GKS Katowice - Flota Świnoujście 1:1. Tylko remis na Bukowej - liderowanie nie dla GieKSy [ZDJĘCIA]

GKS Katowice - Flota Świnoujście 1:1
GKS Katowice - Flota Świnoujście 1:1 Marzena Bugała
Stawką meczu GKS Katowice z Flotą Świbnoujście było dla gospodarzy fotel pierwszoligowego lidera (co najmniej do niedzieli, gdy swoje spotkanie z GKS Tychy rozegra prowadzący przed tą kolejką Górnik Łęczna). Zespół Kazimierza Moskala nie wykorzystał tej szansy, chociaż był jej blisko, gdy w 77 minucie Przemysław Pitry popisał się graniczącym z geniuszem podaniem do przebywającego od siedmiu minut na murawie Grzegorza Goncerza, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Konradowi Forencowi. Flota zdołała jednak błyskawicznie odpowiedzieć za sprawą Piotra Kieruzela, który okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu w polu karnym i strzałem pod poprzeczkę pokonał Łukasza Budziłka ustalając wynik na 1:1 (0:0).

Wcześniej przez 60 minut z murawy wiało nudą, a najciekawszymi momentami był kiks - już w pierwszej akcji meczu - Budziłka, nad którym przeleciała piłka, jednak nie doszedł do niej żaden z rywali, oraz nokaut Adriana Jurkowskiego, którego futbolówka trafiła prosto w twarz. Katowiczanie mieli w tym spotkaniu przewagę, z której niewiele jednak wynikało. Także z winy samych piłkarzy, uparcie próbujących wejść do bramki Floty, zamiast poszukać prostszych rozwiązań z dystansu.

Starcie z Flotą było zresztą kolejnym z całego cyklu, w których GKS musiał punkty wyszarpać z twardej walki. Goście, zajmujący miejsce pod kreską spadkową, dość szczelnie zamurowali dostęp do własnej bramki, od czasu do czasu podejmując akcje ofensywne. Szarpanina trwała aż do wspomnianej 77 minuty. Zdobyty przez katowiczan gol nie wystarczył jednak do zgarnięcia pełnej puli.
Katowiczanie zakończyli więc tegoroczne występy kolejnym na Bukowej meczem bez porażki. W sumie w swojej twierdzy odnieśli osiem zwycięstw i dwukrotnie zremisowali. Gdyby katowiczanie podobną skuteczność prezentowali na wyjazdach (1 wygrana, 3 remisy, 4 porażki) z pewnością czekaliby na wiosnę patrząc na konkurentów z samego czuba tabeli.

Piłkarską jesień na trybunach pożegnało więcej widzów niż zwykle przychodzi na Bukową, ale ta frekwencja będzie klub sporo kosztowała. Dziesięć minut przed końcem meczu na Blaszoku zaprezentowano oprawę, której głównym elementem były płonące pod płachtami race.