GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:0 ZDJĘCIA, RELACJA Odra pozostaje ulubionym rywalem GKS-u

Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie wygrał pierwszy mecz od blisko dwóch miesięcy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Chrobok
Przełamanie piłkarzy GKS-u Jastrzębie. Po niespełna dwóch miesiącach bez wygranej podopieczni trenera Łukasza Włodarka pokonali Odrę Opole 3:0. Opolanie niezmiennie pozostają rywalem, który jastrzębianie pokonują w Fortuna 1. lidze przy każdej okazji. Zwycięstwo 3:0 jest najwyższym triumfem GKS-u w tym sezonie. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Jastrzębie – Odra Opole.

GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:0. Opolanie pozostają ulubionym rywalem GKS-u

W przedostatnim z serii sześciu kolejnych domowych spotkań piłkarze GKS-u Jastrzębie zmierzyli się ze swoim ulubionym rywalem w Fortuna 1. lidze – Odrą Opole.

Jastrzębianie, którzy w meczach z Opolanami na zapleczu Ekstraklasy mogą się poszczycić fenomenalnym obecnie już sześciu wygranych w sześciu potyczkach nie ulegli drużynie ze stolicy województwa Opolskiego nawet na jesieni.

Wówczas, kiedy wydawało się, że Odra ma najlepsza okazję, by te passę przerwać, pogrążeni w kryzysie piłkarze z Jastrzębia przełamali się właśnie na ich terenie. Teraz GKS znów zmagał się z demonami jesieni i ponownie przełamał się w meczu z ekipą z Opola

Niedzielny mecz w Jastrzębiu początkowo nie należał do najciekawszych widowisk i długo się rozkręcał. W 12. minucie strzału piętką spróbował Daniel Feruga. Refleksem popisał się jednak 17-letni golkiper Odry Błażej Sapielak. Opolanie odpowiedzieli uderzeniami Jakuba Szreka oraz Konrada Nowaka. Najaktywniejszy w jedenastce gości Szrek, którego stroną sunęło najwięcej ataków. Boczny obrońca „na siłę” próbował pokonać Mariusza Pawełka, ale ten nie dał się zaskoczyć. Z kolei Nowak przestrzelił z dystansu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS JASTRZĘBIE - ODRA OPOLE

W 30. minucie prowadzenie objął GKS. Jeden z niewielu wypadów w pole karne golem zwieńczył Aleksander Komor. Rosły defensor wypożyczony do Jastrzębia z Podbeskidzia Bielsko-Biała wykorzystał swój wzrost oraz fakt, że nie pilnował go żaden z jego vis a vis i pokonał Sapielaka. Przewagę jastrzębian mógł podwoić Marek Mróz, ale jego strzał poszybował nad bramką.

W ciągu kwadransa drugiej połowy GKS obdarł Odrę ze złudzeń. Najpierw w 55. minucie zza szesnastki po ziemi tuż przy słupku przymierzył pełniący w niedzielę rolę kapitana Dominik Kulawiak, a kilka chwil później wynik na 3:0 podwyższył Daniel Rumin, który wysunął się na prowadzenie wśród najskuteczniejszych zawodników gospodarzy.

Jastrzębianie mieli jeszcze okazje, by wygrać okazalej, ale nie znaleźli już więcej drogi do siatki Odry.

Dla piłkarzy trenera Łukasza Włodarka zwycięstwo nad Odrą jest bardzo cenne. Pozwoliło im oddalić się od jedynego miejsca strefy spadkowej na dwie lokaty i cztery punkty. Jest to jednocześnie pierwsza wygrana jastrzębian od niespełna dwóch miesięcy.

GKS Jastrzębie – Odra Opole 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Aleksander Komor (30) 2:0 Dominik Kulawiak (55) 3:0 Daniel Rumin (60)

Żółte kartki: Szcześniak, Kulawiak, Bielak – Żak, Żemło

GKS: Pawełek – Kulawiak, Komor(87.Bojdys), Szcześniak, Witkowski, Bielak, Ali, Mróz(73.Niewiadomski), Feruga(87.Sieracki), Apolinarski(57.Jadach), Rumin. Trener: Łukasz Włodarek

Odra: Sapielak, Szrek(70.Surzyn), Żemło, Wypych, Matuszewski, Trojak, Wróbel, Mikinić(61.Janus), Niziołek(65.Czapliński), Nowak(70.Tabiś), Piech(65.Żak). Trener: Piotr Plewnia

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)