GKS Jastrzębie - Unia Racibórz 12:0. Tuzin bramek jastrzębian

Piłkarze GKS Jastrzębie w drugim zimowym sparingu urządzili sobie ostre strzelanie fot. GKS Jastrzębie/twitter
Piłkarze GKS Jastrzębie rozgromili w meczu kontrolnym Unię Racibórz 12:0. Drugi zimowy sparing jastrzębian odbył się w ośrodku w Rybniku-Kamieniu, gdzie podopieczni trenera Grzegorza Kurdziela przebywają w tym tygodniu na zgrupowaniu.

Piłkarze GKS Jastrzębia wygrali pierwszy zimowy sparing. Podopieczni trenera Grzegorza Kurdziela pokonali w środę po południu w Rybniku-Kamieniu Unię Racibórz aż 12:0.

Raciborzanie są liderem jednej z grup śląskiej okręgówki i na co dzień rywalizują z nimi grające w tej klasie rozgrywkowej rezerwy jastrzębian. Wyższość I-ligowców na boisku ze sztuczną nawierzchnią ośrodka Olimpia nad grającą cztery klasy niżej Unią nie podlegała żadnej dyskusji.

Mecz skończył się festiwalem strzeleckim jastrzębian i dwucyfrówką. Pierwszą bramkę zdobył nowy napastnik GKS Słowak Marek Fabry, a przed przerwą na listę strzelców wpisał się także pozyskany wczoraj defensywny pomocnik z Ukrainy Vladyslav Okhronchuk.

Po przerwie trener Kurdziel wystawił drugą jedenastkę, a kanonada jastrzębian jeszcze przybrała na sile. Trzy gole w II połowie strzelił Dabiel Stanclik notując hat-tricka. Dwa ostatnie trafienia były dziełem Konrada Handzlika.

GKS Jastrzębie - Unia Racibórz 12:0 (4:0)
1:0 Marek Fabry (23), 2:0 Dariusz Kamiński (27), 3:0 Vladyslav Okhronchuk (30), 4:0 Wojciech Łaski (45), 5:0 Łukasz Gajda (57), 6:0 Daniel Stanclik (60), 7:0 Michał Rutkowski (66), 8:0 Daniel Stanclik (68), 9:0 Grzegorz Gulczyński (73-karny), 10:0 Daniel Stanclik (75), 11:0 Konrad Handzlik (81), 12:0 Konrad Handzlik (87)

Jastrzębie I połowa Reclaf - Borkała, Podhorin, Bondarenko, Zejdler, Kamiński, Okhronchuk, Kuczałek, Jadach, Łaski, Fabry.

II połowa Gracz testowany - Zalewski, Słodowy, Rutkowski, Kasperowicz, Łukasik, Gulczyński, Wybraniec, Handzlik, Gajda, Stanclik