GKS Katowice - Cuprum Lubin 0:3. Zamiast lidera przykra porażka RELACJA + ZDJĘCIA

GKS Katowice - Cuprum Lubin 0:3
GKS Katowice - Cuprum Lubin 0:3 Lucyna Nenow
Siatkarze GKS Katowice mogli objąć prowadzenie w tabeli PlusLigi, ale nie wykorzystali szansy przegrywając w pierwszym meczu 4. kolejki z Cuprum Lubin 0:3. W hali w Szopienicach jak zwykle kibice głośno dopingowali zespół Piotra Gruszki, ale tym razem to nie pomogło.

W poprzedniej kolejce katowiczanie byli autorami dużej niespodzianki wygrywając bez straty seta w Rzeszowie z Resovią i byli zdecydowanymi faworytami pojedynku z zamykającym ligową tabeli Cuprum.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Od początku jednak natrafili na silny opór ze strony rywali. Początki setów były wyrównane, ale potem goście z Lubina byli dokładniejsi i zasłużenie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Po dwóch przegranych katowiczanom bardzo zależało odwrócić losy tego spotkania. W końcówce choć przegrywali 17:22 doprowadzili do remisu po 22 i po 24 broniąc kilka meczboli. ostatecznie więcej zimnej krwi, tak jak w poprzednich setach, zachowali goście z Lubina i zasłużenie wygrali. To pierwsza wygrana Cuprum w tym sezonie, która pozwoliła mu opuścić ostatnie miejsce w tabeli spychając na nie MKS Będzin.