GKS Jastrzębie - Miedź Legnica 1:2 ZDJĘCIA, RELACJA Trener Skrobacz wrócił do Jastrzębia i pokonał GKS

Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie mimo szybkiego prowadzenia nie pokonał ekipy byłego trenera.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie przegrywa z nową ekipą byłego szkoleniowca. W domowym meczu z Miedzią Legnica, jastrzębianie przegrali 1:2. Dla podopiecznych trenera Łukasza Włodarka był to ostatni z serii sześciu domowych meczów. Bilans GKS-u w tych spotkaniach to zaledwie jedno zwycięstwo. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Jastrzębie - Miedź Legnica.

GKS Jastrzębie - Miedź Legnica 1:2. Skrobacz wrócił do Jastrzębia i pokonał GKS

Blisko rok przyszło czekać piłkarzom GKS-u Jastrzębie, by na własnym obiekcie podjąć byłego trenera Jarosława Skrobacza. Szkoleniowiec, który przyniósł GKS-owi w ostatnich latach najwięcej chwały przybył do Jastrzębia ze swoją nową drużyną, Miedzią Legnica.

Spotkanie jastrzębian z ekipą byłego trenera miało się odbyć już wcześniej. Ze względu na wykrycie w zespole z Legnicy przypadków koronawirusa, który dotknął także trenera Skrobacza mecz przeniesiono na nowy termin, późniejszy o niecały miesiąc.

Dodatkowy czas przed meczem z legniczanami starał się wykorzystać obecny trener drużyny z Harcerskiej, Łukasz Włodarek, którego do sztabu szkoleniowego GKS-u włączał sam Skrobacz.

- Mamy pomysł na Miedź, ten mecz i tak przyjdzie, więc pod kątem taktycznym będziemy już przygotowani – zapowiadał Włodarek tuż po odwołaniu tego spotkania.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS JASTRZĘBIE - MIEDŹ

W starciu ucznia z mistrzem szybko szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na korzyść tego pierwszego. Już w 5. minucie gospodarze wysunęli się na prowadzenie. Po rzucie wolnym dla GKS-u pod polem karnym Miedzi został Daniel Rumin. Wybita przez gości piłka wróciła do jego nóg. Napastnik urwał się obrońcom, stanął sam na sam z bramkarzem i pokonał Pawła Lenarcika.

Przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Joana Romana równo dwadzieścia minut później. Hiszpan mógł wyrównać stan meczu wcześniej, ale przy pierwszej próbie przegrał pojedynek z zastępującym kontuzjowanego Mariusza Pawełka, Grzegorzem Drazikiem.

Tuż przed przerwą ponownie przewagę mogli zyskać jastrzębianie. W roli głównej znów wystąpił Rumin, który wygrał pojedynek główkowy z Danim Pinillosem i trafił w słupek. Bramki i tak, by nie było, bo sędziowie wskazali, że najlepszy strzelec miejscowych faulował.

Dwie szanse na zripostowanie okazji GKS-u, ale już po zmianie stron mieli goście. Kamil Zapolnik strzelił jednak wprost do koszyczka Drazika, a Paweł Tupaj przeniósł piłkę nad bramką. Kolejnej sytuacji nie wykorzystał też Roman.

Przeważająca Miedź dopięła swego w 80. minucie spotkania. Koronkowa akcja na lewym skrzydle zakończyła się golem Pawła Zielińskiego. W końcówce trener Włodarek wpuścił do ataku... obrońcę, Michała Bojdysa. Wysoki zawodnik nie miał jednak ani jednej okazji, by doprowadzić do wyrównania.

GKS Jastrzębie – Miedź Legnica 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Daniel Rumin (5) 1:1 Joan Roman (25) 1:2 Paweł Zieliński (81)

Żółte kartki: Feruga, Ali, Mróz - Matuszek

GKS: Drazik – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski(83.Słodowy), Zejdler(83.Bojdys), Ali, Mróz, Feruga(59.Apolinarski), Jadach(76.Szczęch), Rumin. Trener: Łukasz Włodarek

Miedź: Lenarcik – Zieliński, Biernat, Pinillos, Mijusković, Tupaj, Matuszek, Roman(72.Garuch), Tront, Drzazga(87.Makuch), Zapolnik(72.Bednarski). Trener: Jarosław Skrobacz

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)