GKS Katowice i JKH Jastrzębie w półfinale Pucharu Wyszehradzkiego ZDJĘCIA. Wielkie emocje w Satelicie

GKS Katowice wyeliminował słowacki HC 07 Detva z Pucharu Wyszehradzkiego
GKS Katowice wyeliminował słowacki HC 07 Detva z Pucharu Wyszehradzkiego fot. Michał Chwieduk/polskihokej.eu
Aż dwa polskie zespoły awansowały do półfinału Pucharu Wyszehradzkiego. W kolejnym etapie rozgrywek znalazły się JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice. Katowiczanie zakwalifikowali się do dalszej rywalizacji w dramatycznych okolicznościach.

Rywalizacja GKS Katowice z HC 07 Detva była bardzo zacięta. Katowiczanie wygrali na Słowacji 2:1, ale w rewanżu w Satelicie po dwóch tercjach przegrywali już 0:3 i to rywale byli bardzo blisko awansu. W III tercji podopieczni fińskiego trenera Risto Dufvy wzięli się jednak do roboty i strzelili dwa gole doprowadzając do dogrywki.

W regulaminowym czasie był wynik 3:2 dla Detvy, ale ponieważ pierwszy mecz jedną bramką wygrał GKS sędziowie zarządzili w Katowicach pięciominutową dogrywkę rozgrywaną w trzyosobowych składach. Na 2 sekundy przed jej zakończeniem gola na wagę awansu GKS zdobył kapitan katowiczan Grzegorz Pasiut.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - HC 07 Detva

JKH wygrało pierwszy mecz ćwierćfinałowy na Węgrzech 9:2, a w Jastrzębiu postawiło kropkę nad „i” zwyciężając z UTE Budapeszt 4:0. W ćwierćfinale Pucharu Wyszehradzkiego odpadło Podhale Nowy targ, które przegrało z wicemistrzem Słowacji HK Nitra.

Puchar Wyszehradzki ćwierćfinały

GKS Katowice – HC 07 Detva 3:3 po dogrywce (0:1, 0:2, 2:0, d. 1:0)
Bramki:
0:1 Peter Zuzin (Peter Sisovsky, 13), 0:2 Rastislav Gaspar (Peter Sisovsky, 33), 0:3 Viliam Cacho (Filip Cenka, Viktor fekiac, 35), 1:3 Grzegorz Pasiut (Marcin kolusz, 47), Teddy da Costa (Dusan Vevecka, 59), 3:3 Grzegorz Pasiut (Marcin kolusz, Oskar Jaśkiewicz, 65).

Pierwszy mecz 2:1 dla GKS. Awans katowiczan.

JKH GKS Jastrzębie UTE 4:0 (3:0, 0;0, 1:0)
Bramki:
1:0 Henrich Jabornik (Maciej Urbanowicz, 3), 2:0 Maciej Urbanowicz (Martin Kasperlik, Radosław Sawicki 10), 3:0 Radosław Nalewajka (Kamil Wróbel, Dominik Paś, 12), 4:0 Kamil Wróbel (Tomasz Kulas, 59)

Pierwszy mecz 9:2 dla JKH. Awans jastrzębian.

HK Nitra – Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Bramki:
1:0 Judd Blackwater (Kenney Morrison, 11), 2:0 Andrej Kollar (Roman Rac, Dylan Olsen, 42), 3:0 Karol Csanyi (Dylan Olsen, Roman Rac, 48), 3:1 Emil Svec (Krystian Dziubiński, 49), 4:1 Lukas Hrusik (Judd Blackwater, Mitch Versteeg, 52)

Pierwszy mecz 3:3. Awans Nitry.