sportowy24
  Gigantyczna X Zagłębiowska Masa Krytyczna. Zobaczcie!...

  Gigantyczna X Zagłębiowska Masa Krytyczna. Zobaczcie! ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gigantyczna X Zagłębiowska Masa Krytyczna. Zobaczcie! ZDJĘCIA
  1/201

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Już po raz dziesiąty odbyła się w tym roku Zagłębiowska Masa Krytyczna. Ponad trzy tysiące rowerzystów z Zagłębia i nie tylko przejechało w środę 3 maja trasę spod dworca kolejowego w Sosnowcu przez Zagórze, Dąbrowę Górniczą i Będzin do Czeladzi. Na mecie czekała na nich pyszna grochówka i rowery do wygrania.
  Nawet cztery tysiące rowerzystów spotkały się wczoraj popołudniu przed dworcem kolejowym w Sosnowcu, by wspólnie przejechać trasę z centrum Sosnowca przez Zagórze, Dąbrowę Górniczą i Będzin na rynek w Czeladzi. Taka trasa to powrót tej imprezy do korzeni, bo właśnie na czeladzkim rynku znajdowała się meta pierwszych edycji tego wydarzenia.

  Trasę liczącą około 17,5 kilometra przejechało około czterech tysięcy rowerzystów nie tylko z Zagłębia Dąbrowskiego. Przygotowano dla nich 3200 specjalnych odblaskowych kamizelek.

  - W tym roku przygotowaliśmy je z innego, bardziej przewiewnego materiału - opowiada Rafał Siciński, organizator Zagłębiowskiej Masy Krytycznej. - Co się zmieniło w ciągu tych dziesięciu lat? Sukcesem Zagłębiowskiej Masy Krytycznej jest to, ża nasze miasta zobaczyły, że warto stawiać na projekty rowerowe. Teraz w naszych miastach zaczyna się tak naprawdę budowa infrastruktury dla rowerzystów - dodaje.

  Na mecie rowerzyści tradycyjnie mogli już liczyć na ciepły posiłek. Była to grochówka. Tak jak co roku, spośród uczestników Zagłębiowskiej Masy Krytycznej wylosowano również dziesięciu szczęśliwców, do których powędrowały rowery miejskie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl