GKS Bełchatów - GKS Jastrzębie 0:0. Bezbramkowa górnicza potyczka w Bełchatowie

Piotr Chrobok
GKS Bełchatów - GKS Jastrzębie 0:0. Niezbyt udane rozpoczęcie piłkarskiej wiosny w wykonaniu piłkarzy GKS-u Jastrzębie. W wyjazdowym meczu w Bełchatowie, jastrzębianie zaledwie bezbramkowo zremisowali ze zmagającym się z kłopotami organizacyjnymi tamtejszym GKS-em.

Od górniczego starcia z GKS-em Bełchatów rozpoczęli drugą część sezonu podopieczni Jarosława Skrobacza. Po remisowych rezultatach (1:1 w sierpniu ubiegłego roku w Jastrzębiu oraz hokejowym 4:4 w sparingu rozegranym w trakcie zimowej przerwy) i tym razem na Gieksie Arenie w Bełchatowie padł remis. Żadna ze stron nie znalazła jednak drogi do bramki rywala.

Jastrzębianie choć przed pierwszym gwizdkiem mieli przewagę nad zmagającymi się z kłopotami rywalami (na konta piłkarzy GKS-u Bełchatów od kilku miesięcy nie wpływają pensje, przez co w trakcie przerwy zimowej na znak protestu Brunatni zaprzestali treningów), ostatecznie nie wykorzystali jej i zaledwie zremisowali z bełchatowianami.

Sobotni mecz nie rozpieszczał kibiców. Emocji na boisku było jak na lekarstwo. Schowani za podwójną gardą piłkarze obu drużyn niechętnie udzielali się w ataku i grali tak jakby nie przebudzili się jeszcze z zimowego snu, w który zapadli w końcówce listopada. Najlepszym dowodem na to, jak ospała była pierwsza połowa niech będzie jeden jedyny celny strzał gości z 23. minuty w wykonaniu Dawida Gojnego i multum wyłapanych przez bramkarzy bez większych problemów wrzutek.

Liczących na poprawę widowiska w drugiej części spotkania fanów spotkało srogie rozczarowanie. Gra z żadnej ze stron nie wyglądała lepiej. Jedyną różnicą było zaostrzenie się gry, przez które sędzia musiał sięgać po żółty kartonik. Interweniować próbował trener gości Jarosław Skrobacz, który posłał do boju drugiego napastnika Kamila Adamka, w miejsce Farida Alego. Szkoleniowiec jastrzębian omal nie wykazał się trenerskim nosem. Gdyby tylko na kilka minut przed końcem Adamek zamienił okazję sytuację sam na sam na bramkę. 31-letni zawodnik zmarnował jednak dogodną okazję i mecz zakończył się bez rozstrzygnięcia.

Kolejne spotkanie GKS Jastrzębie rozegra przed własną publicznością. Za tydzień, w sobotę (7.03) podopieczni Jarosława Skrobacza przy Harcerskiej podejmą drużynę Radomiaka Radom. Początek meczu o godzinie 15:00.

GKS Bełchatów – GKS Jastrzębie 0:0

GKS Bełchatów: 1. Lenarcik – 2. Szymorek, 21. Magiera, 3. Grolik, 70. Sierczyński, 9. Wołkowicz, 19. Małachowski, 16. Grzelak, 14. Biel, 59. Zdybowicz(75' 18. Winsztal), 7. Bartosiak(85' 15.Putin)

GKS Jastrzębie: 81. Pawełek – 94. Gojny, 17. Szymura, 32. Jaroszek, 16. Kulawiak(67' 3. Słodowy), 6. Norkowski 21. Mróz, 20. Tront, 10. Ali(62' 28. Adamek), 7. Skórecki(74' 8. Jadach), 15. Szczepan

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)