowiejskiej do nr 4, Owcza od nr 2 do nr 2G,
18.07 od godz. 8:00 do 8:30


Pisarzowice ul. Starowiejska od ul. Rolniczej do nr 23, 8, Krajobrazowa, Rolnicza, Widokowa od nr 1B, 6 do nr 7, 28, Na Skowronek od ul. Starowiejskiej do nr 4, Owcza od nr 2 do nr 2G,
18.07 od godz. 18:00 do 18:30


Rudzica ul. Działy nr 671, 650, 698, 583, 278, 182, 709, 712, 180, Malinowa nr 144, Radosna nr 189, Dębowa nr 75,74,73, 574, 655A, 655B, 711, 736,
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Czechowice-Dziedzice ul. Niepodległości nr 2,
20.07 od godz. 8:00 do 12:00


Pisarzowice ul. Krajobrazowa, Widokowa od nr 1A i 4 do nr 28,Na Skowronek nr 2D, 2E, 4, Owcza nr 2, 2G ,4,
22.07 od godz. 8:30 do 13:30


Czechowice-Dziedzice ul. Traugutta od nr 27 i 46 do nr 33 i 66, Głowackiego od nr 43 i 50, Orkana, Wyspiańskiego do nr 28 - tylko budynki prywatne i garaże, Krzanowskiego nr 18, 23, 25, Agrestowa nr 16,
23.07 od godz. 9:00 do 13:00


Rybarzowice ulica Brzoskwiniowa, Bielska, Poziomkowa, Kościelna, Beskidzka od ulicy Brzoskwiniowej do Wesołej wraz z przyległymi ulicami
5.08 od godz. 10:00 do 12:00


Szczyrk ulica Salmopolska od nr 87 do ulicy Malinowej, Skrzyczeńska osiedla Suche, Zwalisko, Płonczycka
6.08 od godz. 10:00 do 12:00


Bestwina ul. Ludowa nr 1, 2, Sokołów nr 2, Kościelna nr 10,
26.01 od godz. 9:00 do 11:00


powiat bieruńsko-lędziński

Lędziny: Zacisze od nr 1 do nr 11 nr nieparzyste, od nr 2 do nr 16 nr parzyste, Słowackiego od nr 2 do nr 46 nr parzyste, od nr 1 do nr 19 nr nieparzyste, nr 27,29,33,39, Traugutta nr 1, 4, Aleksandra Fredry nr 19,21,27,29,od nr 52 do nr 88 nr parzyste.
16.07 od godz. 8:00 do 10:00


Bieruń: Peryferyjna 13 do 26, Dębowa 1 do 20.
17.07 od godz. 8:00 do 16:00


Świerczyniec: Dębowa, Społeczna, Kręta nieparzyste od nr 43 do 73, parzyste od nr od 58 do 74, Graniczna od nr 14c do 26, Korzenicka parzyste od nr 86 do 110, nieparzyste od 65 do 95a, Wiklinowa.
18.07 od godz. 10:00 do 12:00


Bieruń: Szybowa, Błękitna, Okrężna, Bojszowska od 195 do 225, 214, Turystyczna 10, 12.
18.07 od godz. 11:00 do 15:00


Bieruń: Warszawska 40, 70, Grafitowa, Piaskowcowa, Bazaltowa, Turystyczna 2, 3, Zarzyna Na Zarzynie, Marmurowa, Szafirowa, Kamienna od 58 do 70 , 100, Wapienna, Pszenna, Kręta, Marglowa.
19.07 od godz. 11:00 do 15:00


powiat będziński

Czeladź ul. Staropogońska od nr 35 do nr 63, nr 44, 46, 3-ci Szyb od nr 48 do nr 66
16.07 od godz. 9:00 do 17:00


Będzin ul. Wygodzkiego, Wesoła, Słoneczna, Pola nr 2, Rutki Laskier od nr 11 do nr 49
18.06 od godz. 8:00 do 15:00


powiat częstochowski

Rędziny, ulice Działkowiczów od 5 do 19, Broniewskiego cała, Nowa od 1 do 21, Mickiewicza cała.
16.07 od godz. 8:00 do 9:00


Witkowice, ul. Główna nr 82, 84, 86
16.07 od godz. 8:00 do 13:00


Stara Gorzelnia ul. Mokra
16.07 od godz. 10:00 do 18:00


Przyrów, ulice Częstochowska od 1do 27 i od 2 do 42, Nadrzeczna, Targowa od 2 do 6, Mikołaja Świętego od 1 do 37 i od 2 do 42, Szkolna od 1 do 37 i od 2 do 42, Świętej Anny od 3 do 37 i od 4 do 40, Jasna , Wąska, Rynek.
17.07 od godz. 8:00 do 12:00


