GKS Katowice - Bytovia 0:0. Pogoń za liderem [WYNIK, NA...

GKS Katowice - Bytovia 0:0. Pogoń za liderem [WYNIK, NA ŻYWO, LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ]

0 1 połowa

• Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne nasze relacje.

• Koniec spotkania! Mimo znaczącej przewagi w końcówce gospodarzom nie udało się wyrwać trzech punktów! A zatem przy Bukowej podział punktów!

• Szromnik ratuje swoją drużynę kapitalnie broniąc uderzenie jednego z graczy gospodarzy z kilku metrów!

• Szewczyk w miejsce Jakóbowskiego. Ostatnia zmiana w Bytovii.

• Strzał z dystansu w wykonaniu Sebastiana Kamińskiego. Zabrakło pół metra!

• Słomka źle podaje do Goncerza, który w pełnym biegu wbiegał w pole karne

• Kartką ukarany zawodnik gospodarzy - Bartłomiej Kalinkowski.

• Sędzia główny doliczył 4 minuty do drugiej połowy.

• Zmiana w ekipie gości. Wilk w miejsce Wacławczyka.

• Klemenz uderza piłkę głową wysoko nad bramką.

• Goście kończą w 10-tkę! Druga żółta kartka dla Opałacza.

• Ależ teraz bliscy byli gospodarze by dopiąć swego. Goncerz uderzył piłkę głową, ta odbiła się od słupka i zatrzymała się na linii bramkowej!

• Zaostrzyło nam się spotkanie w Katowicach. Tym razem kartką ukarany Wilczyński.

• Kartka dla Wacławczyka

• Kartka dla Goncerza za ostre wejście wślizgiem w Kuzdrę.

• Kalinkowski pojawił się na boisku w miejsce Mandrysza, którego z dalszej gry wyeliminowała najprawdopodobniej kontuzja.

• Słaby przedarł się lewą stroną, ale dośrodkowanie w pole karne wyszło za linię bramkową.

• Klemenz ukarany kartką.

• Słomka nie opanował piłki w polu karny po zagraniu Mandrysza. Gwizdy niezadowolenia przy Bukowej.

• Po stałym fragmencie gry dla gości, Wróbel starał się skutecznie zamknąć akcję na długim słupku. Skierował jednak piłkę obok bramki Wierzbickiego

• Zmiana również w ekipie GKS-u. Błąd opuszcza boisko, w jego miejsce Goncerz

• Zmiana w Bytovii. Wilczyński pojawia się w miejsce Rzuchowskiego

• Szromnik skutecznie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Niezła próba dośrodkowania w wykonaniu Mandrysza. Kędziorze zabrakło kilkunastu centymetrów aby przeciąć piłkę i skierować ją do bramki Szromnika.

• Kartka dla Opalacza za faul na Mandryszu.

• Błąd dośrodkowuje z rzut rożnego. Klemenz z trudnej pozycji stara się uderzyć piłkę w kierunku bramki gości, robi to jednak niedokładnie.

• Kuzdra wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny. Centra Kamińskiego minęła wszystkich graczy gości w polu karnym rywala.

• Wierzbicki po raz kolejny ratuje gospodarzy! Jakóbowski świetnie wypatrzył niepilnowanego Kamińskiego, który jednak nie potrafił pokonać bramkarza GKS-u!

• Wierzbicki broni uderzenie głową Wróbla z kilku metrów po dośrodkowaniu Kamińskiego!

• Druga w tej połowie próba strzału w wykonaniu Sebastiana Kamińskiego. Tym razem bardzo nieudana.

• Stały fragment w wykonaniu gości nie zaskoczył katowiczan. Grę wznowił Wierzbicki.

• Niezła próba strzału z woleja w wykonaniu Sebastiana Kamińskiego. Zabrakło niewiele!

• W przerwie trener Paszulewicz dokonał jednej zmiany w swojej drużynie. Mandrysz zastąpił Cerimagicia.

• Zaczynamy drugą część gry. Tym razem od środka rozpoczęli gospodarze!

• Koniec pierwszej połowy, o której nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego. Liczymy na dużo lepsze widowisko po przerwie.

• Nieudane dośrodkowanie Prokicia spod linii końcowej. Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Słomki trafiło tylko w boczną siatkę.

• Rzut wolny dla gości. Centra Kamińskiego, gospodarze na raty wybijają piłkę na aut.

• Kędziora sprytnie zagrał do Cerimagicia, ale uderzenie lewą nogą w wykonaniu tego gracza pozostawiło wiele do życzenia.

• Adrian Błąd próbował dośrodkować w pole karne, a wyszedł z tego niezły strzał, z którym jednak poradził sobie golkiper Bytovii.

