GKS Katowice - Ciarko STS Sanok 6:1 ZDJĘCIA, WYNIK Zwycięskie wejście GieKSy w nowy rok. Mikołaj Łopuski zakończył karierę

05.01.2021 r. 25. kolejka PHL: GKS Katowice - Ciarko STS Sanok.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
We wtorek 5.01.2021 r. w meczu 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice wygrał z Ciarko STS Sanok 6:1 (1:0, 3:0, 2:1). Pierwsze bramki dla GieKSy w nowym roku zdobył Jesse Rohtla. Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice - Ciarko.

Hokeiści wrócili do ligowej rywalizacji po prawie miesięcznej przerwie. GKS wzmocnił ostatnio 34-letni białoruski napastnik Andriej Stiepanow, ale przeciw Ciarko jeszcze nie zagrał. Przed meczem nastąpiło oficjalne pożegnanie Mikołaja Łopuskiego, który przez problemy ze zdrowiem zdecydował się zakończyć karierę. Kontrakt z GieKSą 35-letniego zawodnika rozwiązano za porozumieniem stron.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice - Ciarko Sanok

Katowiczanie byli zdecydowanym faworytem w meczu z drużyną z Sanoka, którą wcześniej w tym sezonie pokonali 2:0 i 5:0. GieKSa przed ligową przerwą wygrała sześć z siedmiu swoich spotkań.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 13. sekundzie meczu, gdy do bramki rywali trafił Fin Jesse Rohtla. GieKSa grała jednak nieskutecznie i długo nie potrafiła podwyższyć wyniku. Na dodatek goście groźnie kontratakowali i Juraj Simboch nie mógł narzekać na nudę. W końcu w 32. minucie Rohtla znów skierował krążek do siatki, zmieniając jego tor lotu po strzale swego rodaka Jyriego Marttinena. Worek z golami się rozwiązał - potem trafiali Dominik Nahunko i Mateusz Michalski - po dwóch tercjach było 4:0. W ostatniej tercji były zawodnik GKS-u Marek Strzyżowski zdobył honorową bramkę dla grającego w przewadze Ciarko. Wynik ustalił Grzegorz Pasiut.

GKS Katowice - Ciarko STS Sanok 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Bramki: 1:0 Jesse Rohtla (1), 2:0 Jesse Rohtla (32), 3:0 Dominik Nahunko (36), 4:0 Mateusz Michalski (39), 5:0 Kamil Paszek (43), 5:1 Marek Strzyżowski (46), 6:1 Grzegorz Pasiut (53)

GKS Katowice: Simboch - Kruczek, Krawczyk, Fraszko, Pasiut, Wanat - Marttinen, Franssila, Krężołek, Rohtla, Kuronen - Anderson, Zieliński, Michalski, Starzyński, Nahunko - Schmidt, Paszek, Skrodziuk, Mularczyk, Adamus.

Ciarko: Speśny - Olearczyk, Rąpała, Strzyżowski, Wilusz, Bielec - Kamenec, Piippo, Fus, Viikila, Sihvonen - Demkowicz, Biłas, Bukowski, Witan, Filipek - Glazer, Skokan, Łyko, Ginda, Dobosz.

Pozostałe mecze 25. kolejki: Tauron Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:0, 0:0, 2:3), KH Energa Toruń – GKS Tychy 6:3 (3:1, 2:0, 1:2), Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:5 (0:1, 0:2, 3:2).

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Stoczniowiec Gdańsk (6.01, godz. 19).