Borowce od nr 9 do nr 26
17.07 od godz. 8:00 do 16:00


Radostków Wieś, ul. Wesoła od nr 101do 165 i od nr 90 do 166, Mykanów: Zielona od nr 1 do 67 i od nr 2 do 72, Kolejowa od nr 1 do 20
18.07 od godz. 8:00 do 12:00


Borowce od nr 27 do nr 41
18.07 od godz. 8:00 do 16:00


Kuchary, ul. Mstowska nr 34
19.07 od godz. 8:00 do 13:00


powiat gliwicki

Gierałtowice: Księdza Roboty Od 46 do 56 oraz 35, 51, 53, 53A, Miarki Od 54 do 64 oraz od 83 do 97.
16.07 od godz. 8:00 do 15:00


Rzeczyce: Piaskowa 1; PKP RZECZYCZE ŚLĄSKIE DWORZEC.
16.07 od godz. 8:00 do 17:00


Nieborowice: Cicha Od 36 do 42 oraz 75.
16.07 od godz. 8:30 do 15:00


Chudów: Nowa cała, Jesionowa cała, Topolowa cała.
16.07 od godz. 10:00 do 12:00


Rudziniec: Parkowa 1, 7, Lipowa Od 39 do 43 oraz od 54 do 62A, Zamkowa 1A, 2, 4, Gliwicka Od 1 do 31 oraz od 2 do 4.
17.07 od godz. 8:00 do 16:00


powiat kłobucki

Kłobuck ul. 11 listopada 81
18.07 od godz. 8:00 do 13:00


powiat lubliniecki

Boronów ul. Wojska Polskiego nr 3, 5 i 11A oraz dz. nr 2.5173/661 a także złącze o nr CZL02433
16.07 od godz. 8:00 do 12:00


Boronów ul. Sportowa 9
16.07 od godz. 8:30 do 14:30


Draliny ul. Kanuska od nr 8 do nr 14
17.07 od godz. 8:00 do 12:00


Draliny ul. Kanuska od nr 10 do nr 14
17.07 od godz. 8:00 do 16:00


Sieraków, ul. Lubliniecka nr 1, 1A, 1B, Osiedlowa od nr 19 do nr 31
17.07 od godz. 8:30 do 14:30


Draliny ul. Kanuska od nr 10 do nr 14
18.07 od godz. 8:00 do 16:00


Pawonków ul. Spółdzielcza
19.07 od godz. 8:00 do 11:00


Braszczok od nr 1 do nr 9
19.07 od godz. 8:30 do 14:30


Lubliniec ul. Kolejowa nr 5, 16 i 18 oraz dz. nr 2717/124, 2718/124 (ZK-6884)
22.07 od godz. 8:00 do 13:00


Lubliniec ul. Klonowa 42, 42A, 42C i nr 46, Inwestycyjna 4
22.07 od godz. 8:00 do 16:00


powiat mikołowski

Orzesze: Kilińskiego 12 do 56; Lawendowa 1 do 17, Oliwna 1 do 19, Laurowa 1 do 12.
16.07 od godz. 7:00 do 15:00


Gostyń: Tęczowa od 18 do 44, Sosnowa, Tyska od 41 do 63, od 36 do 60, Pod Lasem.
16.07 od godz. 8:00 do 17:00


Mikołów: Przelotowa 51, 51 C.
17.07 od godz. 8:00 do 15:00


Gostyń: Tęczowa od 4 do 10, Pszczyńska od 383 do 387, Tyska od Pszczyńskiej do nr 34 i nr 41h.
17.07 od godz. 8:00 do 17:00


Mikołów: Równoległa 7 A - 7 D.
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Gostyń: Brzeźna od 27 do 53, ks. Franciszka Olmy od 15 do 17b, Pszczyńska od nr 310 do 368 a, od 335 do 381, stacja redukcyjno-pomiarowa gazu, Franciszka Fityki.
18.07 od godz. 8:00 do 17:00


