GKS Katowice - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 ZDJĘCIA, WYNIK Emocjonujące derby w Spodku

GKS Katowice wygrał z Aluronem Virtu CMC Zawiercie w Spodku
GKS Katowice wygrał z Aluronem Virtu CMC Zawiercie w Spodku Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu 11. kolejki PlusLigi siatkarze GKS Katowice pokonali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1. Obydwie drużyny po raz drugi w historii zmierzyły się w Spodku i po raz drugi w tej legendarnej hali w derbach regionu lepsza okazała się GieKSa. Dla siatkarzy z Zawiercia była to piąta z rzędu ligowa porażka. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Aluron Virtu CMC Zawiercie.

GKS Katowice - Aluron Virtu CMC Zawiercie wynik

To był pierwszy i wszystko wskazuje na to, że jedyny mecz siatkarzy GKS Katowice w Spodku w tym sezonie. Legendarna hala jest Mekką polskiej siatkówki, ale też jej wynajęcie na spotkania ligowe jest dość kosztowne. W potyczce z Aluronem miejscowych fanów wsparła liczna grupa kibiców z Zawiercia, dzięki czemu trybuny nie świeciły pustkami.

Pierwszy set derbowego spotkania padł łupem gospodarzy, którzy prowadzili od początku do końca. Zawiercianie kilka razy dochodzili GKS na odległość dwóch punktów, trener Mark Lebedew szybko wziął dwa razy czas, ale goście nie potrafili odwrócić losów rywalizacji. Potężnymi atakami i zagrywką imponował Jakub Jarosz, kilka razy skutecznym blokiem popisał się Miłosz Zniszczoł, a partię mocnym zbiciem zakończył Rafał Szymura ustalając jej wynik na 25:20.

Drugi set był bardziej zacięty. Przebudził się Alexandre Ferreira, kilka razy skutecznie zaatakował Marcin Waliński. Wyrównana walka trwała jednak tylko do stanu 6:6. Póżniej zawiercianie popełnili kilka prostych indywidualnych błędów, chwilami brakowało też zrozumienia między zawodnikami gości, z czego skwapliwie skorzystali katowiczanie. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza objęli czteropunktową przewagę, którą później za sprawą Kamila Kwasowskiego oraz Jana Nowakowskiego jeszcze powiększyli wygrywając tę partię 25:18.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Aluron Virtu CMC Zawiercie

Trzeci set trzymał kibiców w napięciu od początku do końca. Goście doskonale zdawali sobie sprawę, że porażka w tej partii oznacza koniec spotkania. Trener Lebedew dokonywał roszad w składzie, a Portugalczyk Ferreira dwoił się i troił, żeby Aluron pozostał w grze. Zawiercianie prowadzili już 17:14, ale GKS wyrównał. Gospodarzy do walki poderwał ich kapitan Jarosz. Na tablicy wyników był remis 17:17, 20:20, potem 22:22. Ostatnie słowo należało jednak do Aluronu, a seta zakończył Marcin Kania obijając blok Nowakowskiego.

Okazało się jednak, że był to krótkotrwały zryw gości, a katowiczanie będący w PlusLidze specjalistami od tie-breaków (grali ich w tym sezonie już osiem) tym razem oszczędzili kibicom piątego seta. Jarosz atakował z pełną siłą, Kwasowski potrafił kiwać rywali, a Zniszczoł nie tylko blokował, ale też popisał się asem serwisowym. Po drugiej stronie siatki swoje akcje kończył Ferreira, ale Portugalczyk miał tylko wsparcie Grzegorza Boćka, a to okazało się za mało na rozpędzoną GieKSę. Decydująca była bardzo długa akcja przy stanie 19:18, którą wygrali katowiczanie za sprawą Kwasowskiego. Gospodarze zwyciężyli w tym secie 25:18 i w całym meczu po ponad dwóch godzinach walki 3:1. MVP spotkania wybrano Jakuba Jarosza.

GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:18)

GKS Firlej, Nowakowski, Zniszczoł, Jarosz, Szymura, Kwasowski, Watten (libero) oraz Musiał, Fijałek.

Aluron Masny, Waliński, Malinowski, Ferreira, Verhees, Czarnowski, Koga (libero) oraz Dosanjh, Bociek, Kania, Penczew, Andrzejewski (libero).