GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 1:0 ZDJĘCIA RELACJA Kamil Adamek dał zwycięstwo królom remisów

Piotr Chrobok
Zwycięstwem z Chrobrym, GKS Jastrzębie przedłużył passę bez porażki na własnym obiekcie. Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 1:0. Najczęściej remisująca w tym sezonie drużyna – GKS Jastrzębie tym razem zwycięska. Podopieczni Jarosława Skrobacza skromnie, jedną bramką pokonali Chrobrego Głogów. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

Bez kontuzjowanego Adama Wolniewicza, za to z wracającym do meczowej „18” Kamilem Szymurą, GKS Jastrzębie odprawił drużynę Chrobrego Głogów. Będący faworytem na papierze zespół z Jastrzębia przez większą część bił głową w mur, jednak na osiem minut przed końcem zwycięstwo dał mu Kamil Adamek.

Pierwsza część meczu optycznie należała do podopiecznych Jarosława Skrobacza. To oni więcej utrzymywali się w posiadaniu piłki i lepiej nią operowali. Najgroźniejszą sytuację, po błędzie defensywy Chrobrego niedokładnym zagraniem zmarnował Jakub Wróbel. Chwilę później po główce z rzutu różnego siatka bramki strzeżonej przez Michała Szromnika zatrzęsła się, futbolówka uderzyła jednak w jej zewnętrzną, boczną cześć. Swoje okazje mieli także przyjezdni. Strzały drużyny dowodzonej przez Ivana Djurdievica bez problemów bronił Grzegorz Drazik. W końcowej części pierwszych 45 minut GKS zepchnął swojego rywala do defensywy, tworząc sobie przy okazji kilka dobrych sytuacji, ale żadnej z nich nie zamienił na gola.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Jastrzębie - Chrobry

Od początku drugiej połowy GKS na różne sposoby próbował sforsować najgorszą defensywę ligi. Poirytowany grą swoich podopiecznych Jarosław Skrobacz dokonywał kolejnych zmian. Czas upływał, a przełamanie nie nadchodziło. Pomimo przewagi, wyraźnie GKS-owi brakowało klarownych sytuacji, najlepszą zmarnował Adam Żak, którego strzał głową trafił w bramkarza. Wreszcie w 82. minucie meczu pewnym strzałem z okolicy 10 metra Szromnika pokonał Kamil Adamek. W ostatniej minucie, piłkę na remis miał na głowie jeden z piłkarzy Chrobrego, ale zwycięstwo jastrzębianom uratował Drazik.

Zwycięstwo na własnym obiekcie przedłużyło doskonałą passę jastrzębian przed własną publicznością.
Teraz piłkarze GKS-u powinni pójść za ciosem także na wyjazdach. Najbliższe trzy ligowe mecze podopieczni Jarosława Skrobacza rozgrywać będą bowiem poza Jastrzębiem. Wyjątkiem będzie mecz Pucharu Polski z Termalicą Nieciecza zaplanowany na 25 września. Liga powróci na Harcerską dopiero w połowie października.

GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)