GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:2. Śląskie derby dla jastrzębian ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Drużynę GKS Katowice w meczu z JKH GKS Jastrzębie wspierało w Satelicie ponad pół tysiąca kibicówZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W rozegranym 31 stycznia meczu 42. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice przegrał z JKH GKS Jastrzębie 1:2. Śląskie derby w Satelicie były bardzo zacięte i zwycęzcę wyłoniła dopiero dogrywka. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:2. Śląskie derby dla jastrzębian

Mecz dwóch drużyn z naszego regionu, jak na derby przystało, był bardzo zaciętym widowiskiem. We wtorkowy wieczór w Satelicie dobrze spisywali się obaj bramkarze i dlatego ponad pół tysiąca kibiców zasiadających na trybunach obejrzało na lodowisku tylko trzy bramki.

Choć na tafli rywalizowały dwa śląskie zespoły, to na listę strzelców w Katowicach najpierw wpisali się dwaj Finowie. Prowadzenie dla gości z Jastrzębia już w pierwszej tercji zdobył po wygranym wznowieniu Tuukka Rajamaki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - JKH GKS JASTRZĘBIE

Podopieczni trenera Jacka Płachty wyrównali w drugiej odsłonie. Teemu Pulkkinen popisał się skuteczną dobitką strzału innego Fina grającego w barwach GieKSy Aleksiego Varttinena.

W trzeciej tercji obydwa zespoły dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ambicja gospodarzy nie mogła dziwić, bo katowiczanie po niedzielnej wygranej w Tychach wciąż mają szansę na skończenie sezony zasadniczego nawet na drugim miejscu.

Gracze JKH bez względu na wyniki ostatnich kolejek PHL do play off przystąpią z piątej pozycji, lecz chcą się jak najlepiej przygotować do decydującej części sezonu i dlatego walczyli w Satelicie do upadłego. Zwycięskiego gola zdobyli jednak dopiero w dogrywce, gdy po wycofaniu bramkarza Johna Murraya pokonał Dominik Paś.

W szeregach katowiczan w derbach zadebiutował Robert Mrugała. Rosły obrońca w ostatnim dniu okienka transferowego został wypożyczony z Podhala. 32-latek po raz pierwszy w karierze zdecydował się na opuszczenie Nowego Targu.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:2 po dogrywce (0:1, 1:0, 0:0, d. 0:1)
0:1 Tuukka Raiamaki (14), 1:1 Teemu Pulkkinen (29), 1:2 Dominik Paś (64)