GKS Katowice - Bytovia Bytów 0:0. Wielkie rozczarowanie na Bukowej [ZDJĘCIA, RELACJA]

GKS Katowice - Bytovia Bytów 0:0
GKS Katowice - Bytovia Bytów 0:0 Lucyna Nenow
GKS Katowice po porażce w Niepołomicach stracił kolejne punkty, tym razem na własnym boisku. Zespół Jacka Paszulewicza na Bukowej tylko zremisował z Bytovią Bytów 0:0.

Kiepsko wypadł powrót na Bukową, po trzech meczach wyjazdowych, piłkarzy GKS-u Katowice. Spotkanie z Drutexem-Bytovią Bytów zakończyło się bezbramkowym remisem, co stanowi dla katowiczan bardzo duże rozczarowanie. Ekipa z Bukowej utrzymała jednak drugie miejsce w tabeli, a do końca sezonu pozostało tylko sześć kolejek.

GKS Katowice - Bytovia Bytów [ZDJĘCIA KIBICÓW]

GKS Katowice - Bytovia Bytów 0:0 [ZDJĘCIA KIBICÓW]

W pierwszej połowie lepiej wyglądali goście, którzy znaleźli sposób na rywali i nie pozwalali im nabrać tempa w grze ofensywnej. Bytovia była nawet bliska zdobycia gola, ale jej piłkarzom brakowało szczęścia i umiejętności.

Gospodarze nieoczekiwanie zostali zmuszeni do gry z kontrataków, ale właśnie w taki sposób wypracowali sobie świetną sytuację, którą zmarnował Andrea Prokić przegrywając w 31 minucie pojedynek z Michałem Szromnikiem. W 55 minucie okazję sam na sam mieli także goście, ale Maciej Wierzbicki zdołał nogami wybić piłkę na rzut rożny.

Piłkę meczową zmarnował Grzegorz Goncerz. W 85 minucie po jego uderzeniu głową piłka trafiła w słupek, a następnie nad linię bramkową, gdzie złapał ją bramkarz rywali. Gole na Bukowej więc nie padły, a końcowy wynik dla walczących o awans gospodarzy jest właściwie porażką.