• Świetna akcja GKS-u. Słaby zszedł do środka boiska, podał do Kędziory, który z pierwszej piłki zagrał do Prokicia. Serb z polskim paszportem przegrał pojedynek sam na sam ze Szromnikiem!

• Kartka dla Kuzdry za pociąganie Prokicia za koszulkę.

• Fatalnie rozegrana kontra w wykonaniu GKS-u. Kędziora mając do wyboru dwóch kolegów zagrał wprost do bramkarza gości.

• Tym razem wrzutka gości z lewej strony. Jej autorem Wacławczyk, a dobrą interwencją popisał się Klemenz

• Gospodarze mieli dobrą okazję by skontrować rywala, ale Prokić stracił piłkę na rzecz Kuzdry.

• Rzut wolny dla Bytovii. Bezpośrednia próba strzału z lewej strony w wykonaniu Sebastiana Kamińskiego wybroniona przez Wierzbickiego. Próba dobitki w wykonaniu Wolskiego nieudana.

• Błąd dośrodkował w pole karne gości, ale ani Kędziora, ani też Słomka nie sięgnęli piłki.

• Surdykowski podał do wybiegającego na czystą pozycję Jakóbowskiego, ale gracz Drutexu był na pozycji spalonej.

• Prokić dobrze poradził sobie przy linii końcowej z pilnującym go Wolskim, ale nie udało mu się już dobrze podać do czekającego na piłkę Kędziore.

• Adrian Błąd skutecznie wybija piłkę głową z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Kuzdry.

• Niewiele dzieje się w pierwszych minutach przy Bukowej. Na razie optyczna przewaga gości.

• W odpowiedzi Wróbel łatwo radzi sobie z dośrodkowaniem Prokicia.

• Akcja gości. Jakóbowski zagrał płasko w pole karne, ale Sebastian Kamiński nie sięgnął piłki.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Rozpoczęli gracze gości, którzy dziś występują w jednolitych czerwonych strojach.

• Artur Aluszyk wyprowadza obie jedenastki na murawę Stadionu Miejskiego.

• Oto jak prezentują się ławki rezerwowych obu drużyn:

GKS: Procek (B), Midzierski, Kalinkowski, Goncerz, Mączyński, Foszmańczyk, Mandrysz.

Bytovia: Witan (B), Wilk, Kpassa, Wilczyński, Stasiak, Szewczyk, Hebel.

• Obie drużyny potrzebują dziś kompletu punktów. GieKSa po to, by utrzymać pozycję wicelidera, natomiast Bytovia by odskoczyć od Górnika Łęczna, znajdującego się w tej chwili na pozycji gwarantującej baraże o utrzymanie w I lidze i zrobić duży krok w kierunku pozostania na zapleczu elity.

• Witamy serdecznie z Katowic, gdzie za około 30 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy GKS-em Katowice a Drutexem-Bytovią Bytów.

Zdjęcie autora materiału

Piłkarze GKS Katowice w zaległym meczu w Niepołomicach zmarnowali szansę na objęcie prowadzenia w tabeli Nice 1. Ligi. W spotkaniu z Bytovią Bytów muszą więc gonić liderującą Miedź Legnica, a przy okazji wykonać kolejny krok w kierunku awansu do Lotto Ekstraklasy. Czy im się to uda? Początek meczu na Bukowej o godzinie 18.
    - W meczu z Puszczą nie pokazaliśmy gry, jaką oglądaliśmy w poprzednich meczach. Wierzę, że sportowa złość moich zawodników przełoży się na dobrą grę i dobry wynik w kolejnym spotkaniu z Bytovią - stwierdził już w Niepołomicach trener Jacek Paszulewicz.

Jesienią katowiczanie wygrali na wyjeździe 2:1, przesądzając rywalizację dopiero w ostatnich minutach. W niedzielne popołudnie mecz może być podobny. To ostatni z kwietniowych występów GKS-u, a właśnie ten miesiąc miał, zdaniem szkoleniowca, w dużej mierze dać odpowiedź na pytanie o realną siłę jego zespołu. Pozycja wiceliderów tabeli musi więc napawać kibiców z Bukowej optymizmem.

- Rozpoczyna się długi finisz rozgrywek.
    Przed ostatnimi siedmioma kolejkami wszystko mamy w swoich rękach. Każde z tych spotkań może mieć kluczowe znaczenie, ale skupiamy się na nich po kolei. Najpierw Bytovia... - zaznaczył Oktawian Skrzecz.

Zespół Paszulewicza liczy na wsparcie z trybun. Pozycja zespołu, pogoda i pora meczu sprzyjają wypełnieniu trybun.

Sędzią meczu GKS Katowice - Bytovia Bytów będzie Artur Aluszyk ze Szczecina.

Z meczu nie będzie transmisji telewizyjnej na żywo, ale tekstową relację live możecie śledzić na dziennikzachodni.pl.