Mikołów: Starych Młynów 82, 106.
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Wyry: Wagonowa Oczyszczalnia, Zacisze 12, Kopaniny od 26 do 28 g, Gostyń: Tęczowa 19, 21, od 35 do 48, Tyska 17, 17 a ,od 59 do 61 a,74, Leśniczówka.
19.07 od godz. 8:00 do 17:00


powiat myszkowski

Ostrów ul. Jurajska od nr 1 do nr 23 i od nr 2 do nr 10, Kręta, Graniczna
22.07 od godz. 8:00 do 15:00


powiat pszczyński

Wisła Wielka: Pogodna nieparzyste od nr 7 do nr 33 i od nr 45 do nr 61 oraz
parzyste od nr 10 do nr 24, Słoneczna nieparzyste od nr 25 do nr 27.
16.07 od godz. 8:30 do 15:00


Czarków: Drobiowa numery 5, 7, 9, 11, 15.
17.07 od godz. 8:30 do 12:30


Łąka: ks. Piotra Skargi numer 9.
18.07 od godz. 8:30 do 12:30


Rudziczka: Kamienna, Szkolna 71, Granitowa.
19.07 od godz. 8:00 do 14:00


Suszec: Piaskowa 9, 9 A, 11, 11 B, 13, 15 A, 15 B, 15 C, 15 D , 17 A, 17 B, 17 C, 17 D, 17 F, 21, 21 A, 21 B, 21 C, 23 A, 23 B, 23 C, 25 A, 25 B, GARAŻE.
19.07 od godz. 8:00 do 16:00


Radostowice: Jemiołowa cała, Kocankowa cała, Bażantów cała, Dworcowa nieparzyste od nr 1 do nr 53 oraz
parzyste od nr 2 do nr 32.
19.07 od godz. 8:30 do 11:30


Radostowice: Wysoka cała ulica, Pszczyńska parzyste od nr 238A do nr 248 oraz
nieparzyste od nr 229 do nr 239, Graniczna parzyste numer 110
oraz od nr 105 do nr 113.
19.07 od godz. 11:00 do 14:00


powiat raciborski

Ciechowice: Raciborska od 1 do ul. Powstańców Śląskich, Dojazdowa od ul. Księżycowej do końca, Odrzańska, Melioracyjna.
18.07 od godz. 8:00 do 13:00


Racibórz: Pastora Franciszka Michejdy 47a, 47b, 47c i 47d.
19.07 od godz. 7:30 do 15:00


Bojanów: Szkolna, Krzanowicka, Raciborska od 1 do 31, od 2 do 20, Polna, Łąkowa 7, 10, 18, 22, 24, Powstańców Śląskich, Poprzeczna, Okrężna, Tylna, Wojnowicka 1, 4, Borucka od 1 do 17, od 2 do 24.
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Racibórz: Hulczyńska od 126 do 136, 149.
20.07 od godz. 8:00 do 16:00


powiat rybnicki

Bełk: Wysoka od nr 41 do nr 65.
16.07 od godz. 7:00 do 16:00


Jejkowice: Gajowa 26 do 51.
16.07 od godz. 8:00 do 16:00


Jejkowice: Poprzeczna od 5 do 78, Przed Koleją.
18.07 od godz. 7:30 do 9:30


Czerwionka-Leszczyny: Powstańców 91 do 115 H, Rogowa 2 do 20 i 1 do 15, Żorska 16E, Pierchały 2, Jasna 2 do 22 i 1 do 13, Księdza Pojdy 154 do 178 i 99 do 123, Odległa 2 do 18 i 1 do 23.
18.07 od godz. 8:00 do 16:00


Czernica: Reja 5,5a , 6a , 7 , 8 , 9 , 12 ,14, Jana III Sobieskiego do nr. 17, Biskupa 1 ,2 ,4 ,6 , 8, Podleśna 1 do 9 , 2 do 38, Wolności 1 ,41 do 73a , 68 do 76.
19.07 od godz. 7:00 do 10:00


Czerwionka-Leszczyny: Powstańców 91 do 115 H, Rogowa 2 do 20 i 1 do 15, Żorska 16E, Pierchały 2, Jasna 2 do 22 i 1 do 13, Księdza Pojdy 154 do 178 i 99 do 123, Odległa 2 do 18 i 1 do 23.
19.07 od godz. 8:00 do 16:00


Czernica: Buczyna, Leśna, Jana.
19.07 od godz. 10:00 do 13:00


powiat tarnogórski

Tarnowskie Góry: Pyskowicka 72.
16.07 od godz. 8:39 do 14:00


Radzionków: Jaśminowa, Zejera 1-7, 10-18, Górna 6, Wielkopolska, Józefa Lompy 1-2a, Cmentarna 1-17, 2-36, Zwycięstwa.
17.07 od godz. 8:00 do 12:00


