GKS Katowice - GKS Tychy 5:3 WYNIK, ZDJĘCIA Derby Śląska dla katowiczan

GKS Katowice wygrał z GKS Tychy 5:3
GKS Katowice wygrał z GKS Tychy 5:3 fot. Marzena Bugała-Azarko
Hokeiści GKS Katowice pokonali GKS Tychy w 45. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Jak na derby Śląska przystało spotkanie w Satelicie było bardzo zacięte i znów zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Tyszanie pozostali jednak liderem tabeli, Zobaczcie wynik i zdjęcia meczu GKS Katowice - GKS Tychy.

GKS Katowice - GKS Tychy wynik

Hokeiści GKS Katowice i GKS Tychy zmierzyli się po raz piąty w tym sezonie i po raz piąty lepsi w tym meczu okazali się gospodarze. Cztery poprzednie derby Śląska kończyły się jednobramkowymi wygranymi, tym razem natomiast katowiczanie odnieśli bardziej przekonywujące zwycięstwo.

Nie przegap

Początek spotkania w Satelicie należał do katowiczan, którzy już w I tercji strzelili dwa gole. Najpierw liczebną przewagę wykorzystał Fin Tuukka Rajamäki dobijając strzał Tadeja Cimżara, a później wynik podwyższył Kamil Paszek. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać i na początku II odsłony trzecią bramkę zdobył Patryk Wajda.

Mistrzowie Polski pierwszego gola zdobyli dopiero wówczas, gdy po raz pierwszy i ostatni grali w tym meczu w przewadze. Atak zza oceanu rozklepał defensywę gospodarzy, a krążek do siatki skierował Christian Mroczkowski. Potem w roli głównej wystąpił Patryk Krężołek, który zdobył dwa kolejne gole.

Gieksa prowadziła już 5:1, lecz tyszanie nie zamierzali się poddawać. Jeszcze w II tercji drugą bramkę dla lidera PHL strzelił Jarosław Rzeszutko. W ostatniej tercji goście mocno naciskali, a w 58 minucie wycofali bramkarza, jednak tylko raz udało im się pokonać Robina Rahma. Trafienie Patryka Koguta nie odwróciło losów derbów, a pozwoliło mistrzom Polski jedynie zmniejszyć rozmiary porażki w Katowicach. Tyszanie nadal pozostali jednak przodownikiem tabeli.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - GKS Tychy

GKS Katowice – GKS Tychy 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)
1:0 Tuukka Rajamäki (12), 2:0 Kamil Paszek (15), 3:0 Patryk Wajda (24), 3:1 Christian Mroczkowski (26), 4:1 Patryk Krężołek (27), 5:1 Patryk Krężołek (34), 5:2 Jarosław Rzeszutko (38), 5:3 Patryk Kogut (49)

Kary Katowice - 2 minuty, Tychy - 18 minut.

Widzów 850

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Kolusz, Wajda, Turtiainen, Pasiut, Krężołek - Porseland, Franssila, Cimzar, Makkonen, Rajamaki - Tomasik, Ozols, Lahde, Michalski, Starzyński oraz Mularczyk, Paszek, Salamon.

GKS Tychy: Murray (Zawalski) - Bizacki, Novajovsky, Klimenko, Komorski, Yafimenka - Pociecha, Ciura, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Kolarz, Tuhkanen, Witecki, Galant, Jeziorski - Galoha, Kogut, Bagiński, Rzeszutko, Gościński.