GKS Katowice - AZS Politechnika Warszawska 3:1 [ZDJĘCIA] GieKSa trafiła w 10. Pożegnanie Zadumnego

GKS Katowice wygrał mecz z AZS Politechniką Warszawską, ale przegrał złotego seta Lucyna Nenow / Polska Press
Beniaminek z Katowic zakończył swój debiutancki sezon w PlusLidze na 10. miejscu. Podopieczni trenera Piotra Gruszki wprawdzie odrobili straty z sobotniego meczu z Politechniką w Warszawie, ale niedzielne spotkanie przegrali po złotym secie. W Spodku drugi raz pożegnał się Paweł Zagumny. Pożegnanie z reprezentacją nastąpiło we wrześniowym Meczu Gwiazd. Natomiast wczoraj w katowickiej hali „Guma” zakończył zawodniczą karierę.

Zagumny będzie teraz pełnił rolę dyrektora sportowego w Politechnice, którą od nowego sezonu poprowadzi Stephane Antiga.

– Z siatkówką się nie rozstaję. Będę miał styczność z drużyną i zawodnikami. Od czasu do czasu, jak mnie zdenerwują, to wskoczę na parkiet... Nie no, wszystko jest już przemyślane i postanowione. Zdrowie nie pozwala mi już cieszyć się grą. Ale mam ten komfort, że zakończenie kariery to moja decyzja – stwierdził Zagumny, któremu w październiku stuknie 40 lat...

Najlepsze drużyny w Polsce walczą o finał play off. W piątek pierwszy krok uczyniła ZAKSA, wygrywając w Jastrzębiu-Zdroju 3:0. W niedzielę moc pokazała Skra „demolując” Resovię.

PlusLiga

PÓŁFINAŁY PLAY OFF
PGE Skra Bełchatów –Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:15, 25:13)
Rewanż w środę (godz. 20.30, Polsat Sport)

Mecz piątkowy Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 20:25, 19:25)
Rewanż w środę (godz. 18, Polsat Sport).

O 5. MIEJSCE
Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:16, 24:26, 16:25, 21:25)
Rewanż w środę (godz. 18).

O 7. MIEJSCE
Cerrad Czarni Radom – Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 25:15, 25:23, 16:25, 13:15)
Rewanż w czwartek (godz. 18).

O 9. MIEJSCE
ONICO AZS Politechnika Warszawska – GKS Katowice 3:1 (25:18, 25:17, 17:25, 25:19)

GKS Fijałek, Butryn, Kapelus, Sobański, Kalembka, Krulicki i Stańczak (libero) oraz Van Walle, Falaschi, Stelmach, Pietraszko, Mariański.

GKS Katowice – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:18, 29:31, 31:29, 25:21), złoty set: 12:15
GKS Krulicki, Butryn, Falaschi, Kapelus, Pietraszko, Sobański i Stańczak (libero) oraz Stelmach, Van Walle, Kalembka, Fijałek.
Politechnika zajęła 9. miejsce, a GKS – 10.