GKS Katowice - Cracovia ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Liderująca GieKSa odprawiła „Pasy”. Kibice zadowoleni. W niedzielę derby z GKS-em Tychy

22.10.2021. 14. kolejka PHL: GKS Katowice - Comarch Cracovia.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
22.10.2021. 14. kolejka PHL: GKS Katowice - Comarch Cracovia. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W piątek 22.10.2021 r. w meczu 14. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice wygrał z Comarch Cracovią Kraków 4:2. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na spotkaniu GieKSy z „Pasami” w Satelicie obok Spodka.

Liderujący w Polskiej Hokej Lidze GKS Katowice szybko pozbierał się po nieoczekiwanej porażce z Zagłębiem Sosnowiec. Katowiczanie najpierw odkuli się na JKH GKS Jastrzębie pokonując mistrza Polski 5:2. W piątek drużyna Jacka Płachty poszła za ciosem i również na swoim lodowisku wygrała z Comarch Cracovią.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GKS Katowice - Cracovia, 22.10.2021 r.

Dwa szybkie ciosu GKS-u, ale Cracovia się odgryzła

Mecz świetnie zaczął się dla gospodarzy, bo już w 45. sekundzie Patryk Wronka zmienił lot krążka po strzale Grzegorza Pasiuta i trafił do siatki. W 9. minucie Patryk Krężołek podwyższył na 2:0. Cracovia podniosła się po dwóch ciosach, zagrażała bramce GKS-u i w 18. minucie Grigorij Miszczenko pokonał Johna Murraya.

GKS wykorzystał podwójną przewagę

Na początku drugiej tercji Cracovia grała 3 na 5 i Grzegorz Pasiut w 26. minucie zdobył trzeciego gola dla GKS-u. Drugiej, 17-sekundowej, podwójnej przewagi gospodarze już nie zdołali wykorzystać. Natomiast w 33. minucie Jakub Prokurat wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i było 4:1. W 50. minucie Damian Kapica zdobył drugiego gola dla Cracovii. Goście w końcówce wycofali bramkarza, ale nic już więcej nie wskórali.

W niedzielę GieKSa zagra na swoim lodowisku z GKS-em Tychy. Początek derbów o godz. 17.

GKS Katowice - Comarch Cracovia Kraków 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Bramki: 1:0 Patryk Wronka (1), 2:0 Patryk Krężołek (9), 2:1 Grigorij Miszczenko (18), 3:1 Grzegorz Pasiut (26), 4:1 Jakub Prokurat (33), 4:2 Damian Kapica (50)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Jakimienko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Hudson, Wanacki, Prokurat, Lehtonen, Krężołek - Wajda, Kruczek, Bepierszcz, Monto, Michalski oraz Musioł, Lebek, Krawczyk i Mularczyk.

Comarch Cracovia: Pieriewozczikow (Zabolotny) - Gula, Saur, Miszczenko , Nemec, Kapica - Dudas, Muller, Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło - Jeżek, Kunninen, Augystyniak, Jacenko, Popiticz - Jaracz, Gosztyła, Brynkus, Shirley, Dziurdzia.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0