GKS Katowice - Asseco Resovia 3:0. Sensacyjne zwycięstwo katowiczan ZDJĘCIA

Siatkarze GKS Katowice niespodziewanie pokonali Asseco Resovię    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Siatkarze GKS Katowice niespodziewanie pokonali Asseco Resovię Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W meczu 2. kolejki PlusLigi siatkarze GKS Katowice sprawili ogromną sensację pokonując jednego z faworytów rozgrywek Asseco Resovię 3:0. To drugie z rzędu zwycięstwo katowiczan we własnej hali. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Asseco Resovia.

GKS Katowice - Asseco Resovia 3:0. Sensacyjne zwycięstwo katowiczan

Na inaugurację sezonu siatkarze GKS Katowice sprawili niespodziankę wygrywając po tie-breaku z Treflem Gdańsk 3:2. Sobotnie zwycięstwo nad Asseco Resovią było jeszcze większą sensacją, bo katowiczanie pokonali bez straty seta jednego z faworytów do medalu w tym sezonie PlusLigi.

Gospodarze zagrali fantastyczne spotkanie. Podopieczni trenera Grzegorza Słabego tym razem nie popełnili błędu z pierwszego meczu, w którym wygrali dwa pierwsze sety, a później oddali inicjatywę rywalom. W meczu z rzeszowianami co prawda długo przegrywali w trzeciej partii, lecz ostatecznie ją też rozstrzygnęli na swoją korzyść.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - ASSECO RESOVIA

Szeregi GKS przed tym sezonem zasilili byli gracze Resovii Piotr Hain, Bartosz Mariański i Damian Domagała, więc nic dziwnego, że to był mecz z podtekstami. Katowiczanie nie przestraszyli się dużo mocniejszego rywala i nie pozwolili gościom rozwinąć skrzydeł.

Świetnie grał Jakub Jarosz. Kapitan GieKSy został wybrany MVP spotkania imponując potężną zagrywką, a także bombardując Resovię potężnymi atakami. Jarosz w sumie zdobyła aż 27 pkt. W ataku dzielnie wspierał go Jakub Szymański, a skutecznymi blokami popisywał się Piotr Hain. Katowiczanie również świetnie bronili, dzięki czemu w III secie zdołali odrobić trzypunktową stratę i doprowadzić do remisu 22:22, a następnie przechylić szalę wygranej na swoją korzyść.

Siatkarze GKS Katowice sprawili ogromną niespodziankę pokonując Asseco Resovię i dostarczając wiele radości swoim kibicom    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

GKS Katowice - Asseco Resovia 3:0. Szok i niedowierzanie fan...

GKS Katowice - Asseco Resovia 3:0 (25:22, 25:22, 25:23)