GKS Katowice - GKS Tychy 1:2. Śląskie derby w Satelicie dla tyszan. Zdjęcia kibiców i meczu

Hokeiści GKS Katowice przegrali z GKS Tychy  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Katowice przegrali z GKS Tychy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym w niedzielę 20 listopada meczu 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice przegrał z GKS Tychy 1:2. Śląskie derby w Satelicie zakończyły się wygraną gości, dla których było to piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Katowiczanie doznali trzeciej z kolei porażki. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - GKS Tychy.

GKS Katowice - GKS Tychy 1:2. Śląskie derby w Satelicie dla tyszan

Mecze GKS Katowice z GKS Tychy są w tym sezonie bardzo zacięte i zawsze kończą się jednobramkowymi zwycięstwami. Nie inaczej było w niedzielę w Satelicie.

Tyszanie poszli za ciosem i odnieśli piątą wygraną z rzędu w Polskiej Hokej Lidze. Katowiczanie chcieliby natomiast o tym tygodniu jak najszybciej zapomnieć, bo po przerwie na mecze reprezentacji Polski przegrali wszystkie trzy pojedynki.

Śląskie derby rozpoczęły się lepiej dla obrońców mistrzowskiego tytułu. Gospodarze pod koniec I tercji wykorzystali liczebną przewagę i Fin Joona Monto trafił w okienko bramki Tomasa Fucika.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - GKS TYCHY

Tyszanie wzięli się do roboty w II tercji i w odstępie 50 sekund odwrócili losy meczu. Bramkarz katowiczan John Murray zatrzymał Filipa Komorskiego, ale dobijający krążek Bartłomiej Jeziorski doprowadził do remisu.

Na prowadzenie gości wyprowadził Christian Mroczkowski. Kanadyjczyk z polskimi korzeniami po szybkiej kontrze uderzył w kierunku długiego słupka i krążek odbijając się od obramowania bramki wpadł do siatki.

W III tercji blisko 700 widzów, którzy wybrali hokej zamiast meczu otwarcia mundialu i przyszli do Satelity, goli już nie oglądało i mecz w Katowicach zakończył się wygraną tyszan.

GKS Katowice - GKS Tychy 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
1:0 Joona Monto (18), 1:1 Bartłomiej Jeziorski (33), 1:2 Christian Mroczkowski (34)

Kary Katowice - 8 minut, Tychy - 12 minut

Widzów 693

Katowice Murray - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Lehtonen, Pulkkkinen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Blomqvist.

Tychy Fucik - Younan, Kaskinen, Sedivy, Komorski, Szturc - Bizacki, Nilsson, Gościński, Galant, Jeziorski - Bagin, Pociecha, Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Jaśkiewicz, Krzyżek, Wróbel, Starzyński, Marzec.