sportowy24
    GKS 1962 Jastrzębie - Chojniczanka 0:0 Skórecki dostał...

GKS 1962 Jastrzębie - Chojniczanka 0:0 Skórecki dostał czerwoną kartkę za uderzenie kolegi [ZDJĘCIA Z MECZU]

Zdjęcie autora materiału

GKS 1962 Jastrzębie - Chojniczanka Chojnice
    Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie zdobyli pierwszy punkt na swoim stadionie. Beniaminek Fortuna 1. Ligi bezbramkowo zremisował z jednym z kandydatów do awansu
    1/50

Przejdź do

©Tomasz Biela

Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie zdobyli pierwszy punkt na swoim stadionie. Beniaminek Fortuna 1. Ligi bezbramkowo zremisował z jednym z kandydatów do awansu Chojniczanką. Jastrzębianie byli lepsi od rywali, ale wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo po awansie do I ligi. Gospodarze, kończyli ten mecz w dziesiątkę, bo Patryk Skórecki został ukarany czerwoną kartką za uderzenie na boisku kolegi z zespołu.
    GKS od początku meczu z Chojniczanką ruszyli do ataku. Już w 1 min groźnie z dystansu strzelał Farid Ali. Jeszcze lepszą okazję miał Piotr Pacholski. Po wrzutce z rzutu wolnego stoper gospodarzy strzelał z odległości 3 m, lecz trafił w boczną siatkę. Animuszu podopiecznym trenera Jarosława Skrobacza starczyło na kwadrans.

Później do głosu doszła Chojniczanka, w której po przegraniu walki o awans do Lotto Ekstraklasy latem doszło do prawdziwej kadrowej rewolucji.
    Do Chojnic przyszło aż 13 nowych piłkarzy i tylu samo pożegnano. Szarpać próbowali właśnie ci nowi, czyli doskonale znani ze śląskich boisk Miłosz Przybecki i Wojciech Trochim oraz wykonujący wszystkie stałe fragmenty gry kapitan Paweł Zawistowski, ale nie przekładało się to na czyste sytuacje.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA
    Zobacz galerię

Tempo gry systematycznie spadało, na co wpływ pewnie miał mocno świecące słońce. Pod koniec I połowy jastrzębianie mieli jeszcze okazję po dośrodkowaniu Alego, ale nikt nie potrafił zrobić z niego właściwego użytku.

Po zmianie stron znów do głosu doszedł GKS. Aktywny był Ali, który kilka razy próbował strzelać na bramkę Radosława Janukiewicza. Świetną okazję miał Kamil Adach, ale po prostopadłym podaniu Kamila Szymury nie zdołał opanować piłki w polu karnym.

Patryk Skórecki uderzył kolegę

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do kuriozalnej sytuacji. Napastnik GKS Patryk Skórecki celowo uderzył głową swojego kolegę z zespołu Macieja Spychałę i został przez arbitra wyrzucony z boiska.

Chojniczanka przespała całą II połowę i groźniej zaatakowała dopiero gdy grała przewagą jednego zawodnika. Z dystansu potężnie strzelał Trochim, ale Grzegorz Drazik zdołał sparować piłkę na róg.

GKS 1962 Jastrzębie – Chojniczanka Chojnice 0:0