Tarnowskie Góry: Piotra Skargi 28 D, Stefana Batorego Od 2 do 28 oraz od 1 do 21.
17.07 od godz. 8:45 do 9:45


Tarnowskie Góry: Piotra Skargi 28 D.
17.07 od godz. 8:45 do 14:00


Tarnowskie Góry: Piotra Skargi 28 D, Stefana Batorego Od 2 do 28 oraz od 1 do 21.
17.07 od godz. 12:30 do 14:30


Ptakowice: Reptowska Od 2 do 20A oraz 1 do 3, Poprzeczna 1, 3, 8A, 10.
18.07 od godz. 8:00 do 14:00


Orzech: Szkolna 1-1 F, 2-2 AF.
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Ożarowice ul. Zawodą, Królewiec nr 34
18.07 od godz. 8:00 do 18:00


Świerklaniec: Radzionkowska 2E ,2F ,2B ,2G ,Tarnogórska 15 , 17.
18.07 od godz. 8:45 do 15:00


Potępa: Polna Osada Żyłka.
19.07 od godz. 8:00 do 16:00


powiat wodzisławski

Pszów: Romualda Traugutta 2A i 2B.
16.07 od godz. 7:00 do 16:00


Gorzyczki: Wiejska od Nr 6 do 12.
16.07 od godz. 8:00 do 15:00


Turza Śląska: Bogumińska od 59 do 79, Kolejowa od 1 do 4, Gorzyce: Rybnicka od 82 do 100 oraz 117, 119
.
16.07 od godz. 8:30 do 12:00


Gorzyce: Rybnicka Parzyste od 50 do 80
nieparzyste od 81 do 115, Adama Mickiewicza.
16.07 od godz. 11:00 do 14:30


Marklowice: Widokowa Budynek przedszkola przy ul. Widokowej 2.
17.07 od godz. 7:00 do 16:00


Gorzyce: Kolejowa od Nr 1 do 6, Sikorskiego od Nr 1 do 37, Raciborska od Nr 109 do Torów.
17.07 od godz. 8:00 do 15:00


Gorzyce: Akacjowa od Nr 22 do 28 i od Nr 3 do 11, Bogumińska 1, 1A, Stawowa od Nr 12 do 14, Raciborska od Nr 50 do 76.
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Marklowice: Wyzwolenia od 2 do 10, oraz 14, 16, Świerkowa.
18.07 od godz. 8:30 do 14:00


Marklowice: Stroma, Kwiatowa od 8 do 22.
19.07 od godz. 8:30 do 14:00


Mszana: 1 Maja 26A 26B.
19.07 od godz. 11:00 do 14:00


Bluszczów: Dąbrowy, Raciborska, Rogów: Raciborska od 93 do 100, Polna, Dąbrowy.
20.07 od godz. 8:00 do 15:00


powiat zawierciański

Cisowa - Wyciąg Narciarski Cisowa
16.07 od godz. 8:00 do 13:00


Poręba ul. Myśliwska od nr 32 do nr 161
17.07 od godz. 8:00 do 13:00


Niegowonice ul. Dąbrowska od nr 40b do nr 50
18.07 od godz. 8:00 do 13:00


Poręba ul. Przyszłości od nr 111 do nr 202, Ciemna
19.07 od godz. 8:00 do 13:00


Świętochłowice

Świętochłowice: Wojska Polskiego nr 78 a, b, c, 80, 82.
16.07 od godz. 8:00 do 14:00


Świętochłowice: Metalowców nr 14, 15, Cicha nr 3, 3 a, 5, Bankowa nr 2, 2 a, b, 3, 4, 5, 6, 1 Maja nr 2, 3, 4, Bytomska nr od 2 do 9 a obie strony, Sienkiewicza nr 3.
17.07 od godz. 7:30 do 13:00


Świętochłowice: Beskidzka nr 1, Górna nr 3, 5, 6, 7, Karpacka nr 31, Łagiewnicka nr 41, 43, 43 a, 45, 47.
17.07 od godz. 7:30 do 16:00


Żory

Żory: Szykowna nieparzyste od nr 19 do nr 41.
16.07 od godz. 7:00 do 14:00


Żory: Dolne Przedmieście 1.
17.07 od godz. 7:00 do 14:00


Żory: Zimowa 2 do 22
1 do 9, Jesienna 1 do 13
2 do 20, Spółdzielcza 25
Przepompownia PWiK
ROD Zielony Jar.
17.07 od godz. 7:00 do 15:00


Żory: Szczęśliwa 4, 6, 8, 10, 12, Spółdzielcza 1, 9.
17.07 od godz. 7:30 do 17:00


Żory: Szykowna parzyste od nr 44 do nr 64.
18.07 od godz. 7:00 do 14:00


powiat żywiecki

Milówka ulica Turystyczna od ulicy Jagiellońskiej do Potokowej, Stroma
16.07 od godz. 8:00 do 14:00


Jeleśnia ulica Kasztanowa od nr 12 do 33, Wróblowa, Szkolna od nr 14 do 55
16.07 od godz. 8:00 do 15:00


Gilowice ulica Łosiny nr 2, 4, Zapolnicka nr 20, 22, 40
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Rychwałd ulica św. Jana od nr 33 do 54
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Rajcza Nickulina Krzyżówka od budynku nr 366A do budynku nr 364D
18.07 od godz. 9:00 do 14:00


Łodygowice ulica Przyjazna nr 9, 11, 13 i 15
19.07 od godz. 8:00 do 14:00


Leśna ulica Różana nr 11
22.07 od godz. 8:00 do 9:00


Leśna ulica Mieczyka nr 6
22.07 od godz. 8:00 do 15:00


Lipowa ulica Dzikiej Róży nr 6, 9 i odbiorca zasilany ze złącza kablowego nr ZK10178
24.07 od godz. 8:00 do 14:00


Lipowa ulica Hiacyntów odbiorca zasilany ze złącza kablowego nr ZK417982 przepompownia
25.07 od godz. 8:00 do 14:00


ZOBACZ KONIECZNIE

Skąd bierzemy informacje o wyłączeniach prądu?

Informacje o planowanych wyłączeniach prądu i awariach pochodzą ze stron operatorów energii elektrycznej w Polsce:

Gdzie zgłosić brak prądu?

Brak prądu możesz zgłosić pod numerem 991. Połączenie jest bezpłatne, awarie można zgłaszać całą dobę. Przed sięgnięciem po telefon, koniecznie sprawdź bezpieczniki w swoim mieszkaniu. Jeśli mieszkasz w bloku, upewnij się, że prądu na ma też na klatce schodowej. W przypadku domów, zapytaj sąsiadów, czy także nie mają energii elektrycznej. Na naszej stronie, bądź na stronach operatorów energii elektrycznej, możesz sprawdzić, czy operatorzy już wiedzą o awarii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Co to jest prąd elektryczny?

Prąd elektryczny jest ukierunkowanym przepływem ładunków elektrycznych. Rozróżniamy prąd stały, zmienny i przemienny. Prąd przemienny jest wykorzystywany w sieciach energetycznych i jest rodzajem prądu okresowo zmiennego. Jego wartości chwilowe naprzemiennie wyrażają wartości dodatnie i ujemne, które zmieniają się z daną częstotliwością i okresowo.

Dlaczego dostawcy energii elektrycznej planują wyłączenia prądu?

Dostawcy energii elektrycznej często planują wyłączenia prądu z powodu:

  • modernizacji sieci energetycznej
  • przyłączania nowej sieci energetycznej
  • konserwacji sieci transformatowej
  • remonty

Inne wyłączenia prądu

Może zdarzyć się tak, że brak prądu oznacza awarię sieci energetycznej. Powodem są warunki pogodowe, uszkodzenia spowodowane przez człowieka oraz wybite korki w instalacji domowej. Przedstawiamy następuje przypadki:

  • silne wiatry
  • burza
  • powalone drzewo
  • szadź
  • opady śniegu
  • prace budowlane
  • kradzież przewodów przez człowieka
  • wysiadanie korków

Co robić, kiedy nie ma prądu?

  • jeśli nie ma prądu w mieszkaniu to warto sprawdzić korki. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, czy jest prąd na klatce i ulicy
  • jeśli nie ma prądu na klatce schodowej to trzeba się skontaktować z właścicielem lub administratorem budynku
  • jeśli nie ma prądu w sąsiednich domach i mieszkaniach to trzeba skontaktować się ze swoim dostawcą energii elektrycznej

Czym się zająć, kiedy nie ma prądu w mieszkaniu?

  • rozmowa z domownikami
  • gry planszowe
  • porządki w szafie
  • segregowanie ubrań
  • czytanie książek
  • sen

Dobrze jest odpowiednio przygotować się na nagły brak prądu i mieć przygotowane na wszelki wypadek świece i latarki zasilane bateriami, ponieważ przerwy w dostawie prądu mogą pojawić się w godzinach wieczornych.

Sprawdź aktualne promocje

Materiały promocyjne partnera
Okazje

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni