GKS Katowica przegrał drugi mecz. Tym razem u siebie z outsiderem [ZDJĘCIA]

GKS Katowice - Okocimski Brzesko
GKS Katowice poniósł drugą porażkę w rundzie wiosennej. Po przegranym meczu na wyjeździe z Sancecją Nowy Sącz tym razem podopieczni Kazimierza Moskala ulegli u siebie Okocimskiemu Brzesko 0:1. Schodzących do szatni piłkarzy Katowic żegnały gwizdy!

Wojewoda śląski na dzień przed meczem z Okocimskim Brzesko, zadecydował o zamknięciu "Blaszoka", czyli jednej z trybun na stadionie GKS Katowice. To kara za pokaz pirotechniczny, jaki fani tego klubu urządzili podczas spotkania z Flotą Świnoujście, jakie odbyło się... 23 listopada! Nie oznacza to, że nie było dopingu. Kibice z "Blaszoka" przenieśli się na trybunę główną

W pierwszej połowie nie było widać zupełnie, że obie dryżyny znajdują się w tabeli na przeciwnych biegunach. Katowiczanie otwarcie mówią o awansie i zajmują czołowe miejsce, Okocimski zamyka tabele. Goście grali bez respektu, odważnie atakowali. Mieli także swoją szanę na zdobycie bramki. W 26 min Konrad Tatara minął bramkarza gospodarzy, ale potem zabrakło mu już umiejętności i powracający do bramki Rafał Dobrliński zażegnał niebezpieczeństwo.

Znacznie lepszą okazje do objęcia prowadzenia mieli jednak katowiczanie. W 29 min w polu karnym Okocimskiego sfaulowany został Przemysław Pitry i arbiter nie miał wątpliwości dyktując rzut karny. Sławomir Duda uderzył mocno, ale Mateusz Kuchta zdołal wybić piłkę w pole.

Schodząc na przerwę piłkarze GKS słyszeli gwizdy i być może to ich zmobilizowało, bo po wznowieniu gry zaatakowali bramkę gości z Brzeska. Robili to jednak bardzo nie poradnie i obrońcy Okocimskiego z łatwością sobie z nimi radzili. Sporo ożywienia wniósł wprowadzony po przerwie Janusz Gancarczyk, ale po kilku minutach i on dostroił się do kolegów ze swojej drużyny.

Znacznie groźniejsi w ataku byli goście i po jednym z nich w 78 min Jakub Grzegorzewski podał idealnie piłkę do przebywajacego zaledwie od czterech minut na murawie Michała Nawrota, a ten bez problemu umieścił ja w siatce. Katowiczanie próbowali jeszcze odrobic straty, jednak goście nie pozwolili im na to.

GKS Katowice - Okocimski Brzesko 0:1 (0:0)
0:1 Michał Nawrot 79'

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

GKS: Dobroliński - Czerwiński, Kamiński, Napierała, Pietrzak, Wróbel, Duda (61. Goncerz), Fonfara, Wołkowicz (46. Gancarczyk), Pitry, Skrzypczak (71. Zieliński).

Okocimski: Kuchta - Sosnowski, Ryś, Jacek, Wawryka, Tymiński (84 Cebula), Żołądź, Kapsa (65. Stefański), Kwiek, Grzegorzewski, Tatara (74. Nawrot).

Żółte kartki: Pietrzak, Duda, Gancarczyk - Jacek, Grzegorzewski