GKS Katowice - Bytovia Bytów 4:1 Zdjęcia z meczu na Bukowej

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowice w ostatnim czasie potracili tyle punktów, że nie mają już marginesu błędu. Jeśli chcą bezpośrednio awansować do Fortuna 1. Ligi muszą wygrywać ostatnie mecze sezonu. W niedzielę nie mieli z tym problemu i 4:1 pokonali Bytovię.

GKS Katowice - Bytovia Bytów 4:1 (1:0)
1:0
Bartosz Jaroszek (38), 2:0 Adrian Błąd (50), 3:0 Filip Kozłowski (61), 3:1 Oskar Krzyżak (65), 4:1 Piotr Kurbiel (81)
GKS Królczyk - Grychtolik (83. Szwedzik), Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (80. Gałecki), Jaroszek, Figiel, Pavlas (74.Wojciechowski), Kościelniak (74. Sanocki) - Kozłowski (80. Kurbiel).
Bytovia Czyżniewski - Szmidke (69. Sezonienko), Bąk, Krzyżak, Dymerski - Lizakowski (69. Bach), Błaszkowski, Lech, Nowakowski, Kieca (57.Wrzesień) - Giel.
Żółte kartki: Sanocki, Szwedzik - Szmidke, Lech, Giel, Nowakowski.
Czerwona kartka: Przemysław Lech (74. minuta, Bytovia, za drugą żółtą).
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).
Widzów:1.549.

Relację tekstową znajdziecie poniżej:

90+3' koniec meczu. Pewne zwycięstwo GKS-u, który wraca na drugie miejsce w tabeli. Bytovia nadal będzie ją zamykać.

90' doliczone trzy minuty.

88' kolejna nieudana pułapka Bytovii, ale Szwedzik nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem.

86' mecz powoli zmierza do końca. Katowiczanie mogą już myśleć o wyjeździe do Chojnic.

81' kontra Katowic, nieudana pułapka offsajdowa i Kurbiel w pierwszej akcji po wejściu podwyższa wynik na 4:1!

79' znów podwójna zmiana w GKS-ie. Gałecki za Błąda i Kurbiel za Kozłowskiego.

77' kontra Bytovii. Sytuację ratuje Królczyk broniąc strzał Giela.

76' rzut wolny Błąda, piłka po ręce bramkarza trafia w poprzeczkę.

75' podwójna zmiana Katowic. Wojciechowski za Pavlasa, Sanocki za Kościelniaka.

75' z decyzją sędziego nie zgadza się asystent trenera gości i również zostaje wyrzucony na trybuny.

74' druga żółta kartka dla Lecha. Bytovia będzie grała w dziesiątkę.

71' świetna akcja Błąda, ale ten nie "wkręcił" piłki do bramki przy "długim słupku"

70' oba zespoły nieco zwolniły tempo, ale inicjatywa jest wciąż po stronie gospodarzy.

65' Oskar Krzyżak wykorzystuje błąd w ustawieniu przy rzucie rożnym oraz przegrany pojedynek przez Jaroszka i Bytovia zdobywa gola na 1:3.

62' trzeci gol dla GKS-u! Rzut wolny z 30 metra, zgranie Kołodziejskiego wzdłuż bramki i Filip Kozłowski pakuje piłkę do siatki.

59' strzał w mur.

58' niepotrzebny faul Figiela 17 metrów przed bramką. Rzut wolny dla Bytovii.

53' powinno być 3:0. GKS już w ciągłym ataku.

52' Bytovia wygląda na zupełnie rozbitą.

50' Adrian Błąd zamyka dośrodkowanie Kozłowskiego! 2:0!

50' świetna kontra GKS-u. Kozłowski oddaje piłkę Pawlasowi, który mając przed sobą całą bramkę trafia w bramkarza i przestrzeliwuje dobitkę! Sędzia i tak podnosi jednak chorągiewkę.

Oba zespoły wyszły bez zmian.

48' Bytovia zaczęła odważnie. Chce odrobić stratę.

46' rozpoczynamy drugą połowę.

Chojniczanka zremisowała w Krakowie 0:0. Jeśli GKS wygra, będzie wiceliderem i w takiej roli pojedzie na mecz do Chojnic.

45' Koniec pierwszej połowy. GKS prowadzi 1:0.

44' Bytovia próbuje odrobić stratę, ale stoperzy GKS grają bezbłędnie.

42' Chojniczanka po 85 minutach meczu w Krakowie z Hutnikiem remisuje 0:0. W wirtualnej tabeli GKS wraca na drugie miejsce.

38' Bartosz Jaroszek i 1:0. Piękny strzał z 16 metra w okienko!

37' Bytovia nabiera odwagi w budowaniu akcji ofensywnych.

35' nadal kiepskie widowisko na Bukowej. Kibice zaczynają się irytować.

30' seria za mocnych dośrodkowań i sporo chaosu w środku boiska.

25' trochę lepszy okres gry GKS. W polu karnym gości było gorąco, ale zabrakło celnego strzału

20' mało składnych akcji w pobliżu bramek.

15' Pierwszy kwadrans nie przyniósł wielkich emocji.

11' Powoli inicjatywę przejmuje GKS. Efektem są rzuty rożne.

Na razie bardzo wyrównane spotkanie.

7' Dobra okazja Błąda, ale strzał w sam środek bramki.

3' Goście wyraźnie nastawieni na kontry, ale na razie brakuje im precyzji podań.

1' Sędzia Paweł Kukla rozpoczyna spotkanie.

Skład wyjściowy GKS na mecz z Bytovią wygląda następująco:
Królczyk - Grychtolik, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Pavlas, Błąd, Jaroszek, Figiel, Kościelniak - Kozłowski.

Tak zapowiadaliśmy mecz:

Przed meczem z GKS Katowice zespół Bytovii spadł na ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Stało się tak po zwycięstwie Olimpii Elbląg nad Skrą Częstochowa. Goście na murawę przy Bukowej wyjdą więc mocno zdeterminowani, ale gospodarze muszą zwyciężyć, bo w przeciwnym wypadku marzenia o bezpośrednim awansie do Fortuna 1. Ligi zaczną mocno blednąć.

Spotkania z Bytovią w Katowicach kibicom zawsze kojarzyć się będą z pamiętnym spotkaniem, w którym bramkarz gości Andrzej Witan w doliczonym czasie gry strzelił gola oznaczającego spadek GKS-u z zaplecza Ekstraklasy. Radość gości trwała krótko - w efekcie wyników innych drużyn również zostali zdegradowani.

Tym razem cele obu zespołów są diametralnie inne. Bytovia znów broni się przed spadkiem, tym razem z 2. Ligi, GKS chce wrócić do 1. Na drodze do realizacji tego celu był już niemal w komfortowej sytuacji, ale ostatnia seria kiepskich wyników sprawiła, że ekipa Rafała Góraka wypadła z czołowej dwójki tabeli. Aby do niej wrócić i wywrzeć presję na konkurentach katowiczanie muszą Bytovię pokonać.

Początek meczu GKS Katowice - Bytovia Bytów o godzinie 18.