GKS Katowice - Arka Gdynia 2:0. GieKSa goni czołówkę [ZDJĘCIA + WIDEO]

Mecz GKS Katowice - Arka Gdynia
Mecz GKS Katowice - Arka Gdynia Mikołaj Suchan
Po zwycięstwie nad Energetykiem ROW Rybnik apetyty kibiców GKS Katowice zostały wyraźnie zaostrzone. W przypadku kolejnej wygranej, we wczorajszym zaległym meczu z Arką Gdynia, zespół Kazimierza Moskala zbliżyłby się do strefy premiowanej awansem na dystans czterech punktów. Gospodarze zagrali słabo, ale cel zdołali osiągnąć. GKS Katowice - Arka Gdynia 2:0. ZOBACZ ZDJĘCIA + WIDEO

Do bramki GieKSy powrócił, po odpokutowaniu za czerwoną kartkę, Łukasz Budziłek. I to własnie golkiper kilkakrotnie był pierwszoplanową postacią, zwłaszcza, gdy w pierwszej połowie wdał się w ryzykowny i nonszalancki drybling z napastnikami gości, oraz gdy efektownie obronił strzał głową Dawida Kubowicza. Ta interwencja okazała się zresztą początkiem swoistej licytacji, bo podobnie kapitalnie spisał się się po przerwie Michał Szromnik, odbijając na róg piłkę po główce Mateusza Kamińskiego, na co Budziłek odpowiedział przy próbie Tomasza Jarzębowskiego.Decydujące trafienie zostało zadane w 62 minucie, gdy po podaniu Tomasza Wróbla Pitry pewnie pokonał golkipera gości, a na cztery minuty przed końcem dobił ich płaskim strzałem z dystansu Bartłomiej Chwalibogowski.

W przerwie spotkania sporo mówiono o zmianach w Radzie Nadzorczej GieKSy. We wtorek do dymisji podali się wszyscy jej dotychczasowi członkowie, z przewodniczącą Krystyną Siejną na czele.

- To ruchy wynikające ze zmian własnościowych, miasto przejmuje przecież większościowy pakiet akcji - wyjaśnia Wojciech Cygan, prezes klubu z Bukowej. - Nowy skład RN zostanie wyłoniony 30 września, a obecny stan rzeczy nie ma wpływu na bieżące funkcjonowanie klubu.

Kolejny, w dodatku trzeci z rzędu mecz na własnym boisku, GKSrozegra w najbliższą niedzielę. Na Bukową przyjedzie liderujący tabeli Dolcan i to spotkanie da odpowiedź, czy katowiczanie rzeczywiście włączą się już jesienią w walkę o lokaty pozwalające myśleć o awansie do ekstraklasy.

TRENERZY POWIEDZIELI:
Kazimierz Moskal (GKS)

To nie był wielki mecz GieKSy, ale zawsze chciałbym widzieć swo-ją drużynę, po meczach, w których zgarnia komplet punktów i nie traci bramki. A o pierwszej połowie po prostu musimy zapomnieć. Czeka mnie też rozmowa z Łukaszem Budziłkiem, bo wybronił kilka ważnych piłek, ale w pierwszej połowie wdając się w drybling z napastnikami podniósł mi ciśnienie.

Paweł Sikora (Arka)
Z przebiegu gry widać było, że spotkały się dobre drużyny, które chciały grać w piłkę. W bramce gospodarzy znów świetnie spisywał się Budziłek, GKS ma też też atut w postaci Przemysława Pitrego, który daje tej drużynie jakość i robi różnicę.

*POGODA NA WRZESIEŃ 2013
*Koszmarny wypadek w Jasienicy: Jechał pod prąd i zginął w płomieniach [ZDJĘCIA +18]
*MISS POLKA 2013: Najpiękniejsze dziewczyny Polski wybrane! [ZOBACZ ZDJĘCIA]