GKS Katowice – Asseco Resovia 3:2 RELACJA, WYNIK, ZDJĘCIA Pięć setów walki i euforia kibiców GieKSy po zwycięstwie na początek sezonu

GKS Katowice – Asseco Resovia 3:2 RELACJA
GKS Katowice – Asseco Resovia 3:2 RELACJA Lucyna Nenow
W meczu 1. kolejki PlusLigi siatkarze GKS-u Katowice z Asseco Resovią ??? (20:25, 25:21, 21:25, 25:22, 15:10)

Do Katowic w niedzielę przyjechała drużyna Resovii prowadzona przez Piotra Gruszkę, który jeszcze w poprzednim sezonie trenował zespół GKS-u. Katowiczan przejął Dariusz Daszkiewicz.

W kameralnej hali w Szopienicach GieKSa jest groźna dla każdego rywala. W pierwszym secie goście zdołali jednak przełamać opór gospodarzy. Przy stanie 14:17 i 15:20 trener Daszkiewicz prosił o czas, ale na nic się to zdało. Resovia wygrała pierwszego seta.

Drugi set padł łupem GKS-u. Kiedy katowiczanie prowadzili 16:11 ich marsz próbował zatrzymać trener Gruszka, biorąc czas. Ten manewr pomógł, bo przewaga gospodarzy zmalała do jednego punktu – 18:17, a chwilę potem mieliśmy remis 18:18. Ku wielkiej radości kibiców gospodarzy finisz seta należał do GieKSy.

Bardzo zacięty był przebieg trzeciego seta. GKS wypracował sobie przewagę trzech punktów – 20:18, jednak Resovia zdobyła cztery punkty z rzędu, było 20:22. Choć mieliśmy jeszcze na tablicy 21:22, to set skończył się wynikiem 21:25.

To nie był koniec emocji, bo katowiczanie nie zamierzali oddać meczu u siebie bez chociażby punktu. W czwartym secie po kapitalnym ataku szalejącego Rafała Szymury GKS prowadził już 20:15. Przy 22:16 wydawało się, że katowiczanom nic już nie zagrozi. Lekką niepewność wśród kibiców dało się wyczuć, gdy było 23:20. Do tie-breaku doprowadził atak Miłosza Zniszczoła.

Kibice na meczu GKS Katowice - Asseco Resovia 3:2

GKS Katowice - Asseco Resovia 3:2 ZDJĘCIA KIBICÓW Wielkie em...

Katowiczanie zaczęli piątego seta od prowadzenia 4:1, na co trener Gruszka zareagował przerwą na żądanie.

GieKSa grała jak natchniona niesiona dopingiem kibiców. Zamiana stron boiska nastąpiła przy wyniku 8:4. Resovia próbowała odrabiać straty, było 10:7, ale natychmiast gospodarze odpowiedzieli – 12:7 po asie z zagrywki Adriana Buchowskiego. Mecz zakończył kiwką Jan Firlej, a po ostatniej piłce w hali zapanowała euforia. MVP meczu wybrano Rafała Szymurę.

1. kolejka PlusLigi: GKS Katowice – Asseco Resovia 3:2 (20:25, 25:21, 21:25, 25:22, 15:10)

GKS Katowice: Firlej, Jarosz, Kohut, Nowakowski, Kwasowski, Szymura, Watten (libero) oraz Drzazga, Zniszczoł, Fijałek, Buchowski, Musiał

Asseco Resovia: Komenda, Schulz, Buszek, Hoag, Kosok, Możdzonek, Perry (libero) oraz Shoji, Mariański, Marechal, Krulicki

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani