GKS Jastrzębie - Odra Opole 2:0. Ważne przełamanie GKS-u

GKS Jastrzębie wygrał swój drugi mecz w tym sezonie
GKS Jastrzębie wygrał swój drugi mecz w tym sezonie Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W sobotnim meczu 7. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie pokonał Odrę Opole 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Farid Ali. GKS przerwał serię czterech kolejnych spotkań bez zwycięstwa.

GKS przystępował do starcia z Odrą z chęcią przełamania - drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Skrobacza czekała na zwycięstwo od drugiej kolejki, a w sześciu wcześniejszych spotkaniach zaliczyła aż cztery remisy. Mimo przeciętnych wyników, jastrzębianie byli w sobotę zdecydowanym faworytem. Pogrążony w kryzysie zespół z Opola dopiero co stracił zwolnionego trenera Mariusza Rumaka, a w dotychczasowych meczach zdobył zaledwie... jedną bramkę.

Na boisku było widać, że ostatnie wyniki gości nie były przypadkowe. Wyższą kulturą gry wykazywali się gospodarze, którzy częściej potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką. Mimo kilku okazji, przed przerwą piłka trafiła do siatki tylko raz. W 24. minucie piękny strzał z dystansu oddał Farid Ali, zdobywając pierwszego gola w sezonie. Kilka minut później prowadzenie mogło być wyższe, ale niezłą okazję zmarnował Hubert Sobol.

Odra wprawdzie umieściła piłkę w bramce, ale główkujący Piotr Żemło był na spalonym. Jak się okazało, to było wszystko, na co było tego dnia stać gości. W drugiej połowie GKS osiągnął jeszcze większą przewagę i już po kilku minutach wywalczył rzut karny. Kacper Rosa obronił jednak strzał Dawida Gojnego.

Gospodarze cały czas dążyli jednak do zdobycia kolejnej bramki i w końcu dopięli swego. W 66. minucie po raz drugi do siatki trafił Ali i przypieczętował wygraną swojej drużyny. GKS Jastrzębie oddalił się dzięki temu od strefy spadkowej i potwierdził, że własne boisko także w tym sezonie będzie jego ważnym atutem.

GKS 1962 Jastrzębie 2-0 Odra Opole
Farid Ali 24', 66'

GKS 1962: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Michał Bojdys, Dawid Gojny - Farid Ali, Łukasz Norkowski, Damian Tront, Kamil Jadach (81' Dominik Szczęch) - Jakub Wróbel (69' Marek Mróz), Kamil Adamek (61' Adam Żak).

Odra: Kacper Rosa - Patryk Janasik, Mateusz Wypych, Piotr Żemło, Łukasz Winiarczyk (72' Adam Mesjasz) - Sebastian Bonecki, Martin Adamec (75' Miłosz Trojak), Mateusz Czyżycki, Krzysztof Janus - Szymon Skrzypczak, Hubert Sobol (70' Franciszek Wróblewski).

żółte kartki: Wolniewicz, Kulawiak - Adamec, Wypych, Żemło, Janasik.

sędziował: Piotr Urban (Warszawa).