GKS Katowice - GKS Tychy ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Derby na lodzie dla katowickiej GieKSy. Lider wygrał trzeci mecz z rzędu!

24.10.2021. Kibice na meczu hokeja GKS Katowice - GKS Tychy.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W niedzielę 24.10.2021 r. w meczu 15. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice wygrał z GKS-em Tychy 5:2. Kibice na trybunach w Satelicie przeżywali wielkie emocje. Hala lodowiska pękała w szwach! Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu GKS Katowice - GKS Tychy.

Katowicka GieKSa jest liderem tabeli i po niespodziewanej porażce u siebie z Zagłębiem Sosnowiec odprawiła mistrza Polski JKH GKS Jastrzębie 5:2 i w piątek Comarch Cracovię Kraków 4:2. GKS Tychy w poprzedniej kolejce pauzował, a wcześniej przegrał dwa mecze - w Jastrzębiu 2:3 i na własnym lodowisku po dogrywce z Cracovią 1:2.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na derbach GKS Katowice - GKS Tychy, 24.10.2021 r.

W sobotę, dzień przed derbami GKS Tychy ogłosił, że wzmocnił defensywę pozyskując rosyjskiego obrońcę Grigorija Żełdakowa. Nowy zawodnik pojawił się też w składzie na derby.

Katowiczanie zaczęli od mocnego uderzenia - Patryk Wronka w 5. minucie trafił na 1:0, a Patryk Krężołek sześć minut później podwyższył wynik. Tyszanie szybko pozbierali się po tych ciosach. W 13. minucie gola kontaktowego zdobył Radosław Galant. Szybko mogło być 2:2, jednak Michael Cichy nie wykorzystał rzutu karnego przegrywając pojedynek z Johnem Murrayem. To nie zniechęciło tyszan, którzy doprowadzili w 18. minucie do wyrównania za sprawą Denisa Sierguszkina.

Druga tercja należała do gospodarzy. W 31. i 32. minucie GieKSa znów odskoczyła na dwie bramki - Grzegorz Pasiut i Bartosz Fraszko wyprowadzili ją na prowadzenie 4:2. Wynik meczu w 54. minucie ustalił Fraszko.

GKS Katowice - GKS Tychy 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Bramki:1:0 Patryk Wronka (5), 2:0 Patryk Krężołek (11), 2:1 Radosław Galant (13), 2:2 Denis Sierguszkin (18), 3:2 Grzegorz Pasiut (31), 4:2 Bartosz Fraszko (32), 5:2 Bartosz Fraszko (54)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Musioł, Jakimienko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Hudson, Wanacki, Prokurat, Lehtonen, Krężołek - Wajda, Kruczek, Bepierszcz, Monto, Michalski oraz Smal, Lebek, Krawczyk i Mularczyk.

GKS Tychy: Raszka (Lewartowski) - Seed, Bizacki, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Smirnov, Żełdakow, Sierguszkin, Feofanov, Witecki - Pociecha, Biro, Gościński, Galant, Jeziorski - Michałowski, Kotlorz, Marzec, Ubowski, Krzyżek.