GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 0:3. Ekipa trenera Dudka zdeklasowała gospodarzy

Piłkarze GKS Jastrzebie przegrali z Sandecją 0:3
Piłkarze GKS Jastrzebie przegrali z Sandecją 0:3 foto: Arkadiusz Kogut/gksjastrzebie.com
W meczu 8. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie przegrał z Sandecją Nowy Sącz 0:3. Gole dla drużyny trenera Dariusza Dudka strzelali na stadionie na Harcerskiej Kamil Słaby, Michał Walski, Błażej Szczepanek.

Piłkarze GKS Jastrzębie na wygraną w Fortuna 1. Lidze czekają już ponad miesiąc. Jedyną wygraną podopieczni trenera Jacka Trzeciaka odnieśli 8 sierpnia z zamykającym tabelę Stomilem. W sześciu kolejnych meczach nie byli w stanie zdobyć kompletu punktów notując w nich trzy remisy i trzy porażki.

Wracająca do gry w lidze po trzech tygodniach przerwy Sandecja bezlitośnie wypunktowała gospodarzy odnosząc trzecią wygraną w tym sezonie i to pomimo tego, że piłkarze z Nowego Sącza na razie wszystkie mecze rozgrywają na wyjazdach ze względu na remont własnego stadionu.

Goście od początku przejęli inicjatywę w Jastrzębiu i w 19 minucie objęli prowadzenie, gdy piłkę głową do siatki skierował obrońca Kamil Słaby. Jeszcze przed przerwą przed stratą drugiej bramki po strzale Damira Sovsicia uratował GKS słupek.

Po przerwie jastrzębianie próbowali odrobić straty, ale bili głową w mur obrony Sandecji nie potrafiąc wpracować sobie klarownych okazji. Piłkarze Dariusza Dudka byli dużo bardziej skuteczni. Najpierw wynik podwyższył Michał Walski, a wygraną Sandecji przypieczętował wprowadzony w II połowie na boisko Błażej Szczepanek.

Jastrzębianie ponieśli u siebie już trzecią porażkę w tym sezonie. Piłkarze trenera Trzeciaka na dobre utknęli na dole tabeli i ich celem w tym sezonie będzie bronienie się przed spadkiem do II ligi.

GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 0:3 (0:1)
0:1 Kamil Słaby (19), 0:2 Michał Walski (77), 0:3 Błażej Szczepanek (84)