GKS Katowice - GKS Tychy 4:3 ZDJĘCIA, WYNIK Katowiczanie pokonali mistrza Polski

GKS Katowice wygrał z GKS Tychy
GKS Katowice wygrał z GKS Tychy fot. Marzena Bugała
GKS Katowice pokonał GKS Tychy 4:3 w meczu 26. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O wygranej katowiczan z mistrzem Polski zadecydowała końcówka II tercji, w której gospodarze w ciągu kilku minut strzelili trzy bramki. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - GKS Tychy.

GKS Katowice - GKS Tychy wynik

Mecz GKS Katowice z GKS Tychy znów był bardzo zacięty i znów zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy. Po wyjeździe fińskiego trenera Risto Dufvy skutecznością błysnęli wreszcie fińscy hokeiści, ale bohaterem spotkania był Teddy Da Costa, który strzelił dwie bramki dla katowiczan.

W szeregach gospodarzy zagrali już wracający do zdrowia Grzegorz Pasiut i Marcin Kolusz, za to zabrakło bramkarza Robina Rahma, którego z powodzeniem zastąpił Michał Kieler.

Początek derbowego spotkania należał do tyszan, którzy prowadzili w Satelicie już 2:0. Katowiczanie w I tercji mieli okazję do wyrównania, ale Da Costa trafił w słupek. Gospodarze wzięli się do roboty pod koniec II tercji. Nie tylko strzelili wówczas trzy gole, ale także przetrzymali 80 sekund gry w trójkę przeciwko piątce rywali.

W ostatniej tercji emocje były jeszcze większe. Na drugie trafienia Da Costy odpowiedział Christian Mroczkowski zdobywając kontaktową bramkę. W przedostatniej minucie trener Andrij Gusow wziął czas i wycofał bramkarza, ale tyszanie nie zdołali wyrównać i po serii czterech wygranych po raz drugi w tym sezonie przegrali w Katowicach.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - GKS Tychy

GKS Katowice - GKS Tychy 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
0:1 Michael Cichy (10), 0:2 Bartłomiej Jeziorski (24), 1:2 Tuukka Rajamäki (30), 2:2 Teddy Da Costa (32), 3:2 Juuso Salmi (37), 4:2 Teddy Da Costa (47), 4:3 Christian Mroczkowski (56)

Kary Katowice - 10 minut, Tychy - 8 minut

Widzów 751

Katowice Kieler (Wyśnik) - Franssila, Krawczyk, Da Costa, Pasiut, Kolusz - Salmi, Cakajik, Lahde, Makkonen, Rajamaki - Tomasik, Jaśkiewicz, Turtiainen, Uski, Cimzar - Paszek, Mularczyk, Krężołek, Starzyński, Michalski

Tychy Murray (Lewartowski) - Jeronau, Nowajkowski, Jafimienka, Komorski, Klimenko - Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Akimoto, Bizacki, Bagiński, Rzeszutko, Kogut

Zobaczcie koniecznie

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (0:0, 0:0, 1:0)
0:1 Damian Piotrowicz (47), 1:1 Maciej Urbano-wicz (49), 1:2 Klemen Pretnar (55), 1:3 Luka Kalan (57).

Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
0:1 Marek Kaluża (18), 1:1 Jason Seed (19), 2:1 Krystian Dziubiński (27), 3:1 Krystian Dziubiński (29), 4:1 Dylan Willick (34), 5:1 Bartłomiej Neupauer (36), 5:2 Robert Karczocha (40), 6:2 Jussi Nattinen (56).

Comarch Cracovia - Naprzód Janów 5:0 (1:0, 2:0, 1:1)
1:0 Marek Tvrdoň (7), 2:0 Michal Vachovec (25), 3:0 Sebastian Brynkus (27), 4:0 Mateusz Rompkowski (48),5:0 Sebastian Brynkus (56).

Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk 3:2 (0:1, 1:1, 2:0).